Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ingyenélőnek számítok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ingyenélőnek számítok?

Figyelt kérdés

Magyarországon élünk,de párom Ausztriában dolgozik,szépen keres.Már van egy közös nagylányunk,most született meg a pici és ő igényelte a Gyest.Az osztrák törvények ugye lehetővé teszik,hogy ő dolgozzon,de mellette megkapja a gyest,ami kb. 12.000Euro lesz összességében a kicsi után.

Természetesen én leszek itthon a kicsivel,hisz ő heti 40 órát dolgozik +1-1 óra oda-vissza az út.

Szerencsés helyzetben vagyok,mivel itthon végezhető munkám van(javarészt),a nagylány mellett is tudtam anno végezni,így most is menni fog a babával.

Én kb 100.000Ftot keresek tisztán + a magyar családi pótlék jön az én számlámra.

Párom munkatársa teljesen ki van akadva,hogy a férjem dolgozik,ő kapja a gyest én meg hazahozok rongyos 100.000Ftot és még csak a gyereket sem vagyok képes ellátni,mert havonta 7*1,5-2 órát nem vagyok otthon délelött,illetve havonta 3*1-1,5 órát esténként szintén dolgoznom kell.

Én értem,hogy hivatalosan nekem semmi közöm nincsen a gyeshez,hiszen nem nekem köszönhető,hogy jár ez az összeg,de úgy érzem elég durva ezért ingyenélőnek titulálni és kijelenteni,hogy nem látom el a gyerekeket.

Ti hogy gondoljátok?


2014. máj. 3. 09:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

Na akkor:


- az osztrákoknál nincs gyes.

- gyed van, 12 hónap, amit mindkét fél felváltva is kivehet akár, vagy egyszerre is (egyszerre otthonmaradhatnak mondjuk 6 hónapig mindketten).

- a gyedet nem lehet munka mellett igényelni.


Szóval azt leszámítva, hogy a kérdésed kamu - igen, ingyenélő vagy, ráadásul rossz anya is, mert arra szülsz gyereket, hogy az apja ott sincs, és gyakorlatilag kitart téged.

2014. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Eisenstadtban egy jogásszal intéztettük a hivatalos papírokat,nem pedig egy innen-onnan hallott információ alapján alkotok véleményt.

Én ebben élek.

Nem mellesleg tesóméknak 1 hónapja született babájuk,ők is Ausztriából igénylik a gyest,csak ott anyuka Magyarországon még Gyedet is kap,illetve sógoromék is így kaptak gyest,immár másodszorra szóval picit értek hozzá.

2014. máj. 3. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!