Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti megsértődnétek ezen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti megsértődnétek ezen?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel babát tervez(t)ünk. Az eredeti elképzelés szerint szeptemberben kezdtünk volna próbálkozni.

Végül két héttel ezelőtt minden előzmény nélkül ő azt mondta, hogy felesleges addig várni, vágjunk bele most, úgysem valószínű, hogy elsőre összejönne a baba.

Két hétig nem is védekeztünk, de tegnapelőtt, amikor már pont elkezdődött a termékeny időszakom, közölte, hogy "talán inkább mégis használjunk óvszert".

Én nagyon kiborultam ezen, egyrészt mert nem én akartam most elkezdeni próbálkozni, hanem ő. Másrészt meg mert így tök olyan, mintha ezzel csak be akarta volna fogni a számat, és persze amint kb 20% esélyem van arra, hogy terhes leszek, nem csak 2-3%, rögtön mégis védekezni akar.

Nekem ebből az jött le, hogy ingyencselédnek meg ingyen bébiszitternek (van egy ötéves lánya) jó vagyok, de gyereket mégsem akar tőlem, csak szórakozik.

Nagyon rosszul esett, és azon gondolkozom, hogy fogom a cuccomat, felbontom az eljegyzést és elköltözöm.

Szerintetek túlreagálom vagy igazam van?



2014. máj. 7. 09:38
1 2 3 4 5
 21/43 Ada Fábián válasza:
81%

Szia!


Nekem is az a véleményem,hogy beszéld meg vele,hogy mit szeretne. Nem kell rögtön költözni.

Mi is terveztünk babát,pedig el sem voltam jegyezve.

Aztán a párom kitalálta,hogy várjunk ... (itt nincs előző gyerek). És nem egyből kitörtem,hogy jó akkor összecuccolok és lépek. Megbeszéltem vele. Azóta már 3 hónapos a lányunk és el is jegyzett. Igaz az eljegyzés akkor volt,mikor már terhes voltam de még fogalmunk sem volt róla.


Azt pedig,hogy ingyen cselédnek használ ... ezt is meg kell vele beszélni. Mégis csak össze akartok házasodni nem? Nem lehet minden gondnál cuccolni... akkor nem lennének párok.


Sok sikert kívánok és remélem sikerül megoldani a problémát.

2014. máj. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
81%

Miért nem mondod el NEKI hogy annyira bánt a viselkedése, hogy már az összecsomagolást tervezted. Na akkor biztos őszinte lenne. Miért velünk beszéled ezt meg?

Te se vagy őszinte, mert nem mondod el neki, hogy mit tervezel sértődöttségedben.

Ő nem is tudja hogy ekkora a baj.


Legyél vele őszinte és talán ő is az lesz.


Komolyan mi baja az embereknek? Én mindig őszinte vagyok, és ezt is várom el. Eddig csak olyan kapcsolatom ment tönkre, ahol nem voltak partnerek az őszinteségben.

2014. máj. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
57%
Le lehet pontozni, meg nem muszáj megfogadni a tanácsokat, de ez már a te bajod.
2014. máj. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
26%

"A vőlegényemmel babát tervez(t)ünk. "


Ne a vőlegényeddel hanem a férjeddel tervez gyereket.

2014. máj. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem a házasság előtt ne szülj, csak ha már összeházasodtatok. Egyébként szeptemberig van még 4 hónap, tehát nem arról van szó, hogy ő most meggondolta magát végleg.


Esetleg ha most május-júniusban összejönne, lehet, hogy pont a másik gyerek születésnapjához közel lenne ezé a gyereké, esetleg azt nem akarta.



"Nagyon rosszul esett, és azon gondolkozom, hogy fogom a cuccomat, felbontom az eljegyzést és elköltözöm. "


Ez nem problémamegoldás.

2014. máj. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
93%
Mondd meg neki: "Drágám ilyet ne mondj nekem, mert ez kamu duma, nem hiszem el, hiszen egyáltalán nem logikus, mert ha a lányod érzéseit nézed, akkor azok pár hónap alatt úgysem fognak megváltozni, illetve ennek amúgy sem az a helyes megoldása, hogy a kislány érzelmeit figyeljük és aszerint döntünk ilyen nagy dologban. Ennek az a módja, hogy elmagyarázzuk a kislánynak, hogy mi gyereket szeretnénk és pont." Tehát magyarázd el neki, hogy nem veszed be a dumáját, mert nem is igaz az az érv, amit mondott.
2014. máj. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
59%
Nem hiszem, hogy a "kamu duma" használata kommunikálás közben előrébb viszi az ügyet, viszont azonnali védekezést vált ki.
2014. máj. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván mondhatja más szóhasználattal is, ne kötözködj!
2014. máj. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%

Nem kötözködés, de nem jó kommunikáció, amit írtál. Ha bármi bajom van, és nem tudok előhozakodni vele, és a férjem azt mondaná, hogy "kamu duma", akkor tuti védekezést váltana ki belőlem, nem őszinteséget.


Ha már nem tudsz jó kommunikációs stratégiát írni, akkor inkább lepontozás helyett gondolkozz el azon, amikor kapsz javítást.

2014. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
77%
B...sza már meg a kötözködős mindenit, azokkal a szavakkal mondja a kérdező, amivel akarja, ne ebbe köss már bele! Majd ő eldönti, hogy megfogadja-e a tanácsot vagy sem. Segítettem, mert ez a lényege az egésznek, hogy a pali olyan okot mondott az egész gyerektémára, ami nem logikus egyáltalán. A kérdezőnek ha meg akarja oldani a problémát és nem csomagolni valamint költözni, akkor ezt tisztázni kell a pasival, hogy miért mondott olyan okot, ami a napnál is világosabb, hogy nem fedi a valóságot!
2014. máj. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!