Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségem és én harminc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem és én harminc valahány évvel ezelőtt, három hónapi ismerettség után házasodtunk össze. Mai szemmel hihetetlen gondolom?

Figyelt kérdés

Mondanák ma, hogy meggondolatlan, elhamarkodott voltam. Egyébb jelzőket ne is említsek. Miért lehet, hogy mi azóta is együtt vagyunk, három gyermeket neveltünk fel? Talán mert tiszteljük, szeretjük egymást.

Ma sokszor sok évi együttélés után is gyors válás követi az esküvőt. Mondván nem ismertem meg alaposan páromat. Mást kaptam, mint amit vártam. De akkor mennyi idő, vagy mi egyébb kellene ahhoz, hogy "megismerjék" a másikat. Napokban egy pszichológus ismerősömmel beszélgettem a témáról.

Az ő véleménye: Ha valaki alakoskodik egy kapcsolatban,az gyakorlatilag erre bármeddig képes. Tehát ha kell, akár 8-10 évig is olyan arcot mutat a másik felé ami szerinte meghozza a kívánt eredményt. Tehát a "megismerés" sajnos csak a "cél" elérése után lehetséges.



2014. máj. 21. 15:15
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
56%

szóval ki szerelmes lesz, jön a teljes köd és nem lát tisztán az h.le?

nem mindenki realista a szerelemben, kapcsolatban. az eleje nem is erről szól. más inkább megéli minden egyes percét és nem filozik, hogy ő az igazi vagy sem

ma 3 hónap mire elég?

pár randira max., összeköltözésre /együttélésre nem.

2014. máj. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
66%

Egyes kommentelők gyakorlatilag nyiltan, mások burkoltan kifejezik azt az álláspontjukat, hogy szerintük természetellenes dolog, hogy kérdező és felesége nem vált el.

De miért? Miért a válás a természetes? Mondja már meg nekem, tudatlannak valaki.

2014. máj. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

nem a válás a természtees, csak itt egy "kérdsé", ami nem kérdés, csak dicsekvés, hogy nekik összejött.

zsír.

másoknak nem jön össze.

én pl nem mennék senkihez 3 hónap után, mert nem ismerem, igen én vagyok a béna, hogy nem ismerek ki vkit 3 hónap után (mint ahogy itt más leírta, hogy bezzeg ő első randin tudta ki a nagy ő). bocsánat, én nem. elején jön a köd, a teljes, elragadnak az érzelmek, én ezt élvezem.

nekem 3 hónap nem lenne elég, nekik elég volt és bejött.

de most ugorjunk annak, aki nem így tesz? aki vár?


bezzeg ha itt az lenne a kérdés, hogy 20 vagyok, 2 hónapja járunk, jövő hónapban esküvő. jl teszem?! - akkor jönne mindenki, hogy hüly.e vagy, nem is vagytok együtt elég ideje stb.

akkor az olyan kérdésre miért nem az a válasz, hogy:

dejó hogy nektek sikerült, sok boldogságot?!


kettős mérce?!

2014. máj. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Ha lenne egy olyan kérdés hogy 20 vagyok és 2 hónapja vagyok együtt a partneremmel hogy jól teszem hogy házasodok?

Ez így kevés....Valaki több éves barátság után jön össze a párjával így relatíve nem 2 hónap az a két hónap. A másik pedig 2 hónap alatt is igen is összejöhet.Ha házasodni akarnak akkor jó.de amúgy azért nincs ilyen kérdés mert ha lenne akkor már nem is házasodna mert vacilálna vele azaz nem mondana egyből igent...Ha meg nagy a lamur meg minden akkor úgy is egyből belemegy és akkor még kérdés sincs!

De Te még mindig nem érted hogy ezzel a kérdező nem hencegni akart,hanem rávilágítani arra hogy a mai világban miért is ritka az igazi házasság aminek nem válás a vége....

2014. máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
48%

"nem a válás a természtees, csak itt egy "kérdsé", ami nem kérdés, csak dicsekvés"


Nem érzem ,hogy kérdező dicsekedne, ellemben több kommententből is árad az irigység.

2014. máj. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
51%

igazából mire is világított rá?

miért ritka?

ennyit írt: "Talán mert tiszteljük, szeretjük egymást."

ez így nekem édes kevés, sok helyen megvan ez, mégis válás lesz. nem 200 évvel ezelőtt vagyunk, hogy majd skarlátbetűt kap, aki elvált, juj micsoda szégyen. benne van a pakliban, az élet megy tovább és kész.

2014. máj. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
43%
Milyen igaz a mondás: Hallgattál volna, bölcs maradtál volna.
2014. máj. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

"nem a válás a természtees, csak itt egy "kérdsé", ami nem kérdés, csak dicsekvés, hogy nekik összejött. "


Nem dicsekvés. A kérdező kb arra volt kíváncsi hogy miért ritka manapság hogy rövid idő után házasodnak és működőképes a kapcsolat. Nekem legalábbis ez is lejött...


Aki meg 2-3 év alatt sem veszi észre az alakoskodást, az igen is vakon szerelmes. Egy álomképbe szerelmes. Nem ismeri a párját és nem is akarja megismerni...csak felruházza olyan tulajdonságokkal amiket ő szeretne a párjában. Ezek aztán összeházasodnak, 5-10, x év után meg jön a válás.

2014. máj. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Baromi sok időd és marha kevés gondod lehet ha ráérsz ilyeneken gondolkodni.
2014. máj. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a kommenteket, de az jutott eszembe, hogy anyukámék is 4-5 hónap ismeretség után házasodtak össze, és én már ott voltam a pocakjában. Szóval régen ez elég gyakori indoka volt a sietségnek. Aztán valakinél bejött a házasság, valakinél nem.


Nem tudom te milyen indíttatásból siettél ennyire, de szerencsés vagy, hogy ilyen jól választottál. Mert ez inkább szerencse, nem pedig alapos megismerés.


Úgy gondolom 3 hónap kevés, még ha a felek őszinték is. A párommal eleve 1-2 hónapig csak beszélgettünk, randizgattunk mielőtt egy pár lettünk. Igaz utána rekord sebességgel összeköltöztünk. Ha az összeköltözéstől számítjuk a három hónapot, akkor is kevés arra, hogy kiderüljön, mennyire működőképes a dolog.

Ha őszinték a felek, akkor persze látszik ennyi idő alatt, hogy nagyjából közösek-e a célok, vagy hasonló-e a gondolkodásmód, de az, hogy tudnak-e a felek ténylegesen együtt élni, hogy viselik egymás apró rigolyáit, az hosszabb idő alatt derül ki.


Mi 7 éve vagyunk együtt és 3 éve házasok. Nagyon sokat változtam ez idő alatt, meg azt hiszem ő is. Szóval nem csak megismerni kell a másikat, hanem alkalmazkodni is, ahhoz, hogy működjön. Az pedig hosszú folyamat. Házasodni pedig akkor érdemes, ha ennek a folyamatnak már van eredménye.

2014. máj. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!