Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyi ideig tolerálnád a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi ideig tolerálnád a férjed/feleséged alkoholizmusát?

Figyelt kérdés

Ti meddig próbálkoznátok vele, hátha leszokik? Mennyi ideig állnátok mellé, segítve őt. Mindezt úgy, hogy van két kisgyermeketek is.

Enyhítő körülménynek tekintenétek-e, ha az alkoholista fél nem agresszív, ha iszik? Ha ez évekkel később sem változik, fenntartanátok-e a házasságot pusztán azért, hogy a gyerekek ne nőjenek fel csonka családban?


(Egy korábbi kérdésben válaszoló nő esete inspirálta a kérdésemet. Saját vonatkozásom "csak" annyi, hogy én egy nem agresszív, de keményen alkoholizáló szülő mellett nőttem fel, és így sem viseltem túl jól a dolgot.)


2014. máj. 9. 15:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

szamuráj


Definiáld már a masszív alkoholistát!

2014. máj. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
Szamurájnak igaza van,utána lehet olvasni.
2014. máj. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Mármint abban,hogy aki erősen alkoholizál,az kórházi kezelés nélkül belehalhat a leszokásba.
2014. máj. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Olyan "alkoholizmust", hogy mondjuk naponta megiszik pár pohár italt, akár a végtelenségig, az égvilágon semmi bajom nincs ezzel. Nagyapám is késő öreg koráig megivott napi két-három felest, soha nem volt részeg és az egyik legjobb ember volt, akit valaha ismertem, mindenki szerette a családban, soha nem viselkedett kellemetlenül, bántóan.

Százszor inkább egy ilyen ember, mint egy "józan bolond". Ez az én szememben egy cseppet sem probléma.

Sőt, ha úgy állnánk anyagilag, esküszöm, én is minden nap meginnék egy-két pohárral a kedvenc boromból és tosznék rá, hogy ki tart ezért alkoholistának. :)


Az olyan alkoholizmust, hogy rendszeresen hullarészegen jár haza, hajnalig a kocsmában ül, hempereg az árokban, ha hazajön agresszív, veszekszik, na olyat már nem hiszem, hogy hosszútávon el tudnék viselni.

2014. máj. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
2014. máj. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Én ha nem látnám benne a tenni akarást, akkor hagynám a fejébe. A gyerekeknek pedig a csonka család is jobb, mint egy alkoholistával felnőni.
2014. máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
A kolleganőm addig tolerálta, amíg a férje részegen hasbaszúrta saját magát a 4 éves kisfiuk előtt. Akkor a nő felkapta a gyereket, és elköltözött a szüleihez. Nem látszik rajta a szenvedés, így sokkal nyugodtabban érzi magát.
2014. máj. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!