Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Meddig lehet így egy kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig lehet így egy kapcsolatban élni? Tudom kapok, főleg hideget majd, de muszáj kiírnom magamból.

Figyelt kérdés
5 év és 2 közös gyermek után még mindig az exemet szeretem. Rengeteget gondolok rá, miért nem tudom elfelejteni? Higgyétek el én akarom legjobban hogy ne ezt érezzem,de nem tudok mit tenni! Tanácsot valaki? :S :-/

2014. máj. 13. 12:47
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom tanácsolni, amit írtam korábban, csak akkor még nem tudtam a körülményeket.

Ha jó a házasságod, akkor becsüld meg, ne ábrándozz az exről. Vele lehet, hogy borzalom lenne az életed. A boldogság meg a rózsaszín ködös szerelem nem mindig jár együtt. Nyilván nem véletlenül szakítottatok, és nem véletlen, hogy az újrakezdések sem sikerültek.

Nagyon sok jó érzéstől, élménytől megfosztod magad, ha mindig rajta rágódsz és nem tudod a jelenben élni az életedet. Sok jó elmegy így melletted. Utólag nagyon fogod majd bánni.

Fogadd el, hogy a múlt az múlt, le kell zárni. Már rég tovább léptél, akkor ezt fejben is rendezd le.

2014. máj. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Szeretem őt mint ahogy írtam, annak ellenére, hogy nem az a nagy szerelem amit az ember általában életében 1x érez valaki iránt- még akkor is ha az nem működik, mint a mi esetünk az exemmel.
2014. máj. 13. 13:46
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
A múltunk kapcsolatait, személyeit nem tudjuk elfelejteni, még ha akarnánk se. Természetes dolog, ha az embernek időnként eszébe jutnak régi dolgok, események, szerelmek, hogy hogy volt, mint volt, mégha az illető boldog párkapcsolatban is él a jelenben mással. Talán nálad is csak erről van szó és ezt kevered össze a szerelemmel. Talán csak az a szerelem jut eszedbe amit az exeddel átéltél és lehet azt hiszed tévesen hogy még mindig szereted. Szerintem már nem szereted, hiszen akkor nem alapítottál volna mással családot, illetve nem jelentenéd ki kategórikusan hogy "biztos hogy nem jönnél vele össze, nem hagynád el a családodat". Amikor rá gondolsz gondolj egyben arra is, hogy ez csak egy kis nosztalgia, semmi több.
2014. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igyekszem lerendezni, habár próbálom már egy ideje, remélem sikerül.

A 2 férfi egyébként teljesen más, és a párom az, aki egyébként mellém való, ő jobban illik minden tekintetben hozzám.

Teljesen igazatok van, és habár néhány komment eléggé nyers volt én mindenkinek zöld kezet nyomtam.


Az életem ettől függetlenül boldog, csak néha előjönnek belőlem ezek az érzések.

2014. máj. 13. 13:51
 25/27 anonim ***** válasza:

Azért marad meg a szerelem, mert konzerválódott. De az mégis más, mint egy élő-eleven lángoló szerelem.

FöldényF.László filozófusnak volt egy esszéje (sajnos nem tudom ide idézni) ahol mélyen elemezve arra jut, csak beteljesületlen szerelem van- majdhogynem a pillanata, amikor megnyílik a végtelen - időben-térben.

Tkp. már a 2. találkozás más: mivel olyan megrázó az 1. - elkezd a lélek arra emlékezni. Akkor pedig nincs 100%-ban a jelenben. Ez a dolgok halála.

Amikor évekig élnek együtt - átmegy szeretetbe (jó esetben) de az más. Arra kell gondolni, jó, hogy megismerted ezt az érzést, és hogy volt, és nagyon-nagyon a jelenre koncentrálva élni, mert rövid az élet és nagyon könnyen elillan, ha nem a jelenben élünk, cselekszünk.

Ha Rómeo és Júlia 5/10/20/30 éves házasok lehettek volna így szépen átment volna szeretetbe , családi életbe az, ami a drámában a haláluk révén drámaian megállt- átemelve az örökkévalóságba őket és a szerelmet.

2014. máj. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
-.-'
2014. máj. 13. 14:14
 27/27 anonim ***** válasza:
0%

Jó tudom mindenki különböző!


De 2 gyerek elvállalása után, ennyire instabil gyerekes gondolkozással hogy lehet élni?,


Mint valami 16 éves lány aki nem tudja hogy a szőkét akarom vagy a barnát. Fel nem foghatom ezt a gondolkodásmódot.

2014. máj. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!