Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a szerelem? Hogy éled meg?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a szerelem? Hogy éled meg? Mit érzel? Aki 5-10 év után is szerelmes az mit érez?

Figyelt kérdés

Milyen volt 1 éves kapcsolat után, milyen 5 éves kapcsolat után?

Honnan tudod, hogy (még) szerelmes vagy?



2014. júl. 17. 12:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Sztem csak fogalmi zavar van köztünk. :)

Ha te szerelemnek hívod azt amit a párod iránt érzel,akkor úgy fogalmazva én is az vagyok az én páromba.Nem kell támadni.Ha viszont az én szavaimmal élünk akkor se te se én nem vagyunk szerelmesek.Ki minek hívja ezt az érzést.Én mély szeretetnek ami szerintem jóval több mint egy szimpla tiniszerelmi érzés.És ezért hangzik más szájából viccesen amikor x év után azt mondja hogy szerelmes.Kislány korban hangoztatják rosszul a érzelmeket.Tényleg azt mondtuk már akkor is,hogy szerelmes vagyok a kis barátomba.Később egyetemen is szerelmesek voltunk.Van plátói szerelem.Akkor vajon miért nem plátói szenvedélynek hívják ha ez elmondásotok szerint csak szenvedély?

De részemről mindegy is hogy minek nevezed kedves utolsó.Csak írtam is hogy egy ismerősöméknél a csaj ugyanúgy ezt vallotta..aztán hoppsz,szétmentek...Megütött a dolog.Azóta jobban elhiszem másnak hogy igazán szeretik egymást ha nem kürtölik magukról ezt szarrá.Mert akik szeretik egymást azok nem azért szerelmesek egymásba mert azt mondják "mi szerelmesek vagyunk".

2014. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Amúgy mennyi idősek vagytok?A szerelem nem korfüggő,csak szimplán érdekel hamár eszmét cserélünk :P Én 27 párom 32.
2014. júl. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

21.


Azt írod nem kell támadni, de mindenáron bizonygatni akarod, hogy amit egy másik ember érez a párja iránt az már nem szerelem, csak mert 8 éve vannak együtt... attól még lehet szerelem...hogy te ilyet nem éltél meg.


Mi a férjemmel pl csak 4 éve vagyunk együtt, de mai napig kapom a megjegyzéseket, hogy biztos hazudok és megjátszom, és már nem is vagyok szerelmes, mert az lehetetlen ennyi idő után. És nem én bizonygatom a szerelmemet, hanem ők azt mondják, hogy látszik rajtunk:) Volt persze aki rákérdezett, pont amiatt, hogy látta rajtunk, és mondtam hogy igen, szerelmesek vagyunk, különben már nem lennénk együtt... erre mondta hogy de hát 4 év után lehetetlen szerelmesnek lenni...az már csak megszokás....Szerintem meg pont az nem volt soha szerelem, ami 2-3 év alatt elmúlik, és megszokássá válik...


Én sajnálom az ilyen embereket...akik ki tudják mondani azt, hogy nem szerelmesek a párjukba. Mert az soha nem volt igazi szerelem. Nem élték meg azt amit én, és azt amit mások is szerelemnek neveznek sok év után is.

2014. júl. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
nem támadok csak nem értem miért akarod nekem bemagyarázni hogy nem lehetek szerelmes...el tudom dönteni és tudok különbséget tenni szeretet és szerelem között. a 23-as válaszolóval teljesen egyetértek..ő nagyon jól fogalmazott..mindent leírt amit én is gondolok. :)
2014. júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
ja és még annyit hogy nem tudom hogy jött ide az hogy ki hogy kürtöli széjjel hogy szerelmes ennyire meg annyira . itt senki nem kürtölte szét csupán az ezzel kapcsolatos kérdésre válaszolt. na de további szép napot és jó hétvégét csajok :)
2014. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Nem kell sajnálnod "bennünket" akik kimondják hogy x év után ez nem szerelem.Hidd el a "mi félénk" is ugyanazt érezheti amit Te értesz szerelem alatt,csak ezt az erzést mi nem 'szerelemnek' definiáljuk.Mi nem vagánykodunk a szerelem szóval.Hívd így ha a Te lelkedet ezzel megynyugtatod. Úgysem fogjuk tudni egymásnak megmagyarázni hogy Te miért hívod szerelemnek,én miért nem.A megszokás,nah az megint egy másik kategória.
2014. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Nektek is kellemes hétvégét! :)
2014. júl. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"Amúgy mennyi idősek vagytok?"

11-14-17-18-as vagyok, mi a férjemmel mindketten 35 évesek vagyunk.

Nem vagyok már tapasztalatlan tini, többször átéltem, amit te "szerelemnek" hívsz és az szerintem semmiképp nem szerelem. Az emberek annyira szerelmesek akarnak lenni, hogy valaki leveszi őket a lábukról egy mosollyal, pár szép szóval és már szerelmesnek hiszik magukat. A szerelem idővel alakul ki és jó esetben a szeretettel együtt érettebb és mélyebb lesz. Persze alakul is, de nem valami mássá, szerelmes szeretet marad.

De ha neked jólesik, hívd csak a fiatalkori fellángolásokat szerelemnek, végül is nekem mindegy.

2014. júl. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!