Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek tanulás alatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek tanulás alatt vagy munka alatt nehezebb egy párnak az együttélés?

Figyelt kérdés

Tanulás alatt gyakran van olyan, főleg vizsgaidőszakban, hogy a pár non-stop egymás nyakára van rákényszerítve főleg mivel kollégisták, elvonulni se nagyon tudnak.

Nyilván van megoldás arra is, de alapból 0-24 együtt vannak az elég stresszes időszakban, időnként zavarva egymást a tanulásban.


Munka alatt (így még nem éltem együtt senkivel nincsenek tapasztalataim) pedig ha valóban szeretnéd az életedet normálisan megoldani, a munkát nem viszed haza, próbálod fejben is ott hagyni.

Ebben az esetben ha a két fél hazaér, akkor elvileg már egymással és a háztartással is tudnak normálisan foglalkozni. Vagy rosszul gondolom?

Nyilván ennél is vannak stresszesebb időszakok, de legalább nem egy lógnak egymáson egy picike szobába nonstop.


Mi a véleményetek?


Az anyagiakat ne hozzuk ide, nagyjából a kollégium ideje alatt is önfenntartók. A kollégium persze jóval olcsóbb, mint egy albérlet/lakás, de ezért se szeretnék most ebbe belemenni.


2014. júl. 5. 09:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szintén azt mondom, hogy munka alatt nehezebb. Mi ugyanúgy dolgozunk, 5-kor végzünk, utána jövünk haza. Házimunka, főzés, miegymás, oké.

De nagyon sok az extra stressz, mindkettőnk munkája kiszámíthatatlan. Én állandóan attól rettegek, hogy mi lesz, ha valamelyikünket kirúgják, hogy fogunk megélni, hogy lépünk előbbre... és nem látom, hogy ennek hol van a vége.

A tanulás sokkal jobb volt. Oké, a vizsgaidőszak stresszes, de messze nem olyan vészes, mint ez. Meg egyetemistaként te osztod be az időd. Én például nehéz vizsga előtt a nagymamámnál tanultam. Magamra csuktam a hálószobát, ő előtte kérdezte, hogy kell-e net, és ha nem, akkor lekapcsolta, hogy ne is essek kísértésbe :) Ha rástresszeltem, megnyugtatott és segített, ha kértem hogy üljön be mellém olvasni vagy valami, bejött. Volt hogy egy egész hetet ott voltam nála, utána mindig tök jól sikerültek a vizsgáim. Meg az idegeimnek is jót tett.


Most ha pont úgy jön ki a lépés, hogy az én főnököm is kiborít és a páromat is az övé, jó ha meg nem öljük egymást. És nem tudunk hová menni, hiszen másnap munka és nem hiányozhatunk... sokkal jobb volt egyetemen :D

2014. júl. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!