Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Még lehet esély rendbe hozni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Még lehet esély rendbe hozni a házasságunkat?

Figyelt kérdés
16 évesen ismerkedtem meg a férjemmel.9 éve vagyunk együtt van 2 gyerekünk.annyira szerettem öt, hogy nem láttam kettőnél tovább.mindig elhittem amit mondott soha nem fordúlt meg a fejembe, hogy netán hazudna.soha nem csaltam meg mindent elkövettem, hogy neki jó legyen.de sajnos ez fordítva nem így volt.megcsalt, elhanyagolt nem érdekelte,hogy nekem mi a jó csak saját magát nézte.többször kértem, hogy velem is foglalkozzon ne mindig más legyen a fontosabb.kaptam a három napos csodákból.a megcsalása nem olyan régen derűlt ki.akkor meg igérte, hogy meg változik adjak neki egy utolsó esélyt és felejtsem el a múltat.azóta ő tényleg meg változott de én nem birom elfelejteni a múltat.mint ha én váltam volna olyanná mint ő volt régen.és ez neki is föltünt.szerintetek rendbe lehet hozni még a házasságunk vagy már nincs rá esély?
2014. máj. 30. 07:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogy az egyik előző válaszoló írta Te is tudod a kérdésedre a választ a lelked legmélyén,csak talán még saját magadnak sem mered bevallani. Az írásaidból nagyon úgy tűnik,hogy már csak vegetálsz ebben a kapcsolatban,és szerintem a férjed is ugyan így van ezzel! Ha nem bízol benne ( ami érthető) akkor ez már el van veszve,úgy gondolom,hogy akkor kellett volna külön válni amikor kiderült a megcsalás. Így csak az idődet vesztegeted ebben a kapcsolatban,pedig találhatnál valaki mást akivel boldog lehetnél. Az,hogy vannak közös gyerekeitek pedig szerintem ne tartson vissza,hiszen attól mert az embernek gyerekei születnek nem foszthatja meg magát a boldogságtól. A gyerekeid egy nap kirepülnek,és akkor mi lesz? Ott állsz egy ilyen házasság közepén egyedül,csak azért mert a gyerekek miatt benne maradtál ebben. Mennyivel jobban hangzik az,hogy kirepülnek a gyerekek,és Te ott maradsz egy olyan emberrel akivel kölcsönösen szeretitek egymást.
2014. máj. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én meg azt érzem a szavaidból hogy pillanatnyilag az dominál nálad, hogy belelovaltad magad a saját -nyilván egyébként jogos- sértettségedbe és jelen pillanatban nem is szeretnéd elengedni a vélt, vagy valós sérelmeid dédelgetését, s talán próbálod a másikat büntetni is a jelenlegi viselkedéseddel. De valójában -mivelhogy ahogy írtad, a férjed próbált és valójában változott is- így igazából neked kéne eldönteni, hogy amikor azt kérdezed hogy "rendbe lehet hozni még a házasságunk, vagy már nincs rá esély?", akkor te valójában milyen választ szeretnél hallani a kérdésedre, hiszen az alapján amit írsz -bármily igazságtalanul is hangzik ez- jelen pillanatban te vagy a kerékkötője a továbblépésnek (akár együtt, akár külön), s neked kéne eldönteni hogy a saját sebeid nyalogatása és az, hogy a másik orra alá dörgöld a szemétségeit és az általa okozott szenvedésed, vagy a házasságod... Ez előbbi variáció nem túl előremutató. S tapasztalataim szerint (nem feltétlen hűtlenség ügyben) a sértett fél sokszor szereti megpróbálni minél tovább megtartani ezt az állapotot, ahol a társával szemben egy kvázi erkölcsi magaslatra helyyezheti magát akár huzamosabb időn keresztűl is -jelszóval hogy nem tud dönteni-, és onnan, a sértettségéből lefelé beszélve, játszmázva, érzelmileg zsarolni a másikat. Ami szintén nem túl fair. Úgyhogy szerintem ezt a kérdést érdemes volna olyankor feltenni, amikor komolyan is gondolod (már hogy valós szándék van benned a megoldásra). Mondom mindezt a tévedés kockázatával.
2014. máj. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Jav.: ...vagy a házasságod fontosabb-e...
2014. máj. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
igen lehet, hogy tényleg magamat sajnáltatom de vele együtt hibáztatom is magamat.mert az tény, hogy egy hibás nincs de éveken keresztűl ha csak az egyik fél próbálja a kapcsolatot rendbe hozni a gondokat meg beszélni és a másik fél csak ellene tesz ijenkor már nehezebb félre tenni a sérelmeket.
2014. máj. 30. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!