Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Válaszolnál pár kérdésre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válaszolnál pár kérdésre esküvői szokásokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nyár végén lesz a legjobb barátnőm nővérének az esküvője.

Csak a család és a közeli barátok mennek a polgári esküvőre?

Elég nagy esküvő lesz (hagyományos)egy hotelben lesz a lagzi.

Nekem, mint nem közeli hozzátartozó mennyi pénzt illik a menyasszonytáncba adni? Lány vagyok és 22 éves sajnos nem keresek valami sokat kb. 15-20 ezer Fr-ot tudok erre szánni és akkor még ott az ajándék.

Fekete fehér ruhában mehetek szerintetek?


2014. jún. 11. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem közeli akkor elég egy ötös a táncra, meg egy másik az ajándékba. (Többen vegyetek eg, értelmes dolgot, ne 5000-ért vmi csetreszt.)
2014. jún. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Ez esküvőnként, országonként, páronként, helységenként nagyon-nagyon eltérő.


A polgári esküvőre is hivatalos általában mindenki a násznépből.


Pénzt annyit illik adni, amennyibe a fogyasztásod került, viszont afelett már ritkán adnak manapság ajándékot is - egyáltalán önmagában az ajándék is ritka manapság, mert ugye a legtöbb párnak a pénz nagyobb segítség, mint egy haszontalan dísz vagy egy huszadik kávéfőző. 15-20.000 ft több mint elég a mai keresetek mellett egy fiataltól.


Fekete-fehér ruha ellen nem szól semmi. Színtiszta fehérben és feketében nem illik csak menni. Ha mintás vagy van benne más szín is, nem illetlenség.

2014. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

A polgári esküvőre általában boldog-boldogtalant meghívják. Van, akit csak odahívnak meg. Tehát, nem pont ellenkezőleg.

Annyit illik, amennyi nagyjából fedezi a vacsorád díját, ez megy a borítékba, de ezenfelül nem tudom, hogy milyen ajándékra gondolsz. Nálunk úgy van, hogy az ifjú pár, ha már meg van mindene, akkor mondhatja azt, hogy csak pénzt kér, és nem pedig huszonöt vázát, de akkor ha pénzt adsz, akkor azzal már leróttad a kötelességedet, nem "kell" ajándékot is adni, a pénz az.

2014. jún. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Fekete-fehér ruhát semmiképpen ne vegyél fel! Mindkét szín tiltott egy esküvőn. Csak úgy mint a piros.
2014. jún. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem külön szeretném felvenni a színeket. Hanem pl egy skótkockás fekete fehér ruha? (nem olyan lesz :D) csak egy példa volt
2014. jún. 11. 19:27
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Annyit adj, amennyit a pénztárcád elbír! Vendég vagy, akivel nem illik kifizettetni a vacsora árát. Ez csak újabban divat egyes embereknél.

Felénk akad, aki csak 1-2 ezer Ft-ot ad, és az ifjú pár megelégszik vele. A részvétel a fontos, nem az,hogy erőn felül költsenek a vendégek.

2014. jún. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Polgárira szoktak általában mindenkit meghívni (távoli rokonak, ismerősöket, munkatársakat, szülők ismerőseit) és a lakodalomba a családot és barátokat.

Régebben úgy volt, hogy a násznép vitt ajándékot (materiális dolgokat) és a menyasszonytáncnál jelképes pénzzel vásárolták meg a menyasszonyt. Manapság azt szokták mondani, hogyha a pár pénzt kér ajándékba, akkor nem illik menyasszonytáncot tartani. Persze ezt elég sokan nem követik :) Ilyenkor (ha pénz az ajándék) érdemes a lakodalomra szánt összeget ketté osztani, a nagyobb része bele a borítékba, egy bankó pedig a menyasszony táncba.

Itt már csak saját dolgot tudok mondani, mert más tárcájában nem szoktam turkálni. Én általában 15 000 ft-ot teszek a borítékba, mint ajándék és 5 000 ft-ot dobok bele a szitába. Ezt úgy kalkuláltam ki, hogy megnéztem neten mennyi egy lakodalmi menü, így kb 15 000 egy drágább esküvőn a fogyasztásom, és legyen még egy kicsi többlet a párnak, hogy maradjon is valami. De ahogy a legutolsó lagziban megfigyeltem, a menyasszonytáncba 1 000-5 000 forintnál többet nem nagyon dobnak be, max 1-2 db 10 000 a nagybácsiktól, keresztapáktól.

2014. jún. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Általában igen.Szerintem 10000.- nagyon rendben van.Persze, hogy mehetsz.
2014. jún. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!