Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek tanulás alatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek tanulás alatt vagy munka alatt nehezebb egy párnak az együttélés?

Figyelt kérdés

Tanulás alatt gyakran van olyan, főleg vizsgaidőszakban, hogy a pár non-stop egymás nyakára van rákényszerítve főleg mivel kollégisták, elvonulni se nagyon tudnak.

Nyilván van megoldás arra is, de alapból 0-24 együtt vannak az elég stresszes időszakban, időnként zavarva egymást a tanulásban.


Munka alatt (így még nem éltem együtt senkivel nincsenek tapasztalataim) pedig ha valóban szeretnéd az életedet normálisan megoldani, a munkát nem viszed haza, próbálod fejben is ott hagyni.

Ebben az esetben ha a két fél hazaér, akkor elvileg már egymással és a háztartással is tudnak normálisan foglalkozni. Vagy rosszul gondolom?

Nyilván ennél is vannak stresszesebb időszakok, de legalább nem egy lógnak egymáson egy picike szobába nonstop.


Mi a véleményetek?


Az anyagiakat ne hozzuk ide, nagyjából a kollégium ideje alatt is önfenntartók. A kollégium persze jóval olcsóbb, mint egy albérlet/lakás, de ezért se szeretnék most ebbe belemenni.


2014. júl. 5. 09:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

munka alatt


mindkettőben van tapasztalatom

a vizsgaidőszakot tudod, hogy vége pár héten belül, a munka pedig sosem fogy el.


Amikor már dolgozunk sokkal komolyabb az egész.

gondolni kell a jövőre, eldönteni mit várunk az élettől, és ez egyezik-e

persze lehet úgy is, hogy nem törődünk ilyesmivel, de hosszútávon jobban jár mindenki, hogy ha ezeket tisztázza a pár.


A munka az vagy olyan, hogy hamar végeztek indketen, akkor keveset kerestek, amiatt stresszes az élet, vagy pedig elhúzódik esténként.


pl a férjem fél7-7re ér haza minden hétköznap, nekem változó, mivel nem alkalmazott vagyok.

gyakran időben végzek 3-4, de most kezd felfutni, így gyakoribb az este 9, magyarul egymásra nem sok időnk van hétköznap.


előtte folyamatos munkarendben dolgoztam, legalább heti 1 szabadnapot tudtunk együtt tölteni, de stresszes volt a munkahelyem, elkezdtem hazavinni, főleg, hogy a stresszem fő oka egy munkatárs volt, aki a sógorom párja volt.

nem véletlenül hagytam ott azt a helyet.

ha olyan munkája van az embernek, amit negatívan visz haza, a z hosszútávon nemcsak a kapcsolatot öli meg, hanem saját magát is kikészíti ember, kell a kikapcsolás.


Nekünk "az egymás nyakán lógás" sosem okozott gondot

non-sto tudunk úgy együtt lenni, hogy nem lesz feszültség, enm unjuk meg egyást..

másfél évig így volt, le sem szakadtunk a másikról, amikor lehetett volna külön menni valahova sem igényeltük.

de lehet csak mi vagyunk ilyen egymásranövősek...mert igazából én szoktam a páromat küldeni, hogy menjen, és én is megyek, ha barátnővel találkozom...

de gyakoribb, hogy a barátnő is hozza a párját én is viszem, és akkor külön dumálunk:)



Kicsit fura erről ennyire általánosságban beszélni..


kollgiumban költöztünk egy szobába össze elsőre

Aztán volt 3 hónapunk, amikro semmi pénzünk nem volt, csak a kajára,de arra is neccesen, mert a lakást újítottuk fel, amit sajnos a párom örökölt)nem volt munkánk, és emiatt semmi dolgunk sem volt,mert elfogyott a pénz a felújításhoz is, diákmelóra is épp vártunk..ott ültünk a 32 fokos lakásban 1 hónapig, hogy félig szétverve volt a lakás, a hűtő a hálóban, a fal egyik fele tapéta nélkül...stb

nah, akkor nem készítettük ki egymást, ekkor világossá vált, hogy mi jók vagyunk együtt


egyébként azóta házasok is vagyunk, 6 éve vagyunk egy pár

2014. júl. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Munka alatt...


Tegnap is olyan stresszben jöttem haza, alig lehetett megnyugtatni, mert nem stimmelt valami nap végén, és ma reggel nézik át. Ilyen nincs egyetemen, ha elbaltázol egy vizsgát az a te bajod, mehetsz a következőre. De melóban ez nem így van.

Sulis dolgok miatt ha ideges voltam, párom nyugtatott meg, de mióta meló van, nem tud felvidítani 1-1 rossz nap után.


Na meg idő sincs rá. Nem szeretem annyira a felnőtt létet. :) Túl sok felelősség.

2014. júl. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor inkább húzom még a tanulást... :D Úgyis fogok még jópár évet dolgozni... :)


Mi 5 éve vagyunk együtt.

2014. júl. 5. 09:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Addig húzd a tanulást amíg teheted! Azt még senki se bánta meg.
2014. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.


Tudom senki se kérdezte, de most hívtak fel, minden rendben, feszültségem elfújták.


Na ilyenkor viszont jó, de heti 5 napban, 40 évig minden nap feszültség... nem nekem való :) Én inkább htb-nek vagyok való, vagy nagyon hamar elvisz egy infarktus. :)


Bocs az off-ért.

2014. júl. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Legkönnyebb csak tanulás alatt, közepes csak munka alatt, a legnehezebb munka és tanulás alatt.
2014. júl. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is egyetem alatt költöztünk össze, engem sosem zavart a tanulásban :) Sőt, megnyugtat, hogy nem egyedül vagyok, sokkal könnyebb tanulni, mert nem rajta jár az agyam :D Szerintem, aki tanulás alatt nem tud együtt élni, annak munka alatt még rosszabb lesz, mert az sokkal stresszesebb, ráadásul állandóan, egyetemen viszont csak zh/vizsga, ami nagyobb feszültség...
2014. júl. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát nekem is volt olyan időszakom amikor másra se tudtam gondolni... :)

De azért azon túl vagyunk...

Igazából kifejezetten nem zavartuk egymást a tanulásban. Nekem igazából a szoba méretével voltak gondjaim, lényegében 2 íróasztal meg a 2 összetolt ágy + 2 nem túl nagy szekrény.

Semmi többre hely nem volt.

Azért ha lenne egy másfél szobás lakásunk vagy mondjuk 1 szobás, ahol már van konyha, ahova picit félre lehet vonulni, úgy gondolom nagy könnyebbség lenne.


Egyébként dolgoztunk suli mellett amennyit lehet. De csak aznap amikor suli nem volt. Szerencsére voltak ilyen napok. (Meg persze vizsgaidőszakba)

2014. júl. 5. 11:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen a munka - mennyire leterhelő érzelmileg, szellemileg és fizikailag, mennyi a munkaidő. Nyilván egy 10-12 órás munkánál nehezebb. De ha a munka normális, a párok pedig hasonló munkaboesztásban dolgoznak, akkor főleg egy nehezebb szaknál, elképzelhető, hogy tanulás alatt nehezebb. Nekem eddig tanulás alatt volt nehezebb - az eddigi munkáimban tűrhető időben dolgoztam, és munkaidőn kívül nem volt dolgom... ellenben egyetemen heti szinten van most sok órám, amellé el kell olvasni 2-4 drámát, és azokhoz elemzési szempontokat is felállítani, gyakorlatozom is mellette (ami nem ritkaság), írunk zh-kat, vizsgaidőszak alatt meg alig láttam a páromat, mert annyi munka van. Talán egyedül a nyár az, ami szabadabb ilyen szempontból...
2014. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9. vagyok

ja, és az is kérdés, hogy ki hogy szeret tanulni - engem zavar, ha nem egyedül vagyok, egyedül tudok igazán koncentrálni.

2014. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!