Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ez mennyire fér...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez mennyire fér bele egy kapcsolatba?

Figyelt kérdés

Férjem kölcsönkért kb. 1 havi fizetésnyi összeget a rokonaimtól, akikkel bizalmas viszonyban vagyok. Hozzáfűzni valója annyi volt, hogy én ne tudjak róla. Szóval a rokonomtól tudtam ezt meg, aki kért, hogy bár úgy gondolja, tudnom kell a dologról, de maradjon köztünk, ne tudja meg a férjem, hogy elmondta. Megígértem, nem szeretném megszegni, így nem fogom a férjemtől megkérdezni. Továbbá szeretném megadni a lehetőséget neki, hogy ő szóljon.

Több éve vagyunk együtt, nincsenek elmaradt csekkjeink, hiteltartozás vagy bármi olyan, amiről én tudnék, hogy mire is lenne nekünk szükségünk erre a pénzre. Azért sem értem, mert ezt az összeget össze is tudnánk rakni 2-3 hónap alatt, ha spórolnánk és nem mennénk hétvégeken vásárolgatni, kirándulni. Közös kasszán vagyunk, de neki mindig van pénze, amit elkölthet arra, amire akar, nem úgy van, hogy leteszi otthon a fizetését, hanem megvan, hogy mi az, amit ő fizet ki, és mi az, amit én, de egymásnak is adunk, egymás tárcájából is költünk, megbeszéljük a kiadásokat. Lényegében minden mást is megbeszélünk, jó a kapcsolatunk, sokat beszélgetünk, szeretjük egymást és megértőek vagyunk mindig a másikkal, tehát bármit elmondhatna, megértő szoktam lenni. Nem iszik, nem szerencsejátékozik, hobbijára megvan a pénze.... Szóval most nagyon megingott benne a bizalmam, és fura az egész. Szerintetek jogosan esik ez rosszul nekem, vagy ennyi szabadság belefér egy házasságba? Köszönöm a válaszokat előre is!


2014. máj. 28. 08:44
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Én nem tudnék 3 hónapot várni, rövid időn belül rákérdeznék. Nekem ez nem annyira férne bele a kapcsolatomba. Mindent megbeszélünk, közösen döntünk, ráadásul itt a rokonaidat is belekeverte. Nagyon szégyellném magamat, ha a párom anyám elé állna, és kölcsönkérne tőle azzal a feltétellel, hogy én nem tudhatom meg... kvázi elásnám magamat.
2014. máj. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Nekem erről nem túl jó dolgok jutnak eszembe (tapasztalat...) Eleve nem férne bele, hogy a hátam mögött ilyesmit művel, főleg, hogy ő is elítéli a kölcsönkéregetést. Biztosan nagyon sürgősen kellett neki a pénz, főleg, hogy pont a te rokonaidat találta meg vele (biztos feltételezte, hogy van nekik, a barátok, saját rokonok hosszabban ment volna). Nyilván ha lett volna idő rá, akkor lecsipegeti a közösből, és összegyűjti úgy, ahogyan a törlesztést is meg kell majd valahogy oldania.

Engem nem hagyna nyugodni, hogy mivel ver át (mert átver...), ráadásul, ha lenne valami közöd hozzá, akkor ezt a kedves rokonnak is megmondta volna, vagy legalább annyit, hogy mire kell, vagy hogy meglepi lesz. De mivel ez kizárt...Én biztos rákérdeznék, annyira ő sem lehet hülye, hogy azt higgye, hogy majd a rokonod neki falaz veled szemben...

2014. máj. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Várok pár hetet, hátha kiderül valami, vagy szól..... 3 hónapot nem, az sok. Néhány hét után rákérdezek, azt mondom, a rokon véletlenül elszólta magát vagy ilyesmi.

Szégyellni nem szégyellem magam, mindenki azt gondol rólam, amit akar, az ő dolga. A rokonaim nem ez alapján fognak rólam véleményt alkotni. Minek kellene emiatt elásni magam szégyenembe, nem kajára vagy szerencsejátékra kértem kölcsön, és nem is én, hanem a férjem. Szégyellje ő magát, ne én helyette!

2014. máj. 28. 11:29
 24/29 anonim ***** válasza:

21-es vagyok.

Nem támadólag írtam, amit írtam, kérdező... és nem is a kölcsönkérésen van a hangsúly, hanem azon, hogy a férjed arra kérte a TE rokonaidat, hogy titkolják előtted, nem tudhatod meg. Ha annyira meglepetést akar neked venni belőle, akkor azt is elmondta volna nekik, hogy emiatt a nagy titkolózás, ne aggódjanak. Én bizony szégyellném magam, hogy ilyen a férjem, ennyit mondtam. Ettől függetlenül szégyellje magát ő is.

Még lehet meglepetés a dologból, csak nehogy negatív meglepetés érjen pozitív helyett... én bizony nem várnék heteket, ki tudja, mi van a háttérben. Hülyeséget csinált ezzel a férjed, az a minimum, hogy szembesíted minél előbb. De a te dolgod.

2014. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Én sem támadólag válaszoltam:) Nincs okom a férjem miatt szégyellni magam, mert ez nem általános, ő egy nagyon rendes, megbízható férj és jó apa. A mostani helyzet eddig nem fordult elő. Ismer minket a rokonság, tudják, hogy milyen emberek vagyunk. Ha kiderül valami rossz dolog, akkor nyilván megváltozik a véleményük és az enyém is a férjem iránt, ez is benne van a pakliban. Előre nem fogok ítélkezni, és ők sem. Hogy megkérte őket, hogy én ne tudjak róla, az nekem rosszul esik, tény. De a rokonok erről nem alkottak véleményt, mert nem tudják, hogy ezzel nekem rosszat okoz -e, vagy épp megkímél valamitől. Tehát emiatt megint nem szégyellem magam, emiatt írtam. Ha a férjemnek szégyellni valója van, akkor gondolom, nem a rokonomtól kért volna kölcsön. Igazad van, ha meglepi lenne, elmondta volna nekik, de írtam többször is, biztosan nem az! Ismerem őt, eddig legalább is megfontoltnak és felelősségteljesnek ismertem, így nem akarok semmit megakadályozni azzal, hogy most szólok, nem vagyok az anyja vagy a gyámja, hogy most megdorgáljam. Hozott egy döntést, aminek gondolom, megvan az oka. A rokonokat is kellemetlen helyzetbe hoznám, ha most szólnék. Várok még, esélyt adok, hogy kiderül a dolog. Aztán majd rákérdezek egy idő után, mert úgy gondolom, le kell tisztáznunk, hogy ez a módszer nem normális megoldás, bármiről is legyen szó.
2014. máj. 28. 12:31
 26/29 anonim ***** válasza:

Egészen más a véleményem mint az eddigi válaszolóknak. Szerintem a rokontól már tudod a dolgot szóval ha meglepi úgyis el van bszva, Ő elkezdte ezt a titkolózósdit, ne tedd te is ezt. A helyedben eléállnék, megmondanám, hogy megtudtam a dolgot és nagyon zavar mondja el az okát.

Semmi értelme itt emésztened magad és várni.

2014. máj. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
#26#, van mindenképp abban valami, amit mondasz! Megfontolom és köszönöm!
2014. máj. 28. 12:39
 28/29 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy a rokonainak kell segítség?
2014. máj. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Nem, nincsenek olyan rokonai, akikkel olyan viszonyban lenne, hogy segít nekik ès nekem nem szól.
2014. máj. 28. 14:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!