Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti megsértődnétek ezen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti megsértődnétek ezen?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel babát tervez(t)ünk. Az eredeti elképzelés szerint szeptemberben kezdtünk volna próbálkozni.

Végül két héttel ezelőtt minden előzmény nélkül ő azt mondta, hogy felesleges addig várni, vágjunk bele most, úgysem valószínű, hogy elsőre összejönne a baba.

Két hétig nem is védekeztünk, de tegnapelőtt, amikor már pont elkezdődött a termékeny időszakom, közölte, hogy "talán inkább mégis használjunk óvszert".

Én nagyon kiborultam ezen, egyrészt mert nem én akartam most elkezdeni próbálkozni, hanem ő. Másrészt meg mert így tök olyan, mintha ezzel csak be akarta volna fogni a számat, és persze amint kb 20% esélyem van arra, hogy terhes leszek, nem csak 2-3%, rögtön mégis védekezni akar.

Nekem ebből az jött le, hogy ingyencselédnek meg ingyen bébiszitternek (van egy ötéves lánya) jó vagyok, de gyereket mégsem akar tőlem, csak szórakozik.

Nagyon rosszul esett, és azon gondolkozom, hogy fogom a cuccomat, felbontom az eljegyzést és elköltözöm.

Szerintetek túlreagálom vagy igazam van?



2014. máj. 7. 09:38
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
35%
Majd akkor vállaljatok gyereket, ha már feleségül vett! Addig valóban csak ingyen cseléd leszel. Az eljegyzés csak arra jó, hogy elhitesse veled, hogy veled akarja leélni az életét. De nem akar örökre veled maradni.
2014. máj. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
92%

Megkérdezted, miért döntött így?

Valószinüleg megijedt, de úgy gondolom, nem önmagától, hiszen előtte ő volt a kezdeméynező.

Valaki telebeszélhette a fejét, egy kolléga vagy rokon.

Pl. hogy anyagilag milyen rossz lesz neki, meg hogy egy nőnek már csinált gyereket, most egy másiknak, ha ennek a kapcsolatnak is vége lesz (hisz az elsőt is biztos örökre tervezte, mégsem úgy lett), nem győz majd gyerektartást fizetni, stb.

Talán egy olyan kolléga, aki elvált és megkeseredett, vagy jól megszivatta a volt asszony.

2014. máj. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
75%

"Nagyon rosszul esett, és azon gondolkozom, hogy fogom a cuccomat, felbontom az eljegyzést és elköltözöm.

Szerintetek túlreagálom vagy igazam van?"


Ez hamar eldurvult...


Mi lenne ha megbeszélnétek, ahelyett, hogy fejben már kidobod??

Lehet félreértetted (sőt biztos).

De ha te ennyiért már szakítanál, akkor lehet nálad van a probléma. Szegény fickó. :(

2014. máj. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
88%
Így van.Gondolkozz azon, hogy el akarna-e venni...
2014. máj. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
89%
Beszéljétek át még néhányszor,hogy akkor most mi is van,ö mit akar,Te mire vágysz,és kérdezd meg miért akart gumit húzni,legyen öszinte,és mondja meg ha nem akar. Egyébként teljesen igazad van,de mindenképpen öt vond kérdöre.
2014. máj. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy csak megijedt és elbizonytalanodott, ami teljesen normális dolog. Tudom, manapság már nem divat a kommunikáció, de azért kérdezd meg tőle, hogy miért gondolta így.
2014. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
93%
Amíg nem vagytok biztosak benne addig ne vállaljatok gyereket.
2014. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Én kérdeztem, és azzal jött, hogy a lánya biztosan nehezen viselné, és hogy majd inkább szeptemberben.

Nekem ez két okból is kifogásnak tűnik, egyrészt én ha babát akarok, ugyan nem fogom az ötéves gyerekem véleményét kikérni, nehogy már ő döntsön.

Másrészt meg ha tényleg ez az indok, akkor oké, most megviselné a kislányt, de szeptemberben már nem?

Ugyan már, ez bizony kamu.

2014. máj. 7. 09:50
 9/43 anonim ***** válasza:
66%

Ebből úgy tűnik, hogy túlreagálod. Mert pont a lényeg nem derült ki a leírásodból.

Megkérdezted, hogy miért döntött így, ha korábban ő mondta, hogy már ne védekezzetek?

Azért ez elég lényeges lenne, hogy mit mondott.

De gondolom, vannak gondjaitok, ha ilyeneket írsz, hogy ingyen bébiszitternek kellesz, meg cselédnek.

2014. máj. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy gondolom, ilyen esetben nem megsértődnöd kéne, hanem megkérdezni tőle, hogy akkor most mi a helyzet, miért gondolta meg magát. Aztán nyilván utána el lehet dönteni, hogy mit csinálsz, de beszélgetés nélkül buta dolog lenne csomagolni és elköltözni.
2014. máj. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!