Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tegyük azt, amit szeretné (n)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szimpla kérdése:

Tegyük azt, amit szeretné (n) k, vagy azt, amit illik?

Figyelt kérdés
Akadt egy nagyobb probléma az esküvőszervezéssel kapcsolatban. Nekem nincs nagy rokonságom (édesanya, testvér, anyának egy testvére, aki nem jön el az esküvőre), viszont a vőlegényem rokonsága valami hihetetlenül nagy. A probléma ott kezdődik, hogy én nem szerettem volna sok embert hívni, viszont vőlegényeméknél az a szokás, hogy meghívjuk az egész rokonságot (főleg ha valaki hívott már esküvőre, azt vissza kell hívni). Én őszintén elleneztem ezt, de megbeszéltük, és mivel nem akartam megbántani a rokonait, se senkit, beleegyeztem, legyen. Viszont! Mikor anyós összeírta a rokonokról a listát, elég sok olyan név volt, aki egy kicsit se rémlett (azért a rokonság nagy részét már bemutatták). Én viszont abba már nem megyek bele, hogy olyan ember legyen meghívva a saját esküvőmre, akit életemben nem láttam. Erre a helyzetre kéne megoldást találni.. Menjek bele ebbe is, és majd belenyugszom, mindenki boldog lesz, vagy mit csináljak? Ezt megmondtam anyósnak is, egyelőre még próbálunk kitalálni valamit...

2014. júl. 4. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Azért jó lenne tudni, hogy a vőlegénynek mi a véleménye a kérdésről. Vagy az úgysem számít?
2014. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Ha ti fizetitek a lagzit, akkor ti döntsétek el, hogy kit akartok meghívni és kész. Ha anyós állja, akkor sajnos van beleszólása.
2014. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ő azt mondta, hogy nem szeretne hatalmas felhajtást, de náluk mivel ezt illik, így ezt kéne.. Azt mondta, hogy mivel mindenkinek próbáljuk személyesen átadni a meghívót, így legalább pár percre azokkal is találkozhatok, akiket még nem láttam.. vagy ha ez nem jön össze, esküvő előtt egy szolid vacsora azokkal a vendégekkel. Ezeket jó ötletnek tartom, csak egy kicsi böki a csőröm, hogy azért na..minden egyes rokont..
2014. júl. 4. 13:25
 4/16 Imola Ágnes ***** válasza:
82%
Szerintem is, a vőlegény kellene döntsön ebben a helyzetben. Fordított esetben neked sem esne jól, ha ő mond le vendégeket anélkül, hogy beleegyeznél.
2014. júl. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Ki fizeti az esküvőt? ha Ti, akkor beszéld meg ezt a vőlegényeddel,hogy neki mi a véleménye, elvégre az ő rokonai
2014. júl. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk fordítva van. Párom családja kicsi, az enyém gigászi. (sok a testvér családfán felfele is) Mivel mind a ketten másik városban születtünk, és egy harmadikban élünk, ezért nem minden rokonnal találkozott, max fényképről, vagy beszélgetésből ismeri. Én 18 éves koromig mindenkivel, rendszeres, jó viszonyt ápoltam, viszont az egyetem miatt (másik város) kikerültem a vérkeringésből. Csak ritkán tudunk találkozni, viszont az esküvőnkre szeretném meghívni, hiszen az életem szerve része (volt). Párom ezt teljesen megértette és beleegyezett. Neki is van olyan rokonai, akit anyósék mondtak, hogy illene meghívni (nagyszülők testvérei) és a meghívó átadásakor fogok velük először találkozni.

Ezt a párnak kell megbeszélnie, hogy mit szeretnének elsősorban. Ha mind a ketten kis esküvőt, akkor anyóssal a párodnak le kell ülnie, és megbeszélni (nem te, mert abból tuti vita lesz, hogy nem tiszteled az ő szokásaikat). Ha viszont párod is támogatja anyukájának az elképzelését, akkor ezt ketten beszéljétek végig.

2014. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mivel jön az egész rokonság, így besegítenek a szülei is. Az már nekünk sok lenne
2014. júl. 4. 13:32
 8/16 Imola Ágnes ***** válasza:
53%
Férjed válaszából azt szűröm le, hogy bár ő sincs elragadtatva, a szokással nem akar szakítani, és gondolom az is éérdekli, hoy ne bántson meg senkit. + be is szállnak az esküvőbe... valószínüleg meg akarja hívni őket, de miattad hezitál, hogy ne legyen hiszti utánna....
2014. júl. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
megbeszéltük, meg lesz hívva mindenki :) csak előtte valószínű, hogy lesz egy vacsora, ahol ott lesznek főképp azok, akiket még nem ismerek
2014. júl. 4. 13:39
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
ketten kell valami köztes megoldást találnotok, de ha az én tapasztalatom kérdezed: Én megbántam minden apró momentumot, ami nem a mi szánk íze szerint történt. pedig mi aztán saját stílusú nagyon meghitt kis esküvőt szerveztünk, de még így is, maradt egy kis hiányérzetem, évekkel később is, hogy nem teljesen olyan lett, amiről mindig is álmodtam. De ha kihagytam volna a rokonságot azt is megbántam volna, hisz azért meg is akartam magam, minket mutatni mindenkinek, osztozni akartam!:)De a 10 éves évfordulón úgy ünnepeljük, ahogy anno megálmodtam, szerényen, meghitten. És ne feledd ez a TE napod.
2014. júl. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!