Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért kell ennyire felfújni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell ennyire felfújni ezt a dolgot? Ti is aggódnátok a helyemben, én vagyok túl nyugodt?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva el kell utaznom a munkám miatt 4 napra, csütörtök hajnaltól vasárnap késő estig leszel távol.


A férjem itthon marad a 2,5 éves lányunkkal. A családtagok és a barátok egy csomó hülye kérdéssel jönnek: nem aggódsz; ugye teszel el ételt a fagyasztóba (nem teszek); előkészíted 4 napra a ruhákat (eszem ágában sincs); mi lesz ha a gyerek elesik, belázasodik, sírni fog utánad, elkésnek a bölcsiből; mit fog a férjem kezdeni 2 egész nap a gyerekkel stb.

Ráadásul épp alakul a szobatisztaság, mi lesz ha bepisil/bekakil.

Megmondom őszintén, ilyen dolgok bennem fel sem merültek. Valószínűleg lazább lesz ez a 4 nap, mint amikor otthon vagyok, de ez szerintem belefér.


Már komolyan én is elkezdtem aggódni, pedig eddig nem tettem.


Tényleg igazuk van, én vagyok túl laza?


2014. jún. 29. 16:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
7%
2,5 éves és nem szobatiszta ?
2014. jún. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

"2,5 éves és nem szobatiszta ?"

Miért, ez akkora nagy dolog?

Akármilyen hihetetlen, de 3 éves korig kell, hogy kialakuljon a szobatisztaság és 4 éves korig az ágytisztaság. Javaslom, hogy nézz utána a dolgoknak!

A legtöbb gyerek 2 éves kora után lesz szobatiszta. És sok gyerek 2 és fél évesen nem az, hanem 2 és fél éves és 3 éves koruk közt lesznek azok. És ha elolvastad, amit a kérdező írt, akkor azt is olvashattad volna, hogy nem nem szobatiszta a 2 és fél éves gyerekük, hanem most van kialakulóban. Tehát lassan az lesz. Ami meg teljesen normális!

2014. jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igen, így van. Ahogy a kortársai többsége sem az. Nem értem, ezzel mi a baj.
2014. jún. 29. 18:00
 14/22 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem aki 2,5 évesen nem szobatiszta, ott valami gond van, és ezt nem rosszindulatból írom.
2014. jún. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem aki 2,5 évesen nem szobatiszta, ott valami gond van, és ezt nem rosszindulatból írom."

Szerintem ha valakinél gond van, az te vagy. Vagy úgy alapvetően vagy csak simán nem vagy tisztában a dolgokkal.

De akkor ajánlom figyelmedbe némi olvasni valót:

Szerintem aki 2,5 évesen nem szobatiszta, ott valami gond van, és ezt nem rosszindulatból írom.


[link]

[link]

[link]


Valahogy mindenhol azt írják, hogy a szobatisztaság 2 éves kor után, vagy inkább 2 és fél és 3 éves kor között következik be. Vajon miért?...Talán mert úgy van!

2014. jún. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

14-es, nézz utána kicsit a dolgoknak.

De a bölcsikben a gyerekek 99%-át pelenkázzák. Szerinted mindegyikkel baj van, csak senki nem veszi észre?

2014. jún. 29. 18:36
 17/22 anonim ***** válasza:

Hát jó nagy hülyeséget mondd aki szerint ilyenkor szobatisztának kell lennie a gyereknek.

Minden ember más, ebből következik hogy minden gyerek is.

Példa: két idősebb testvérem van, ebből következik, hogy elég korán szobatiszta lettem(kb két évesen).

A húgomnál is erre számítottak, de a jóistennek se akart leszokni a pelusról. Már elmúlt három, mire készen állt rá.

És értelmes gyerek, majdnem színötös, sportol, zongorázik.

A lányom is kb két és fél évesen kezdett átállni bilire, de a vécével már voltak gondok...

2014. jún. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igazuk.


Irigyek rád, és ezt az irigységet aggódásnak álcázott bűntudatkeltéssel és agyonkontrollálással akarják rajtad leverni.


Értsd: úgy kezelnek, mint egy kétévest, azért, mert szerintük túl önálló vagy. Azért teszik, hogy ne érezd magad önállő, cselekvőképes embernek, és bűntudatod legyen, hogy "jaj mindnet megcsináltam-e" és a négy napos szakmai utadat tönkretegyék. Értsd: legközelebb eszedbe se jusson a karrieredre koncetrálni a gyereked helyett. (Holott te nem helyette teszed, hanem mellette.)


Helyre kell - és KELL!! szépen ezeket az "aggódó" embereket tenni! A férjed felnőtt ember, el tudja látni a gyerekedet. Nyílván megbeszéltetek mindent, és különben is van internet és telefon mindenütt. Nem a világ végére mégy és nem fél évre, hanem pár napra.


És a lényeg: köszönöd a segítő szándékot (nem az, de ha annak adod elő, akkor soha nem jönnek rá, hogy valójában képen törölted őket.. :)) , de engedjék meg, hogy felnőtt emberként hadd rendezzed te a magad életét, hiszen te is éppolyan toleráns vagy az ő életükkel kapcsolatban.


És csak menj, bűntudat nélkül!

2014. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Emberek: nem az a fő probléma, hogy egy két és fél éves sszobatiszta-e, nem vettétek észre? És teljesen normális dolog. Valamint van a gyereknek APJA is, aki el tudja látni.
2014. jún. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Tudod az a baj, hogy az apukák közül sokan nem is akarják megpróbálni, mert akkor az már macera. Egyszerűbb előadni a "nem tudom megcsinálni"-t, bénáznak (direkt, lustaságból vagy tényleg bénák).

Benned ez azért nem merülhetett fel, mert a te férjed cirkusz nélkül ezeket megcsinálja, bennük meg azért, mert az övék kihúzza magát a gyerekkel kapcsolatos feladatok alól.

Úgyhogy ne aggódj, van mutatóban néhány férfi, aki megbízható és a gyereket ugyanolyan jól el tudja látni mint az anyja. Te ilyet kaptál, ők meg olyat.

2014. jún. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!