Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan kell boldognak lenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kell boldognak lenni?

Figyelt kérdés

Elváltam a férjemtől, mert már nem voltunk boldogok, azóta volt egy barátom, de vele sem voltam boldog és egyedül sem vagyok az. Hogyan kell boldognak lenni? Már úgy gondolom, hogy bennem van a hiba, egyszerűen én nem tudom, hogyan kell. Pedig alapvetően vidám vagyok, örülök minden apróságnak, de mégis... Nagyon bántanak a dolgok. A férjem már nem foglalkozott velem, helyette ivott, a barátom pedig egyszerűen elmondta, hogy nem szeret.

Mit tegyek?



2014. jún. 14. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Keress fel pszichológust. Ez messzire vezet, nem ártana segítő irányítás alatt végiggondolnod.
2014. jún. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azert mert az egyik ferfi pialt, a masik sz..rt rad, nem veled van a hiba. A legkozelebbivel lehet pont ossze fogtok illeni. Nem kell szakemberhez rohanni, mert keet kapcsolatnak vege.
2014. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én tudok akkor is boldog lenni, ha ha látom a nagyfiam, vagy ha egyedül vagyok reggelente. Nincs recept a boldogságra.
2014. jún. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem a két kapcsolat miatt érdemes pszichológushoz menni (és ez nem azt jelenti, hogy hülye és segítségre van szüksége!). Azért, mert keresi a társát még nem szorul segítségre. De azért, mert a gyakorin keresi a boldogság kulcsát, már megfordul az ember fejében, hogy másoktól várja erre a megoldást. És ez hiba. Nem a külső körülményeink, nem mások tesznek minket boldoggá, hanem mi saját magunkat. De ez nem mindig olyan egyszerű. A pszichológus nem orvos, és nem ad gyógyszert sem. Csak úgy beszélget, hogy rávezet a válaszokra, amiket nem merünk megadni magunknak egyedül.
2014. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A boldogság nem kívülről jön. Belülről indulj kifelé! Ha belül rendben vagy, a kinti dolgok is rendbejönnek. Akár pszichológussal, akár más segítséggel: önfejlsztő könyvek, agykontroll, stb. - Nem ciki önismeretet tanulni és fejlődni. ;)
2014. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ugy tud valaki boldog lenni, hogy olyan dolgokkal tolti az idejet, amiket szivesen csinal. Ez nem parkapcsolat fuggvenye, szerintem sokkal jobb ugy egyutt lenni valakivel, hogy nem tole varod a boldogsagot, akkor tudsz neki orulni, ajandekkent kezelni, es nem kell attol rettegni, hogy mi lesz, ha nem lesz veled. Ezt el lehet kezdeni a munkaban/hobbiban, olyan dolgokat csinalni, amik kozben repul az ido, amikor hirtelen eszreveszed, hogy mar miota csinalod, inni-enni is elfelejtettel, annyira belemerultel.


Ezen kivul egy nagyobb celt, ertelmet talalni az eletedben, ezt akar osszekotve azzal a tevekenyseggel, amit szeretsz. Aztan ha mindekozben jon valaki, akkor mindezt vele megosztani.

2014. jún. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pl. úgy,ha a következő dolgokat tudod magadnak engedélyezni: (Nekem sokat segített ez a lista):


1. Élhetek. Épp annyi jogom van a létezéshez, mint bárki másnak. Eljön majd az idő, amikor nem fogok létezni, de ennek az időpontnak a bekövetkeztét sem közvetlenül, sem közvetett módon nem kell siettetnem. Sem testi, sem lelki, sem kapcsolati értelemben nem kötelezhet senki arra, hogy önmagamat részben vagy teljesen elpusztítsam, megkárosítsam. Az életem az enyém, és én élhetem azt.


2. Az vagyok, aki és ami vagyok – és ez így van jól. Lehetnek ugyan tulajdonságaim, amelyeken szeretnék változtatni, de alapvetően úgy vagyok jó és értékes, ahogy vagyok: ezzel a nemmel, ezzel a külsővel, ezzel a személyiséggel, ezekkel a képességekkel. Más minden bizonnyal másként oké: én így vagyok az.


3. Szabad olykor tökéletlennek és tudatlannak lennem: nem kötelező minden helyzetben maximális teljesítményt produkálnom. Megélhetem a gyermeklét szabadságát és örömét. Szabad félretennem a tudatosságot, célszerűséget és felelősséget: szabad önfeledten, céltalanul játszanom.


4. Felnőtt vagyok, aki képes a helyzetek értékelésére. Szabad önálló, felelősségteljes döntéseket hoznom. Leválhatok – fizikailag is, lélekben is – szüleimről, és élhetem a saját életemet. Megélhetem a szexualitásomat is, a saját magam által kialakított normák szerint.


5. Szabad jól teljesítenem, szabad eredményeket elérnem. Ha valamit elkezdtem és szívesen csinálom, szabad befejeznem.


6. Szabad intim kapcsolatokat kialakítanom. Bárkivel való kapcsolatomban dönthetek úgy, hogy a bizalmat, a jóhiszeműséget, a nyílt kommunikációt, a szükségleteim és érzéseim fölvállalását választom.


7. Jogosult vagyok a világ megismerésére. Szabad

meglátnom a problémákat, és szabad megtalálnom

a megoldásokat. Szabad kérdéseket feltennem és

szabad következtetéseket levonnom. Ennek során

jogomban áll tévedni, szabad felülvizsgálnom

korábbi következtetéseimet, és nem vagyok köteles

ragaszkodni hozzájuk. A gondolataimnak és azok irányának senki nem szabhat gátat. Gondolataim helyességének nem fokmérője, hogy mások mit gondolnak: Az én gondolataim az én gondolataim: senkinek nem tartozom elszámolni velük.


8. Lehetnek érzéseim, és szabad őket kifejeznem.

Ha bármely szükségletem kielégül, szabad jól

éreznem magam, és szabad örülnöm. Ha nem

elégül ki, szabad magam rosszul éreznem.

Lehetek szomorú a múlt miatt, érezhetek

haragot a jelenben, illetve félhetek a jövőtől. Az érzéseim nem helyesek vagy helytelenek: az érzéseim vannak, és az enyémek. Ahogy gondolataimmal, úgy velük sem tartozom elszámolni senkinek. Szabad teljes mélységükben megélnem az érzéseimet. És egyedül én döntök afelől, hogy az aktuális érzésemet ki előtt fejezem ki és milyen mértékben.


9. Az életem a sajátom. Szabad kockázatos döntéseket is hoznom. Sőt: szabad rossz döntéseket is hoznom. Amit akarok, megtehetem, és senki felé nem tartozom elszámolással.


10. Szabad a középpontban lennem. Lehetek okos, lehetek szép, lehetek sikeres. Vannak fizikai, pszichés és társas szükségleteim, és ezek pontosan annyira fontosak, mint bárki más szükségletei. Szabad határozott lépéseket tennem saját szükségleteim kielégítése érdekében, és szabad, hogy e lépések célba is érjenek.


11. Szabad társas kapcsolatokat kialakítanom. Szabadon dönthetek szabadságom részleges feladása mellett, és tartozhatok bármilyen csoporthoz: egy családhoz, egy csapathoz, egy kisebbséghez, egy mozgalomhoz, egy kultúrához, egy nemzethez, egy ökoszisztémához. Attól, hogy életemet megosztom másokkal, még lehetek önmagam.


12. Nincs szükségem arra, hogy testi vagy lelki tünetekkel hívjam fel magamra a figyelmet: jogosult vagyok figyelmet, szeretetet és törődést kapni akkor is, ha nem lógok ki a sorból. Szabad ugyan kitűnnöm, de szabad hasonlítanom is másokra. Szabad testileg és lelkileg egészséges életet élnem.


Ezen kívűl, ami még nekem segített az John Bradshaw Vissza önmagunkhoz c. könyve.

2014. jún. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A boldogság belül van, benned. Ne a világban keresd. A boldogság, a szeretet, a pozitív gondolatok belül keletkeznek, önmagunkban. Ott születik, hatalmassá tudod növeszteni és te vagy az aki a külvilág felé közvetíted magadból. Azt mondom "szerelmes vagyok". Nem a külvilágban lévő dolog miatt vagyok szerelmes, az bennem van. Azt mondom "boldog vagyok". Nem a külvilágban lévő dolog miatt vagyok boldog, az bennem van.


Prbóálj meg lazítani. Kerülj összhangba önmagaddal, a gondolataiddal, a lelkeddel, a testeddel. Ha sikerül elkapnod ezt a dolgot, akkor a boldogság, a szeretet húzza magával a többi boldogságot és szeretetet és egyre jobb és jobb lesz!

2014. jún. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
önismeret és alacsony igényszint. Ez a boldogság alapja. :) A többi jön magától. Magad ismerd meg, mit szeretnél igazán, akár férfiban is.
2014. jún. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!