Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek miért tanácsolják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért tanácsolják több évi együttélés után is sokan a fiataloknak, hogy még ne házasodjatok, először ismerjétek meg egymást?

Figyelt kérdés
Ha több évi együttélés alatt nem sikerült egymást megismerni, akkor szerintem tíz év sem lenne elég. Ha mindkét, vagy valamelyik fél évekig képes hamis képet mutatni párja felé, az bármeddig megteszi ezt.

2014. máj. 8. 19:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Azért mert az itt lévő megkeseredett emberek azt hiszik mindenkinek az élete olyan mint az övék, és el se tudják képzelni, hogy másnak másképp alakul. Na meg ők naaaaagyon okosak, ők jobban tudják.


Akinek nem inge, ne vegye magára.

2014. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Nagy butaság az a divat, hogy "a házasság csak papír". Valamiért le akarják sokan degradálni a házasságot.

A házasság egy elkötelezettség, felelősségvállalás. Nagyon sokan nem merik bevállalni, és szeretnek másokat is lebeszélni róla.

Nyilván nem mindenkinek szerencsés házasodni, ha képtelen a hűségre, az elkötelezettségek vállalására, de a legtöbb ember azért nem ilyen.


Két-három év után már lehet ismerni a másikat, és eldönteni, hogy törvényesítik a kapcsolatot vagy nem egymásra vártak.

2014. máj. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Msot aki több év együttélés után is jól megvan a párjával majd ezek után vadidegenekre hallgat párkapcsolati kérdésben, az magára vessen.
2014. máj. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Mert itt mindig okoskodnak. Pont tegnap akarták elhitettni velem, hogy én mit érzek, mert ők jobban tudják...
2014. máj. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%

Sok itt az érdekes ember :)

Amúgy igen nem szabad semmit sem elkapkodni,már majdnem fele fele annak az aránya hogy házasodás,válás...

Talán ez a modern "civilizáció" átka...

Én ha valakit elakarok venni azt örökre veszem el .Tehát Én nem válok el soha,azt viszont nem ígérem meg hogy nem ölöm meg ha a végén mással képzeli el a jövőt :)

2014. máj. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Én úgy veszem észre,hogy nem azoknak tanácsolják,akik több éve együtt élnek,hanem azoknak akik 19 évesen kiestek az iskolapadból,anyucinál apucinál elvannak,munka nincs,kereset nincs ...

Egyébként általánosítás ide vagy oda, valljuk be, sokan házasodnak 20 évesen ,aztán sokan el is válnak 22 évesen :D


Ha fiatal az ember,nem értelmesebb pár évig együtt élni,TÉNYLEG MEGISMERNI azt akivel együtt vagy ? Mert akkor elkerülhetők lennének azok a szituációk,hogy "egyik napról a másikra" agresszív,nemtörődöm,hűtlen lett a párom..holott mindig is az volt,csak ezek nem 5 hónap után derülnek ki.

És a legrosszabb amikor gyorsan potyogtatnak 1-2 gyerek ,aki még járni sem tud,de már egy válási procedúrát kell átélnie.


Általában ezért szokták türelemre inteni a 18-22 éves nagyon bölcs,korosztályánál érettebb (természetesen,mint mindenki :D) házasulni vágyókat azok,akiknek 1 madárénál több az eszük.

Másrészről,ez egy internetes,anonim oldal,nem muszáj sneki véleményére adni ,azt csinálsz amit akarsz. De hidd el senk inem azért mondja,hogy érdemes várni ,összeszokni és megismerni a másikat ,mert bökné a csőrét,hogy te megházasodsz.

2014. máj. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
16%
Soha senkit nem lehet ki ismerni.Süket duma.Élhetsz vele 100évig akkor sem.A házasságtól miért is kell hasra esni?Ma már minden megoldható, papír nélkül is.Semmi jelentősége.meg azt se dumálja be senki együtt élnek 50-60 évig nagy szerelembe..Mi több éltük végéig.Hűségbe jóban rosszban.Na persze,aki sok évet lehúzott már házasságba az tudja mesék csak a mesékbe vannak.
2014. máj. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
inkább azt szokták tanácsolni, hogy éljenek egy kicsit együtt házasság előtt
2014. máj. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy sok ezen az oldalon a megkeseredett, furcsa ember! Sajnos ők a leghangosabbak, legagresszívebbek!
2014. máj. 8. 20:07
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha pl volt egy kérdés itt hogy milyen a házasságod? És én erre leírtam milyen és mennyire jó,boldog stb... akkor rend szerint azt kaptam hogy


még...

pár év és elváltok, hisz sok a válás

úgyis meg fogjuk csalni egymást

nem is ismertétek egymást rendesen amikor házasodtatok


És nem csak az én hozzászólásomra. Másokéra is hasonló kaliberű válaszok jöttek akik arról írtak hogy boldogok.


Itt rengeteg a savanyú a szőlő típusú ember. És persze az életben is. Szóval ha valakinek nem sikerült a házassága, vagy csak marha okosnak képzeli magát, akkor már mondja a magáét...anélkül hogy belelátna a másik kapcsolatába. És mivel neki szar volt, vagy rosszul választott vagy ilyesmi, ezért lebeszéli a másikat is, nehogy ő esetleg boldog legyen...


Nem mondom hogy ne éljenek együtt, de nem kell évekig ha valaki házasodni szeretne. Rengeteg mindentől függ....mi csak fél évet éltünk ténylegesen együtt, és 1 évig együtt jártunk, de ezalatt is rengeteget voltunk együtt, nem csak a szokványos randizgatós járós kapcsolat volt, így jobban ismertük egymást mint azok akik 2-3 évet csak együtt járnak. Ezért is házasodtunk össze....de itt vad idegenek sokkal okosabbnak képzelik magukat, és rinyálnak hogy de milyen kevés idő, nem ismerjük egymást stb....mert ők aztán jobban tudják.


És mint mondtam, az okoskodók mindig mindent jobban tudnak, és unják az életüket, szóval máséba tök buli beleugatni....

2014. máj. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!