Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire elfogadhatóak így az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire elfogadhatóak így az anyagiak egy kapcsolatban vagy házasságban?

Figyelt kérdés
A férfi 130 ezret keres, a nő 95 ezret. A közös kasszűba mindketten 95-öt tesznek be, és amennyivel többet keres a férfi, azt magának félrerakja, ahhoz a nő nem nyúlhat, nem költhet belőle.
2014. jún. 29. 21:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Keresnék egy jobb munkát, majd elhagynám:)
2014. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
én nőként otthagynám ezt a pasit minden szó nélkül azonnal egy ilyen húzás után, és mi lesz ha terhes lesz a nő és már nem fog tudni dolgozni???
2014. jún. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
91%
Ez a két félen múlik. Ha mindkettőjüknek elfogadható akkor nincs miről beszélni. Az meg már az én véleményem, hogy ha ilyen 'egyenlően' fizetik a közös kiadásokat, akkor a mindenféle otthoni és egyéb teendőket is így kell felosztani. Egyszer egyik főz, mos, takarít, csekket befizet, javít máskor a másik. Akkor is ha a pasi ezért a pénzért többet melózik, mert hát keressen rövidebb munkaidős munkát...
2014. jún. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
Hat szerintem semm érdemes ilyenel közösbe lenni !!!
2014. jún. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
16%

Hát attól is függ mit takar a közös kassza,és abból miket fedeznek.Mert nem mindegy,hogy modjuk a nő piperecikkei is mehet a közös kaszából,vagy férj szerint az már luxus,és fizesse a sajátjából,vagy csak a nagyon extrák mennének a külön pénzből(pl sörözés barátnőkkel).

Nálunk sincs közös kassza.Az albérletet a párom fizeti,én a rezsit(kb hasonló nagyságrend),a kaját aki épp a közértbe megy,a fennnmaradó résszel meg mindenki csinál amit akar.És akkor nincs vita,hogy ki mire mennyit költött és miért.Engem se érdekel ő mennyiért vesz pl tabletet,és őt se,hogy nekem mibe kerül a fodrász.Ha valami extrára nincs pénze a másiknak netán,akkor kölcsönkérünk egymástól.Nagyobb kiadásokat megbeszéljük,és akkor mindketten beáldozunk a zsebpénzből.Mi 6 éve élünk így együtt,és működik.

Természetesen,ha valamelyikünk munkanélkülivé vána akkor nyilvnávaló,hogy addig segítjük egymást.

De hasonló nagyságrendű a fizunk,ha az egyik 90-et keres a másik 300-at nem ilyen egyszerű....:S

2014. jún. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalan nem.

A kapcsolat elején sem..

A kcsolat elején el tudom azt fogadi, hogy a közös költségek raktok össze pénzt, a tőbbi saját, de ott is aranyosa valamelyest.( nem azt, hogy az egyik fél mindent, a másik meg habzsi-dőzsi


Házasság eseten pedig elképzelhetetnel, ha nincs vagyonjogi szerződés, akkor ráadásul jogilag sem állja meg a helyét...

A hazasság minden mellett egy gazdasági közösseg is.. Nincs te és én hanem mi vagyunk. Nálunk is vana bevételünk, abból gazdálkodunk.

Igazából én úgy gondolom, hogy egy házassagban fontos az, hogy a költési szokások is azonosak legyenek, hosszabbtávon úgysem működik, ha az egyikük spőrolós a masik elveri a pénzt, meg akkor sem, ha az veri el, aki egyébként többet keres.

Együtt érdemes haladniuk, együtt kellene küzdeni a célokért.

Tudom,mhogy sok a válas, és nehéz ettől eltekinteni,mszerintem megis fontos, hogy egységként tekintsen az ember a családa.

Arra az időre is gondolni kell, amikor már gyeek lesz, az egyik fél nem dolgozik pl.

Bár hallottam már itt olyat is, hogy az anyuka fizetett mindent ami agyerekekkel kapcsolatos a 90e ftos fizujából, apuka meg a 350 ből élt mint Marci Hevesen.

Csak annyivak volt beljebb anyagilag az anyuka, hogy a lakhatásért nem kellett fizetnie, mert az apuka lakása volt, bár gyerektartásból, és a magasabb családipőtlékból ez is meglett volna

Hát nah..

2014. jún. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gáz! Mi lesz, ha nő szül 1-2 gyereket és gyesen lesz? A férfi is 25 ezret fog beleadni a családi kasszába?
2014. jún. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
49%
Mi a véleményetek arról, ha egy házasságban a férfi 95 ezret keres, a nő 130 ezret. A közös kasszába mindketten 95-öt tesznek be, és amennyivel többet keres a nő, azt magának félrerakja, ahhoz a férfi nem nyúlhat, nem költhet belőle?
2014. jún. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
8%
Nem is értem miért lázadoznak a nők, hiszen ez az egyenlőség példája egy kapcsolatban :)
2014. jún. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
91%

18as, hát mi a fene lenne? Ugyan olyan fölháborító fordítva is. Már leírtam, hogy ha valamelyik fél (tök mindegy melyik), akar olyan "zsebpénzt" amivel nem kell elszámolnia, akkor legyenek külön kasszán. Sokan csinálják így és furcsa mód működik! Elképesztő nem?

19es, ez nem az egyenlőség példája és pláne nem egy kapcsolat, ez a másik fél kihasználása. Persze az a fél is hülye, aki belemegy ilyesmibe.

2014. jún. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!