Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ott kell/illik lennem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ott kell/illik lennem a lánybúcsún?

Figyelt kérdés

Húgom augusztusban fog házasodni, és a barátnői elkezdtek lánybúcsút szervezni. Bevallom, egyáltalán semmi kedvem elmenni, nem rajongok az ilyen programokért (erre vonatkozóan nem kérek véleményt, kritikát). Úgy gondolom, hogy a lánybúcsún a barátnőkkel kell lenni, nem a testvérrel (persze, ha olyan jó a kapcsolat a testvérek között, akkor menjen csak, de esetünkben erről nem igazán beszélhetünk).


Meg aztán nem elég, hogy szétbarmolják az augusztusi hosszú hétvégét az esküvővel, még szabadítsak fel egy újabb délutánt/estét? Nagyon sokat dolgozom, reggel 8-tól általában este 7-ig, de nem ritkán 8-9-ig, emellett a lovamat is el kell látnom, és a kutyámat is. Igen, ők fontosabbak nekem.



2014. júl. 9. 08:39
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Azért mielőtt megköveztek, tudni kell, hogy az eljegyzési buli is úgy zajlott, hogy a tervezett időpont előtt egy héttel felhívott húgom, hogy "megbeszéltük, és neked kell venni a tortát." Semmi kérem, lécci, akármi... ( http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eljegyzes.. után hogy viszonyuljak az egész esküvős marhasághoz? Igen, marhaságnak tartom olyan formán, ahogy ők csinálják: mert nekik ez kell, meg az kell, de sajna pénzük nincs, de majd a szülők fizetnek... Mióta elindult ez az egész szervezősdi, se egy kérem, se egy köszönöm nem hagyta el húgom száját. De a kell, meg az akarom az rendszeres...
2014. júl. 9. 09:39
 12/16 A kérdező kommentje:
A link után eltűnt egy szó: *ezek után...
2014. júl. 9. 09:40
 13/16 anonim ***** válasza:
87%

Sógoromék az esküvői meghívásnak is egy facebook eseményt csináltak... Manapság elég sok minden történik a neten. Szerintem is gáz, de nem vágtam magam a földhöz, hogy ez nem igazi meghívás és nem megyek el.


Ami lánybúcsúra hívtak, az is neten történt. Egyik évfolyamtárs barátnője szervezte, és az összes nő ismerőst meghívta (mivel gondolom nem tudta, ki az akit meg kell hívni). Mivel nem tartottam magam illetékesnek az ügyben (köszönő viszonyban vagyunk, meg néha beszélgetünk), azért megköszöntem a meghívást és írtam, hogy nem vennék rajta részt, mert nem tartozom a közvetlen barátnők közé és jó szórakozást kívántam nekik.

2014. júl. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
94%

Az előző kérdésből is látszik, hogy ti nem "működtök" családként. Nem gond, nem mindenki van jóban minden rokonával, nem mindenkinek barátnője a testvére.

Ha jó lenne a viszony, akkor örömmel fognátok össze az eljegyzési ebéd, vagy akármi megszervezésében, és örömmel mennél a leánybúcsúra is.


Szerintem az a legjobb mindenkinek, ha nem mész el. Lehet, hogy ők is csak illendőségből hívtak meg . . .

2014. júl. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem menj el. Ezt úgy mondom mint egy testvér.Vegyél részt mindenben , segíts dekorálni, segíts öltözködni, légy aktív mindenben. Ezeket a saját esküvőmön tapasztaltak alapján mondom.

3 bátyám van. Ebből eggyel nem vagyunk haragban de nem is vagyunk túl jóban. A 2. számúval nagyon jóban voltunk, a családjával is. A 3 számúval voltak vitáink. Na szóval mi a 2 re nagyon számítottunk, és képzeld el a 3 tesómból csak egy volt képes eljönni az esküvőmre. A 3. akivel elég sokat veszekedtünk korábban. Nagyon kitett magért, segítettek mindenben, ott álltak mellettünk. A 2. akivel jóban voltunk az esküvő előtt írt facebookon hogy nem jönnek a lagzira stb..

Szóval nagyon sokáig bántott hogy ennyit érdemeltem a tesóimtól. Hiába beszélünk azóta a 2. tesómmal, az érzés már nem ugyanaz, valami megszakadt. Viszont a 3. tesómmal, akivel veszve víva voltunk sikerült rendbe hozni a dolgokat.

Szóval az hogy anyukádékra támaszkodik az az ő dolguk, biztos ráengedték, rendezze le a szülő. Ezt a hosszú hétvége lerontás dolgot pedig felejtsd el. Legyél te az a testvér( mint nekem a 3.) aki mindennek ellenére mellé áll, támogat, segít. Hogy később ( ha esetleg változik) arra gondoljon igen a tesóm megtett mindent. Nem tudom te hogy állsz pasik terén de lehet neked is majd jól jön egy -akármilyen - tesó is az esküvődön.

2014. júl. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
88%
Vicces, hogy a sok álszent ember hogy leszavazza az olyan válaszokat, mint a tizennégyes :)
2014. júl. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!