Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek jobban működik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jobban működik a házasság, ha a nő az alábbi szabályokat betartja? Mit gondolsz ezekről?

Figyelt kérdés

1. Ne duzzogj, ha túlórázik!

2. Csak akkor hívd a munkahelyén, ha életbevágóan fontos!

3. Ha munka közben hívod, csak a lényegről beszélj!

4. Otthon is legyél csinos!

5. A hajad mindig legyen tiszta és ápolt!

6. Munka után ne rohanj hozzá haza azonnal, szervezz néha saját programot is!

7. Legyen saját hobbid!

8. TV-zés vagy gépezés közben ne zavard!

9. A plussz kg-idat add le (ha van)!

10. Ne akarj vele lelkizni, ne elemezd túl sokat a kapcsolatotokat, ne nyaggasd, hogy beszéljen az érzelmeiről!

11. Ne panaszkodj és ne nyavajogj!

12. Ne mondd: "Beszélnünk kell"!

13. Ne hozd fel példának az ismerősöket, akiknek ez vagy az van, itt vagy ott voltak, stb.

14. Csak egyszer kérd meg, hogy csináljon valamit a házimunkában. Ha nem áll neki, ne ismételgesd, hanem csináld meg te magad!

15. Ne legyél féltékeny, inkább foglald el magad!

16. Ne ellenőrizd a közösségi porálokon, tabu a telefonja és a levelezése is!

17. Ne kritizáld a családját és a barátait!

18. Ne legyél erőszakos, törekedj a kompromisszumra!

19. Kezdeményezd te a békülést (nem az számít, hogy kinek van igaza). Haragban ne feküdjetek le aludni!

20. Tarts rendet és tisztaságot!

21. Ne rajta vezesd le a frusztrációd!

22. Ne tedd fel állandóan a kérdést: "Szeretsz?"

23. Ne figyelmeztesd a közelgő ünnepekre (évforduló, szülinap, stb)


2014. júl. 20. 20:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem való a házasság, valószínű a jól működő kapcsolatokról sincs fogalmad!


Kommunikáció mindennek az alapja, partnerszintű kommunikáció!

Te ezt úgy képzeled el:hogy én a nagy erős, okos, tökéletes férfi, majd tudom, és megmondom, hogy mit NE, NE, NE és NE csináljon, a nő, hogy nekem jó legyen.

Hol élsz te apukám?? De ha találsz egy ilyen nőt, megérdemlitek egymást...

2014. júl. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Megnézném a kérdés felvetőjét. :)
2014. júl. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
4, 9, 11, 13, 14, 19. Pff... Válaszra sem méltó pontok.
2014. júl. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha abból indulunk ki, hogy a válások többségét nők kezdeményezik, ez az egész értelmetlen.


Jól működő házasság a kérdés. A jól működő házasság arról szól, hogy MINDKÉT FÉL jól érzi magát. Nem arról, hogy az egyik mit szeretne, és a másik csinálja azt, és nyomja el, amit igazából szeretne.


Egy ilyen házasság nem működne és ennyi. Nem sok nőnek lenne kedve mindig lesni, hogy mikor fingja el magát a pasas. Előbb-utóbb válás lenne.


Kompromisszumról hallottál már? Arról szól, hogy én is engedek, te is engedsz, egyikünknek sem jó, de egyikünknek sem rossz.


Pl. elvárhatod tőlem, hogy a hajam mindig legyen tiszta és ápolt, ha én is elvárhatom tőled, hogy a tied is mindig legyen az. Elvárhatod tőlem, hogy gépezés közben ne zavarjalak, ha elvárhatom, hogy olvasás közben ne zavarj. (És nem érdekel, ha éhes vagy, szomjas vagy, nem találsz valamit. Én se zavarlak, te se zavarsz.)


Bár amiket leírtál, nem is egy kapcsolat pontjai. Egy kapcsolatban szereted a másikat, és neki is jót akarsz, nem pedig az van, hogy miket kapsz, és kuss legyen, mert megy a Barátok Közt.

2014. júl. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Hú micsoda lista, én már az elején elakadtam az olvasásban. Megnézném azt, aki mindig mindent 100%-osan így csinál (szobrot neki):D


A pontok nagy részével egyetértek, de nem ilyen katonásan, állandóan betartva. Mi a férjemmel odafigyelünk egymásra, igyekszünk elég időt együtt tölteni, és úgy ekezelni egymást, ahogy az a másiknak jó. A munkahelyén nem zaklatom, de bármikor felhívhatom, és ha tudja, fel is veszi, vagy visszahív. Gépezés közben fejmasszázzsal, vagy odabújással szoktam zavarni, ami ellen nemhogy nem tiltakozik, hanem nekem támasztja a fejét, megfog, és úgy netezik tovább:D


A "nem lelkizés", illetve az érzelmeinkről való kevés kommunikáció oda vezetett, hogy szakítottunk. Ha akkor nem kezdünk el az érzéseinkről beszélni, nem tudtuk volna tiszta lappal, egy teljesen más szinten újrakezdeni.


A túlzott féltékenység nem jó, de a teljes érdektelenség is nagyon rosszul tud az embernek esni.


Azzal egyetértek, hogy egymás privát szférájába nem kell belenyúlkálni, csak akkor veszem fel a telefonját, ha előre szól, hogy felvehetem, és egyikünk sem nézeget bele a másik e-mailjeibe, nem is tudjuk egymás jelszavát. Ettől függetlenül bármikor megnézhetnénk, ha akarnánk, mert egymás számítógépét szoktuk használni.


A békülés jó dolog, de szerintem sokkal rosszabb, hogyha még mindig haragszom, de a békülés kedvéért úgy teszek, mintha mégse. Csak azért, hogy ne feküdjünk le haraggal nem fogom az érzéseimet visszafolytani. Legalábbis igyekszem nem így tenni.


A közelgő ünnepekre néha hálás, ha figyelmeztetem, és néha én is örülök neki, mert könnyen kimegy a fejünkből.


Rendet meg tisztaságot meg tartson az, akinek van rá ideje. Amikor van, akkor rend van, amikor se időnk, se energiánk, akkor meg nem ezen múlik a boldogságunk.

2014. júl. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
87%

Ezeknek a többsége alapvető kellene, hogy legyen... a többi hülyeség. Ja, és a férfiaknak is kellene teperni.

Na de akkor a hülyeségek:

8. Ha tényleg fontos a dolog, lesz szíves abbahagyni a párom a tévézést, főleg, ha máskor nincs idő megbeszélni... nyilván nem arra gondolok, hogy a vb-döntő közben ecseteljem, hogy mit kellene másnap venni a Tescóban, hanem komolyabbra

11. Ha baj van a kapcsolattal, akkor igenis panaszkodni fogok, nem vagyok lábtörlő ,hogy mosolyogva tűrjek mindent

12. Dettó - ha baj van, és nem veszi észre, vagy tesz rá, akkor kénytelen vagyok leülni vele megbeszélni

15. A féltékenység nem az unalom miatt van, szóval ez a tanács nettó hülyeség... ha nincs rá ok, pszichológus, ha van, lesz szíves a másik fél magába nézni

17. De fogom kritizálni, ha rosszindulatúak, hülyék, és amit tesznek, az káros az életünkre (ilyenkor örülök, hogy a párom nem anyuci pici fia, és képes konfrontálódni az anyjával)

18. Ez csak akkor működik, ha a férfi is így gondolkodik, egyébként csak a nő elnyomásával jár

20. Nem mindenki tisztaságmániás, és különben sem egyedül a nő feladata


Amúgy a kérdésre válaszolva: nem feltétlenül. Nem minden kapcsolat működik ugyanúgy, és nemcsak a nő viselkedésén múlik minden...

2014. júl. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Hát, ezen most nagyon kiakadtam... A pasi azt csinál, amit akar, sz.arik a nőre, aki ezt csendben tűrje és még mosolyogjon hozzá?? Na akkor vegyük sorra:

1. Oké, egy pontig tényleg megértőnek kell lenni ezzel. De azért, ha minden este sokáig marad bent, az elég rosszul tud esni.

2. Ez alap.

3. Ez is.

4. Miért, talán ő otthon is öltönyben és nyakkendőben ücsörög? Miért is várható el egy feleségétől, aki valószínűleg főzött, mosott, takarított, gyerekekkel foglalkozott egész nap, hogy úgy nézzen ki, mintha csak pihengetett volna?

5. Szerintem egy igényes embernél ez alap. De szerintem ha néha nincs ideje a feleségnek hajat mosni, így egy nappal később csinálja meg, az megbocsájtható. Ugyanígy a férjnél.

6. Ebbe totál bele lehet kötni, hogy "miért nem jössz haza soha időben"?

7. Ez is alap dolog, de mi köze a kapcsolathoz?

8. Aha, persze. De akkor ő se zavarjon, miközben tévézek. Ja, hogy szerinte hülyeség, amit nézek, és ezért bármikor zavarhat közben? Nem baj, egy-egy.

9. Aha, de akkor ő is!

10. Azzal a kapcsolattal már régen baj van, ahol az egyik féllel nem lehet érzelmekről beszélni. Akkor a hosszútávú tervekről se beszéljünk? Majd lesz, ahogy lesz, és az le van sz.arva, hogy a feleség hogyan képzeli egy az életüket, a kapcsolatukat 5-10 év múlva?

11. Ezzel csak akkor van baj, ha "hisztizős" stílusban teszi a feleség. Egyébként miért ne mondhatná el, ha problémája van?

12. Miért ne? Ne is beszéljek vele?

13. Erre nem tudok mit mondani...

14. Oké, nem szólok neki, de akkor én sem főzök, sütök, mosogatok. Az meg, hogy csináljam meg helyette az ő dolgát... nem is minősítem.

15. A kettő abszolút nem függ össze. Szerintem sem jó a túlzott féltékenykedés, de ennek mi köze van az elfoglaltságokhoz??

16. Ez alap dolog egy normális kapcsolatban.

17. Hát, alapvetően tényleg nem jó a fölösleges kritizálás, de ha van rá oka a feleségnek, akkor igenis meg kell mondani.

18. Ez teljesen rendben van, de erre ő is legyen hajlandó!

19. Aha, persze. Mindegy, mennyire bántott meg, milyen baromságot csinált, én pitizzek neki?? Álmodban, öcsém...

20. Jó, de ő is.

21. Ez is alap, ha kölcsönös.

22. Van, aki igényli, hogy mondják neki. És ha már a férje az illető, illene annyira ismernie, hogy ezt tudja, és kérdés nélkül mondja neki.

23. Miért is ne? Mi azzal a baj? Inkább legyen elfelejtve? Rendben, de akkor az ő születésnapját sem ünnepeljük meg...

2014. dec. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Ezek között kb. olyasmik vannak, amik alapvetések, és férfiak számára is követendők kellene, legyenek, vagy hímsoviniszta hülyeségek, ráadásul az egésznek van egy 50es évekbeli vicclap jellegű gondolkodása a nőkről mint kollektív halmazról, ami nem is igaz a legtöbb nőre, meg nevetséges is (pl. alapvetésnek hiszi, hogy a nők nem dolgoznak vagy nem annyit).


1. Ez, ha tényleg hihető a túlóra, követendő, de fordított nemekkel is; de amúgy sem sok nőt ismerek, aki emiatt picsog (kiv. ha a pasi menekül a munkába előle, de nem hajlandó szakítani).

2. Ez korrekt, de ez a férfiaknál is így kellene, legyen.

3. Dettó.

4. Igen, de a férfi se legyen otthon büdösen, kinyúlt macinaciban, kondenzcsíkos alsóban, lyukas zokniban, kibolyhosodott pulcsiban.

5. Igen, de a férfira is vonatkozik.

6. Ez alapvetően egy jótanács mindenkinek, de azt is azért meg kell nézni, hogy minden házimunka elvégzésre kerül-e, valaki foglalkozik-e a kölökkel meg a házi feladatával :D.

7. Ezt mindenkinek ajánlom, ha van kapcsolata, ha nincs.

8. Azért fontos dolgokkal igenis zavarja, és fordított nemekkel is. Jól néznének ki, ha a gyerek megfulladna, mert apukát tévézés közben nem lehet zavarni. Iletve apuka se tv-zzen vagy gépezzen annyit, hogy az a kapcsolat rovására menjen.

9. Nem mindenkinek a lapos has a zsánere; nem mindenki ugyanolyan könnyen adja le, főleg szülés után; és ha az egyik oldalról ez el van várva, akkor a másik oldalon is, tehát akkor apuci se eresszen sörhasat, és segítsék egymást a diétában, edzésben (tehát a ducibbik féltől vállalják át a kölköt, amíg az elmegy futni pl.)

10. De, ez egy kapcsolat egyik alappillére, nemcsak dugásból meg a holnapi ebéd megbeszélésből áll egy kapcsolat... mondjuk szerencsére nem minden férfi egy érzelemmentes, tuskó egysejtű, hála a jó égnek.

11. Panaszkodni sztem érdemes, ha van probléma. A hiszti, a nyafogás piti dolgok miatt nem oké, nemcsak a nőtől.

12. Miért, mit mondjon, ha van valamilyen probléma, amiről beszélni kell? Kussoljon?

13. Ezt mondjuk én is rühellem, hacsak nem arra hozza fel az illető példaként, ha a férje azt mondja, hogy "miért akarsz nyaralni, senki sem megy el nyaralni a környezetünkben" pl. És akkor a férfi se példálózzon azzal, hogy bezzeg a Tibinek a felesége 1 hónap alatt lefogyott szülés után, te meg...

14. És ha a férfi egy duplanulla, aki lóf...t nem csinál? Akkor hagyjuk, hadd parazitáskodjon? Vagy ha valami olyat kérnek tőle, amit a nő azért nem tud megcsinálni, mert nem elég erős?

15. Ha nem ad rá okot a másik, sztem is hülyeség a féltékenykedés - a férfi részéről is.

16. A telefonnézegetés nettó proli dolog, a férfi részéről is.

17. Jogosan igenis KELL kritizálni őket, főleg, ha a párra is hatással van a viselkedésük.

18. Ez azért egy vicces pont, mielőtt erőszakos listát akar vki egy nő torkán lenyomni...

19. Miért a nőnek kellene kezdeményezni a békülést? Normális esetben az kezdeményez, aki megsértette először a másikat / akinek nem volt igaza... általában meg az, aki jobban szereti a másikat. Ja, és sztem néha jobb kialudni a dühöt, mint megalkudva megbocsátást színlelni, csak azért, mert a tántika azt mondta egyszer anno, hogy dühvel nem alszunk el.

20. Mindenki tartson rendet és tisztaságot (na jó, a fél éves lurkótól nem lehet elvárni :D).

21. Ez jogos - mindkét fél részéről.

22. Dettó.

23. Ha meg nem figyelmezteti, akkor meg általában az a baj, hogy miért nem, mert elfelejtette...

2022. jún. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!