Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a szerelem? Hogy éled meg?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a szerelem? Hogy éled meg? Mit érzel? Aki 5-10 év után is szerelmes az mit érez?

Figyelt kérdés

Milyen volt 1 éves kapcsolat után, milyen 5 éves kapcsolat után?

Honnan tudod, hogy (még) szerelmes vagy?



2014. júl. 17. 12:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
51%

A szerelem inkább a hormonok játéka, szokták mondani.:)

A kapcsolat legelején érzed, hogy akibe szerelmes vagy, ő nagyon tetszik neked, vele akarsz lenni, jól érzed magad vele, ha nincs veled, akkor nagyon hiányzik, képletesen szólva a csillagokat is lehoznád érte az égről, ott a rózsaszín köd, szereted, imádod, az érzéseid csak úgy lángolnak, erősek. Aztán ez egy komoly kapcsolatban néhány év múlva szépen elmúlik, ugyanis megszokja az ember a másikat, már nincsenek ezek az erős érzések, takarékon égnek, persze, szereti az ember a másikat, viszont azért már egész jól elvan nélküle, ha nincs vele, plusz már teljesen más. Ja, és szerintem olyan nincs, hogy valaki még 5-10 év után is szerelmes.:) Az már régen nem szerelem, hanem az már rég átalakult szeretetté. Tehát már nem olyan intenzív érzések kísérik a kapcsolatot, de persze ugyanúgy jól megvannak, megtesznek mindent a másikért, együtt képzelik el a jövőt, szeretik egymást, de azért már nem olyan, mint az elején.:)

Egyébként én egy hosszú párkapcsolatban élek, lassan 9 éve lesz, hogy együtt vagyunk és nem vagyok szerelmes a férjembe és ő sem belém. Azok az érzések már átalakultak, már mások, Szeretjük egymást, stb. de már nem olyan módon, mint a legelején.

2014. júl. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk pl ahogy telnek az évek olyanok vgayun k egymásnak mint egy jó testvérem és társ tudom fura hasonlat de akit szeretsz ahhoz nagyon ragaszkodsz több év múlva is sőt egyre jobban :) Az idősebbek mindig azt mondják majd elmúlik hát ők biztos rossz tapasztalattal vannak de nem muszáj hogy mindenki ezzel legyen hogy majd elmúlik van akik 80 évesen is kézen fogva mennek van akik már 30 évesen sem.
2014. júl. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Nádszálkisasszony ***** válasza:
81%

A szerelem számomra az, hogy mindig rá gondolok, féltem, óvom, a világ végére is utánna megyek, ha szükséges. Nem tudok rá hosszútávon haragudni, nem akarom megváltoztatni, tiszetelem önmagáért.


3 éve vagyunk együtt, 1 éve együtt is élünk. Ma is szerelmes vagyok, bár mindig más hőfokon. Van, hogy úgy mint az elején van, hogy "csak" szeretem, de nem annyira intenzíven mint egy 1 hónapos kapcsolatban. Tisztám látom a hibáit, de hibáival együtt is elfogadom, szeretem, tisztelem.

2014. júl. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
72%

Vagy képletesen elmagyarázva, gyújtasz egy nagy tüzet, ami jó nagy lánggal ég, látványos, nagy minden, aztán ez a tűz kezd kialudni, már csak parázs van, viszont ha ezt a parazsat, ami már nem lángol, nem tüzel, élteted, tehát még mindig teszel azért, hogy ne aludjon ki teljesen, azért még ad meleget, hisz nem aludt ki, de már nem úgy tüzel, lángol, mint mikor meggyújtottad, de ég addig, parázslik, amíg az ember tesz arra a tűzre, amíg "táplálja" a lángot. Na ehhez tudnám hasonlítani azt, amikor egy kapcsolatban az ember szerelmes lesz, majd eltelik pár év.

És vannak azok az emberek, akiknél elmúlik a szerelem és szét is mennek.:) Ez meg képletesen úgy néz ki, hogy gyújtasz egy nagy tüzet, ami ég, mint a fene, aztán nem dobnak rá és kialszik teljesen.:)

2014. júl. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
56%

12 éve vagyunk együtt és szerelmesek vagyunk.

Szerintem ezen nem kell gondolkodni. Ha azon gondolkodsz, hogy vajon szerelmes vagyok-e még, akkor nem vagy az :)

Egyébként valamilyen leírhatatlan örömet és elégedettséget okoz (mintha érezném, hogy felszállnak a boldogsághormonok) amikor nyugiban van időnk egymásra és összebújunk, szeretgetjük egymást.

2014. júl. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
41%
Mi 8éve vagyunk együtt és a mai napig szerelmesek vagyunk. szerintem akik tényleg szerelmesek azoknál nem múlik el..sokan összekeverik a szerelmet a fellángolással,az újdonság örömével az elmúlik egy idő után. én 8év elteltével is szerelmes vagyok. szeretem amikor hozzám ér,szeretem ahogy alszik mellettem,szeretem ahogy rám néz...szeretek én hozzáérni,ölelgetni..mai napig megszeretgetjük egymást,ha csak elmegy mellettem a lakásba akkor is tuti hogy hozzám ér vagy ad egy puszit..szeretek vele lakni..szeretem várni haza a munkából...szeretek vele mindent csinálni...ilyen kis apróságokból is rájössz h hoppá őt tényleg szeretem.mi is szoktunk vitatkozni.vannak eltérő véleményeink...de akkor is tudom,hogy hozzám tartozik :)
2014. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Akkor én is szerelmes vagyok! :)

Én is összekevertem a fellángolással!

Kedves utolsó igazad van szerintem!

2014. júl. 17. 13:19
 8/28 anonim ***** válasza:

Hát én sokkal de sokkal jobban szeretem a páromat 5 év , mint egy év után. Sőt, ahogy az évek tea lnek, egyre inkább azt érzem, hogy jó döntés volt, elköteleződni, együtt maradni. Mi nem voltunk sosem olyan "nagyon szerelmesek" illetve nem tudom, ki hogyan éli meg, de részemről nem volt soha az a bizonyos rózsaszín köd, nem voltam zavarban ha láttam, de jó volt Vele mindig. Első perctől tudtam, hogy megért, meghallgat, figyel rám, fontos vagyok neki.

Ahogy az idő telik még jobb, még közelebb vagyunk egymáshoz, lelkileg, ennél fogva a szex is sokkal jobb.


Sok sok dolog köt össze minket, nekünk ez ami fontos :)

2014. júl. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
én az elején azon izgultam, hogy összejöjünk, 4 év után meg még mindig azon izgulok ne hagyjon el
2014. júl. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Aki még nem tudná, el lehet olvasni. De garantálom, hogy nagyon meg fog lepődni mindenki, aki veszi hozzá a bátorságot.

Peter Lauster: A szerelemről, a szeretetről

2014. júl. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!