Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségem és én harminc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem és én harminc valahány évvel ezelőtt, három hónapi ismerettség után házasodtunk össze. Mai szemmel hihetetlen gondolom?

Figyelt kérdés

Mondanák ma, hogy meggondolatlan, elhamarkodott voltam. Egyébb jelzőket ne is említsek. Miért lehet, hogy mi azóta is együtt vagyunk, három gyermeket neveltünk fel? Talán mert tiszteljük, szeretjük egymást.

Ma sokszor sok évi együttélés után is gyors válás követi az esküvőt. Mondván nem ismertem meg alaposan páromat. Mást kaptam, mint amit vártam. De akkor mennyi idő, vagy mi egyébb kellene ahhoz, hogy "megismerjék" a másikat. Napokban egy pszichológus ismerősömmel beszélgettem a témáról.

Az ő véleménye: Ha valaki alakoskodik egy kapcsolatban,az gyakorlatilag erre bármeddig képes. Tehát ha kell, akár 8-10 évig is olyan arcot mutat a másik felé ami szerinte meghozza a kívánt eredményt. Tehát a "megismerés" sajnos csak a "cél" elérése után lehetséges.



2014. máj. 21. 15:15
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Köszönöm, de nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, nem az alakoskodók a hibásak. De igen. Ők szándékosan félrevetik a párjukat céljaik elérése érdekében. Kérlek benneteket kerüljük a nők, férfiak szembeállítást. Szerintem mindkét nemben megtalálhatóak az általam említett személyek.
2014. máj. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

nektek bejött, másnak nem.

ma elválik 1-5-10-30 év után, ti is válhattok még. garancia nincsen.

2014. máj. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
82%

NIncs mindenkire érvényes igazság, másnak meg tönkremegy a hasonlóan kötött házassága.


Én 19 évesen lemaradtam két ponttal az egyetemről, nagy csalódás volt, férjhez mentem azonnal, 19 évesen, hat havi ismeretség után jegyeztük el egymást, egy év múlva szültem is, 18 éves házasok elmúltunk...

Nem azon múlik, mennyi idősen és mennyi idő után. Azon múlik, milyen emberek, akarják-e őszintén, képesek-e kompromisszumokra, stb.

2014. máj. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
61%
Igen, ilyen kockázatot az ember simán bevállalhatott a XX. sz.ban, amikor a média is sokkal toleránsabb és tisztelettudóbb volt, így az emberek is olyanok voltak és sokkal megbízhatóbbak, gondoskodóbbak, segítőkészebbek, elfogadóbbak.
2014. máj. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 Kegyetlen Igazság válasza:

Én nem vagyok besavanyodva, el se váltam, ugyanakkor azt érzem, hogy ez a kérdés eléggé arra megy ki, hogy neki jajj de jóóó, neki bejött az élet, és biztos ő mindent tökéletesen csinált, és azok akik elváltak azok hülyék és elcs.eszték.

Na de nem akarok veszekedni, az egész annyi, hogy mázlista vagy. Örülj! Bár még az is lehet, hogy 30 év után valami megromlik és elváltok, de az is lehet, hogy együtt fogtok megöregedni és meghalni. Ki tudja?

Egyszerűen mázlista vagy. Ennyi.

A pszichológus haverod nem mondd hülyeséget, de ez sem mindenkire igaz. Mindenki magából indul ki...

Valóban vannak emberek, akik évekig színészkednek, de vannak akik az igazi arcukat mutatják az elejétől kezdve, akár tetszik ez a másiknak akár nem.

Na meg vannak azok a tipusú kapcsolatok ahol foggal körömmel kapaszkodunk a másikba, ezzel megkeserítve egymás életét és elcs.eszve rengeteg időt. Na ezek szánalmasak....és válással végződnek.

2014. máj. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg csak szerencsétek volt. 3 hónap alatt nem lehet megismerni valakit, simán előfordulhatott volna, hogy nem így alakul az életetek. Azért 1-2 év alatt sokkal jobban meg lehet ismerni a másikat és nagyobb az esély arra, hogy az ember jól dönt.
2014. máj. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
40%

minek házasodtatok három hónap után?

hova siettetek?

2014. máj. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
42%

Bírom hogy egyesek szerint az élet csak szerencséből és mázliból áll! :)

A kérdező nem hencegni akart,de látom hogy ez nem mindenkinek jött le! Szerintem ő is volt jóban is meg rosszban is a párjával,a lényeg az hogy nem csak szeretik egymást hanem még ki is tartanak egymás mellett és ennyi idő után ez miért is maradna abba?Mitől is változna meg a másik? 30 év után elő jön a rejtett személyiség :) Azért ennyire ne legyetek pesszimisták!És nem kéne egyből a kérdezőt lehúzni egyből.Na de kérem! Mi ez a hozzá állás?

2014. máj. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

azért jó lenne a másik felet is meghallgatni, úgy lenne teljes a kép.

mert sok nő beáldozza magát és mindent, hogy a ffi boldog legyen, a pasi meg vigyorog, hogy de jó minden, a nő meg belül halott.

2014. máj. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Egymás megismerése nem igazán idő függvénye!


Egyrészt: Azon múlik a dolog, hogy azok akik összekerülnek mit mutatnak meg magukból. Ha őszinték egymáshoz, megvan a kémia, passzol a személyiségük, mentalitásuk stb...akkor 1 hónap után is lehet tudni hogy akivel vagyunk, vele akarjuk leélni az életünket is.


Velem is úgy történt, hogy 1 hónap után volt lánykérés, és igent mondtam, mert éreztem, tudtam hogy ő az. 1,5 évvel később házasodtunk, ami a mai világban szintén ritka dolognak számít. Annyira nagyon még nem vagyok öreg:)(csak kicsit) 25 évesen házasodtam, most 28 vagyok.


Másrészt emberismeret, megérzések, ne szeressünk vakon!


Én elég jó emberismerőnek tartom magam. Ez fontos dolog...ezen is múlik.

A fizikai vágy, és a szerelem nem vakított el soha. Teljesen józanul meg tudom ítélni a másik embert. Nyilván nem első kapcsolatban, hanem később amikor már volt némi tapasztalatom. Tehát a 3. kapcsolatomról már 2 hét után tudtam hogy nem ő lesz az igazi. De esélyt akartam adni a dolognak...végül is igazam lett. Hamar szétmentünk.


Voltak megérzéseim a pasikkal kapcsolatban, gondolom ösztönös... és ezek rendre bejöttek!. Az is amikor megéreztem hogy nem ő az igazi...és az is amikor tudtam hogy megtaláltam életem párját.


Szóval ennyi. Van aki túlságosan elvakult a kapcsolataiban, és nem látja a halat a tótól. Ezt kellene valahogy kibekkelni. Nekem szerencsém van hogy alapból ilyen vagyok.

2014. máj. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!