Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ez mennyire fér...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez mennyire fér bele egy kapcsolatba?

Figyelt kérdés

Férjem kölcsönkért kb. 1 havi fizetésnyi összeget a rokonaimtól, akikkel bizalmas viszonyban vagyok. Hozzáfűzni valója annyi volt, hogy én ne tudjak róla. Szóval a rokonomtól tudtam ezt meg, aki kért, hogy bár úgy gondolja, tudnom kell a dologról, de maradjon köztünk, ne tudja meg a férjem, hogy elmondta. Megígértem, nem szeretném megszegni, így nem fogom a férjemtől megkérdezni. Továbbá szeretném megadni a lehetőséget neki, hogy ő szóljon.

Több éve vagyunk együtt, nincsenek elmaradt csekkjeink, hiteltartozás vagy bármi olyan, amiről én tudnék, hogy mire is lenne nekünk szükségünk erre a pénzre. Azért sem értem, mert ezt az összeget össze is tudnánk rakni 2-3 hónap alatt, ha spórolnánk és nem mennénk hétvégeken vásárolgatni, kirándulni. Közös kasszán vagyunk, de neki mindig van pénze, amit elkölthet arra, amire akar, nem úgy van, hogy leteszi otthon a fizetését, hanem megvan, hogy mi az, amit ő fizet ki, és mi az, amit én, de egymásnak is adunk, egymás tárcájából is költünk, megbeszéljük a kiadásokat. Lényegében minden mást is megbeszélünk, jó a kapcsolatunk, sokat beszélgetünk, szeretjük egymást és megértőek vagyunk mindig a másikkal, tehát bármit elmondhatna, megértő szoktam lenni. Nem iszik, nem szerencsejátékozik, hobbijára megvan a pénze.... Szóval most nagyon megingott benne a bizalmam, és fura az egész. Szerintetek jogosan esik ez rosszul nekem, vagy ennyi szabadság belefér egy házasságba? Köszönöm a válaszokat előre is!


2014. máj. 28. 08:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

Mi van akkor, ha téged szeretne meglepni egy nagyobb értékű ajándékkal? Ha a közös kasszából venné ki az összeget, akkor te észrevennéd és rákérdeznél, így nem lenne meglepetés.

Ha tilosban járnék nem a párom rokonaitól kérnék kölcsön.

2014. máj. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
79%

Pont ezt akartam,írni,hogy lehet,hogy meglepit szervez!Egyenlőre semmi rosszra nem gondolnék.


Az is lehet,hogy teszteli a családodat és téged! tudom elég furán hangzik,de ez is eszembe jutott. :)

2014. máj. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
28%

Nekem is rosszul esne és biztosan gyanakodnék.

Elég fura helyzet, mert ha a rokonaidtól kért, akkor azért számíthat rá, hogy te előbb-utóbb megtudod.

Valami zűrt biztosan van.

Azt nehezen tudom elképzelni, hogy téged akar meglepni valamivel. Legalábbis én soha nem ajándékoznék kölcsön pénzből. De ki tudja. Remélem, kiderül hamarosan, hogy mi ez az egész.

Mindenesetre, ha magától nem mondja el, illetve nem derül ki, én biztosan rákérdeznék.

2014. máj. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%
Egyenlőre semmi rosszra nem gondolnék. Ha hónapok múlva sem derülne ki, hogy mire kellett a pénz, na akkor bizony rákérdeznék.
2014. máj. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Biztos nem meglepi! A tizenévünk alatt ilyen sosem volt, nem az a fantáziadús típus. Ha örömet akar szerezni, akkor mondani szokta, hogy jól keresett, venne nekem valamit, mit szeretnék, és többnyire együtt megyünk el vásárolni vagy nekem adja a pénzt, hogy vegyem meg....

Tesztelni, ez nekem is eszembe jutott. De ismeri a rokonaimat, és szerintem ha van esze, akkor 100%-ig biztos lehetett benne, hogy visszajut hozzám a dolog. Ennek fényében olyan, mintha veszekedést akarna szítani, de erre nincs oka és nagyon nem jellemző rá.

2014. máj. 28. 08:55
 6/29 anonim ***** válasza:
46%

De ha meglepi, akkor miért nem mondta el a rokonoknak, hogy ezt meg azt tervezem és ahhoz kéne a pénz.

Mondjuk a rokonok is furák, hogy csak úgy adnak pénzt, és azt sem tudják, hogy mire.

2014. máj. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
73%
Attól még évek múltán eszébe juthat egy nagy meglepi,bár tény,az én párom se viszi túlzásba immár 8 éve...
2014. máj. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Ja, és nagyon ellene voltunk eddig a kölcsönkérésnek! Büszkék voltunk rá, hogy megoldunk magunk dolgokat együtt, és nem kéregetünk. Van ilyen a rokonságban, és őket a férjem is lenézte eddig emiatt....
2014. máj. 28. 08:57
 9/29 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem meg mindenki addig nyújtózzon ameddig a takarója ér. Írta a kérdező, hogy mindenkinek van olyan pénze, amit arra költ amire szeretné. Ebből össze tudja spórolni ha meglepetést szeretne, vagy ha nem, akkor szólok a rokonoknak, hogy tényleg ne mondják el, mert a feleségnek lesz meglepetés a pénzből. Így a rokonok is megértőbbek, esetleg szívesebben adnak és tudják, hogy nem a havi ételt veszik meg belőle, és valószínűleg viszontlátják majd a pénzüket. Szerintem egy házasságban azért meg kellene beszélni ha rokontól kér valamelyik fél kölcsönt, ha meglepetésre, ha nem. Szerintem ez a helyzet sokkal rosszabb, hogy a kérdező mégiscsak megtudta, (ami egyébként várható volt, hogy valamelyik rokon rá fog kérdezni tőle, főleg ha 1 havi fizetést kért kölcsön), mint az, hogy esetleg megbeszélik, hogy erre vagy arra lenne szükség, mi legyen? Jogosan esik rosszul, nekem is rosszul esne, és nem tudnám mire vélni a dolgot. Ha valami oknál fogva arra kényszerülnék, hogy kölcsön kell kérnem, vagy személyi hitelt felvennem, a férjem lenne az első aki tudna a problémáról. Ha pedig valóban meglepetésre kellene, akkor sem kérnék kölcsön, mert ahogyan írtam az első mondatomban, mindenki addig nyújtózzon ameddig a takarója ér...szerintem.
2014. máj. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem légy még kicsit türelemmel ezzel kapcsolatban.. és azért "figyelgesd" a párod, nincs e valami gyanús vagy akármi.Pl ugyanúgy viselkedik e veled...stb
2014. máj. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!