Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tegyük azt, amit szeretné (n)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szimpla kérdése:

Tegyük azt, amit szeretné (n) k, vagy azt, amit illik?

Figyelt kérdés
Akadt egy nagyobb probléma az esküvőszervezéssel kapcsolatban. Nekem nincs nagy rokonságom (édesanya, testvér, anyának egy testvére, aki nem jön el az esküvőre), viszont a vőlegényem rokonsága valami hihetetlenül nagy. A probléma ott kezdődik, hogy én nem szerettem volna sok embert hívni, viszont vőlegényeméknél az a szokás, hogy meghívjuk az egész rokonságot (főleg ha valaki hívott már esküvőre, azt vissza kell hívni). Én őszintén elleneztem ezt, de megbeszéltük, és mivel nem akartam megbántani a rokonait, se senkit, beleegyeztem, legyen. Viszont! Mikor anyós összeírta a rokonokról a listát, elég sok olyan név volt, aki egy kicsit se rémlett (azért a rokonság nagy részét már bemutatták). Én viszont abba már nem megyek bele, hogy olyan ember legyen meghívva a saját esküvőmre, akit életemben nem láttam. Erre a helyzetre kéne megoldást találni.. Menjek bele ebbe is, és majd belenyugszom, mindenki boldog lesz, vagy mit csináljak? Ezt megmondtam anyósnak is, egyelőre még próbálunk kitalálni valamit...

2014. júl. 4. 13:14
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. júl. 4. 14:00
 12/16 anonim ***** válasza:
32%
Nálunk is fordított eset volt, az én rokonoságom hatalmas... Mivel mindenki a saját vendégeinek a vacsoráját fizette (60 személy kontra 20), nem volt belőle probléma. A férjem alig találkozott valakivel az esküvő előtt, de úgy gondolota, legalább az esküvőn látja majd a rokonságomat, hiszen a családba tartozik már ő is.
2014. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk is lesz olyan vendég, akivel a vőlegényem még nem találkozott. Nagy a család, messze élnek, nem lehet ezt megoldani. És végső soron ne feledd el, hogy ez a TI esküvőtök, nem csak a tied.
2014. júl. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is vannak ilyen fennakadások :D


De mi végül belementünk, családi ünnep, a szülők ünnepe is. Ez a legkevesebb.

2014. júl. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az esküvőt úgy szervezném, ahogy azt a párommal jónak látjuk. Nem befolyásolna, hogy mi a hagyomány/szokás a családokban. Ha eltér a véleményünk (kis/nagy esküvő), akkor "közepes" méretűt szerveznénk, illetve kompromisszumra törekednénk.


Én úgy gondolom, hogy az anyósnak abszolúte semmi köze nincs ahhoz, hogy a fia és annak menysszonya kit hív meg és hova. FOgjátok a listát, köszönjétek meg, hogy fáradozott vele (nyilván jó szívvel tette), majd húzzátok le róla Gizi néniket és Pali bácsikat, akiket nem is ismertek.


Ha kérdezi miért, akkor egyszerűen megmondod, hogy mert így látjátok jónak a vőlegényeddel. Punktum.

2014. júl. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Magamból tudok kiindulni.. A házasság sosem rólunk szól, hanem a másik emberről. A másiknak lehetnek olyan szokásai, hagyományai, amit szerintem szép dolog tiszteletben tartani, hiszen fordított esetben - pláne ilyen nagy eseményen - én is elvárnék. Nálunk is lesznek olyan emberek, akiket nem annyira ismerek, de azt akarom, hogy a párom érezze, hogy ő is ugyanolyan fontos ebben a történetben, mint én, az ő véleménye ugyanúgy számít, ezért ezt nem vétóznám meg. Nálunk mondjuk borzasztó nagy a megértés és a harmónia, ezért tudok a saját nevemben nyilatkozni. A lényeg, hogy szerintem meg kell találni az arany középutat: tiszteletben tartani a másik hagyományait, de azért ne ütközzön a mi érdekeinkkel.
2014. júl. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!