Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kozos vagy kulon kassza egy...

Kozos vagy kulon kassza egy házasságban?

Figyelt kérdés
nekunk teljesen természetes volt, hogy kozos, de sok helyen látom hogy kulon mukodik, pl. a feleség kolcsonkér a férjtol a kasszánál, mondván, hogy majd otthon megadja. Érdekelne, melyik a gyakoribb:)
2009. febr. 2. 23:28
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
90%

Most mondd meg utolsó válaszoló,mi lesz ezzel a világgal így,hová tart?A mi gyerekeink hogyan házasodnak majd?Nem mondom,hogy naívnak kell lenni,de ez a fajta bizalmatlanság egy párkapcsolatban szerintem megalázó mindkét félnek.Főleg évek óta tartó kapcsolatokban.Talán a mi unokáinknak már az lesz természetes,hogy az ember a családjában sem bízhat?Nem értem én ezt.Az én felfogásom szerint nagy fokú ego is kell hozzá.Szerintem így nem lehet egy életet leélni.És nekem az is természetes,hogy a férjem keres többet.Legyen is így.A béka segge alatt lenne az önbecsülése,ha nem Ő lenne a családfenntartó.Ezzel nem azt akarom mondani,hogy minden nő elégedjen meg kevéssel,de a férfiak hagyományos férfiszerepe nagyjából már ezért nincs sehol.Kettőnk közül én is tarthatnék ott ahol Ő,de mi így terveztük.Akkor nálunk válás esetén verhetném a fejem a falba,hogy az Ő karrierje milyen szépen alakult,én meg csak anya vagyok?Hát ezért közös minden.És úgy gondolom,hogy meg is illetne mindenünknek a fele.de miért kellene ezen gondolkoznunk?Mi abban a hitben élünk,hogy életünk végéig együtt maradunk.

15,52-es.

2009. febr. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
88%
hát igazad van ebben is, mert nem tudom mi lesz a gyerekeinkkel.mindenhol csak ezt az átvett "modern osszekoltozos" példát lássák.jonnek-mennek a "kapcsolatukban" . egy gyerek innen -egy gyerek onnan, a házasság nem divat ,mert minek a papír, aztán pedig lelépnek a gyerekeknek pedig nincs egy biztos pont , nincs család.nekem egy fiam van 22 éves a férjemmel sok mindent megéltunk tobb rosszat mint jót . de az alapveto bizalomnak egy házasságban meg kell lennie. én erre tanítom a gyerekemet is /bár nem tudom, hogy o majd hogy fogja csinálni/ és minden kiadást, bevételt, problémát egyutt beszélunk meg és egyutt dontunk el, valamint egymás rossz dontésének kovetkezményeit is egyutt viseljuk.ez így megyen.nekunk van egy kozos kis vállalkozásunk amitol már idegileg teljesen ki vagyunk, de tartjuk magunkat és ha nem megy tovább akkor "majd csak lesz valahogy" azt is egyutt kell majd viselni.
2009. febr. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
89%
Komolyan mondom lehet tanulni ettől a pár hozzászólástól. Én soha nem voltam közös kassza párti, inkább az "adjunk meg a másiknak mindent ami szükséges, a maradék keresetem meg majd beosztom magamnak" típus, de be kell látnom házasság után tényleg értelmetlen külön kasszán lenni. Ha valaki már eljutott addig, hogy a másikkal akarja leélni az egész életét (mert nem a ceremóniáról van ugye szó), akkor sokkal egyszerűbb és bizalmat táplálóbb a közös kassza. Arról nem beszélve hogy a feleség feladata kihordani, megszülni és felnevelni (utóbbiban azért én is ott leszek ;)) a gyermekeinket amiért feladja a lehetőséget, hogy velem egyenlően vagy akár jobban is keressen. Szóval igazatok van. Kiegészítés: onnantól, hogy megházasodunk vagy gyerek érkezik. Előtte továbbra sem látom semmi értelmét, akkor még tényleg semmi sem biztos. A külön kassza alapja valójában a bizalmatlanság a jövőben (nem feltétlen a párban), az ember túl sok rossz történetet hall: ez csalja meg azt, válás, miegymás... A vak hit sem a legjobb megoldás, akkorát eshetsz, hogy az életben nem kaparod össze magad. Aztán meg mondhatod: de hát én bíztam...ilyen meg olyan jó volt minden...álmomban nem gondoltam volna... Ismerős? Ez sajnos történik nap mint nap, akár tetszik nektek akár nem. De amit megtanultam itt: erre nem lehet alapozni. Inkább teremtsen az ember pozitív alapot mint negatívat. :)
2009. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
59%

Egy házaspár az EGY ember. Ha én tízszer annyit keresek, mint a párom, akkor ez az EGY ember keres 11x annyit, mint a párom. Máskülönben mi a túróért élünk együtt? Azért hogy ne legyünk annyira magányosak, vagy hogy biztonságosabb legyen a szex???!!!


Az, hogy EGYEK vagyunk, azt jelenti, hogy úgy gondolunk kettőnkre, mintha EGYETLEN lény lennénk. Aki a legfontosabb. (Amíg nincs gyerek, mert akkor ő a legfontosabb, és mi már másodlagosak vagyunk a gyerek szolgálatában, DE ekkor sem harmadlagosak.)


Egyetlen embernek pedig egyetlen kasszája van. Más kérdés, hogy abból az egyetlen kasszából el lehet különíteni egyéni kereteket, akár rendszeresen, akár alkalmilag.


És a másik oldalról megint más kérdés, hogy ha a másik fél többet keres mint én, akkor megtisztelem azzal a munkáját, az erőfeszítéseit, TEHÁT ŐT, hogy nem sajátítom ki azt a többletet, hanem csak felvetem, hogy mire szeretnék belőle költeni.


Nekem hányingerem lenne magamtól, ha nem így élnénk.

2009. febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:
100%
Hú ahogy olvasom itt a hozzászólásokat, akkor mi nagyon kivételek vagyunk, kezdetektől fogva természetes volt hogy külön kassza, hisz én még nem is dolgoztam az elején. Ez aztán így is maradt 6 év után is, és mivel a fizetésünk mindenkinek a saját számlájára érkezik, maga rendelkezik vele, és egyben felesben fizetünk minden költséget, a rezsitől a szappanig, ezt én másképp nem tudom elképzelni. Mások az igények, más kajákat szeretünk, mindketten megvesszük és a kosarát maga-maga fizeti a kasszánál. Teljes a bizalom, az életem is rá merném bízni a páromra, nem erről van szó, tűzbe tenném a kezem a becsületesség mindkét félnél 100 %, na de párdon az hogy most szuper minden, nem jelentheti azt hogy ez 10-20 év múlva is így lesz, és akkor elkérem tőle a kosztpénzt, ő meg a ruháskomódomat. Én nem várom el, hogy ő fizesse a rúzsom, meg diétás kosztom, de ő sem tőle hogy én vásároljak ínye szerint, amit szertne fogyasztani megveszi, én meg megfőzöm, és kész. Ez csak példa, de folytathatnám, 2 külön számlaszámunk van, mindegyikünknek külön csoportos megbízás, életbiztosításra, betétekre, internet előfizetés stb. akkor most vegyük le minden hónapba a fizetést a számláról, és nyissunk ezért egy harmadikat, ahol közösen tároljuk. L/26
2010. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Azért keretem erre a beszélgetésre, hátha találok válaszokat a magam helyzetére. Látom, hogy nagyon sokan közös kasszáznak, de ennek töbféle változata is létezik ezek szerint.

Az én barátom azt szeretné, hogy amikor összeköltözünk, mindent tegyünk a közösbe. Nos, én azzal egyet értek, hogy mindenki a fizetését dobja bele, de neki nincs fix., folyamatos van kis mellékesekből is, amit felőlem nem kell berakni, nem is tudom hogy lehetne nyomon követni? Van egy doboz és abba teszi mindenki a hó elején felvett fizetését bankszámláról? Akkor sokaknál le is nullázódna rögtön a bankszámla, hisz már ötödikén fizetni kell nem egy számlát, kaját folymatosan...stb.

Én nem tudom elképzelni, írjátok le.


Viszont mindketten 40 felé járunk és van sajátunk. Ő most abból autót vett, az az ő autója. (még nem is élünk együtt, egyelőre mindenképp, de amúgy is az ő tulajdona papíron. Talán felezzük meg ha egyszer kenyértörésre kerül sor?) vagy ott a lakása, meg az én lakásom is. Eladhatjuk egy közösért, nem bánom, de van egy előző házasságból származó gyerekem és ha velem vmi tragikus történik, neki joga van hozzájutni az örökségéhez. A barátom szerint meg csak akkor, ha ő is meghal. Hát ezzel én nem értek egyet, és én szerződést csinálnék, de nem is jutnánk addig szerintem, mert "ő mindent akar".

Én 10 éve már voltam oylan kapcsolatba, ahol a pasi a vagyoomat akarta és mikor megkapta közösbe, engem addig gyötört, míg inkább elmenekültem és alig bírtam a részemhez jutni. Csak azért írom, mert szép dolog a bizalom, de az elmúlt 20 év alatt a legtöbb férfi akivel megismerkedtem, az első néhány randi után tudni akarta van -e saját lakásom, mim van. Igenis számítóak. Bizalmatlanságom nem alaptalan!

Ezt megelőlegeztem akkor, most már, egy gyerekkel magam mellett nem teszem, nem húzhatom ki a talajt a lábunk alól.

Végül pedig felvetülnek olyan kérdések:

- marad-e költőpénz ajándékra, ilyesmikre, ha minden a közösbe megy?

- én évek óta spórolok, mert egyedül nevelem a gyerekem és iskolás korában is el kell tudnom tartani. Megszoktam ezt az életet, nem vágyok luxusra. A barátom meg mindenből a legjobbat veszi magának, mert szeret urizálni. A közös kasszánál úgy érzem, én sokat vesztenék, ő meg elég jól járna.

2012. okt. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:
A külön kassza nem jó dolog.tapasztalom naponta.sokszor kifizetem a rezsit és egy vasam nem marad.a páromnak magától eszébe sem jut,hogy megkérdezze adjon e pénzt.nemegyszer maradtam otthon egy fillér nélkül úgy,h az anyámtól kellett kölcsönkérnem,h legalább vonatjegyet vegyek,h be tudjak menni dolgozni.szerintem,ha vkik együtt élnek mindennek közösnek kell lenni.előző kapcsolataimban is mindenki letette a fizetést az asztalra.most meg csak az én fizetésem megy a közösbe. Ez azért elég gáz.
2015. márc. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
En meg nem vagyok hazassagban de parkapcsolatban elek. En rengeteget keresek ezert nalunk kulon kassza van. Egyutt elunk a lakasomban. Mivel en biztositom a lakhatast es en vasarolok be vagy egyutt ezert o foz es takarit. Mosni kimosok magamnak. Az o fizetese teljesen megmarad de a berletet es a munkaba jutast o oldja meg. Nekem van autom neki nincs. Lenyegeben nekunk így jo mivel neki is mindenre marad penze meg nekem is.
2015. okt. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!