Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ingyenélőnek számítok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ingyenélőnek számítok?

Figyelt kérdés

Magyarországon élünk,de párom Ausztriában dolgozik,szépen keres.Már van egy közös nagylányunk,most született meg a pici és ő igényelte a Gyest.Az osztrák törvények ugye lehetővé teszik,hogy ő dolgozzon,de mellette megkapja a gyest,ami kb. 12.000Euro lesz összességében a kicsi után.

Természetesen én leszek itthon a kicsivel,hisz ő heti 40 órát dolgozik +1-1 óra oda-vissza az út.

Szerencsés helyzetben vagyok,mivel itthon végezhető munkám van(javarészt),a nagylány mellett is tudtam anno végezni,így most is menni fog a babával.

Én kb 100.000Ftot keresek tisztán + a magyar családi pótlék jön az én számlámra.

Párom munkatársa teljesen ki van akadva,hogy a férjem dolgozik,ő kapja a gyest én meg hazahozok rongyos 100.000Ftot és még csak a gyereket sem vagyok képes ellátni,mert havonta 7*1,5-2 órát nem vagyok otthon délelött,illetve havonta 3*1-1,5 órát esténként szintén dolgoznom kell.

Én értem,hogy hivatalosan nekem semmi közöm nincsen a gyeshez,hiszen nem nekem köszönhető,hogy jár ez az összeg,de úgy érzem elég durva ezért ingyenélőnek titulálni és kijelenteni,hogy nem látom el a gyerekeket.

Ti hogy gondoljátok?


2014. máj. 3. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Úgy gondolom, hogy olyan ember véleményére adni, aki semmit sem számít az életedben balgaság. szerintem jól kihasználjátok ezt a szituációt, más is ezt tenné a helyetekben.
2014. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Az ilyen gyökerekkel ne foglalkozz. Tökéletesen jól csináljátok. Minden rendben van. És amúgy gondolj bele, ha a havi 100 ezerből megveszed a kaját, meg meg kifizeted a rezsit, (nem tudom, hogy mennyi ez nálatok, de tételezzük fel) akkor az azt jelenti, hogy te állod a kaját, meg a rezsit a családnak. Tehát nem vagy ingyenélő, mert ezeket te fizeted. Az, hogy a férjed többet keres, az annyit jelent csupán, hogy jobban fizető állása van. Bizonyára azért, mert ő heti kb 40 órát nem foglalkozik a gyerekkel, plusz a házimunkával, valamint amikor otthon van, akkor neki is kell a pihenés. Ez egy teljesen normális családkép. Apa sokat dolgozik, és sokat keres, anya gyerekre vigyáz, és kevesebbet dolgozik (munkahelyen, mert a házimunkát most nem számítjuk, amit pusztán önérzetességből "ingyen" csinálsz) ezért kevesebbet keres. Szóval ez így van rendjén. A párod kollégája meg egy f...
2014. máj. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
A párod "intelligens" kollégája egyszerűen csak NAGYON irígy. Ne vedd tekintetbe a férjeden kívüli véleményeket.
2014. máj. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Úgy gondolom, hogy sem nekünk, sem a párod munkatársának nincsen közünk ehhez.

Most tök mindegy, hogy ingyenélő vagy-e vagy sem, ez a te meg a párod magánügye.

Mondjuk a párod munkatársa láthatja esetleg, hogy a párod halálra dolgozza magát, de ha így van, ha nem, akkor sincs köze hozzád. Ha párodnak jó minden úgy ahogy van, és neked is, akkor ne foglalkozzatok mások véleményével!


Az meg hogy te kevesebbet viszel haza, nem feltétlen rajtad múlik, örülhetsz annak, is hogy van munkád, mert van akinek az sincs, pedig szeretne dolgozni! A fizetés mértéke már szinte másodlagos... Akit zavar, hogy kevesebbet keresel, az keressen neked jobban fizető állást...


Mondjuk lehet az a baja a kollégának, hogy a párod a jó fizetése mellett még egy jó osztrák gyest is felvesz... talán nem is veled van baja... Ki tudja. Mindegy is.

Jól kihasználjátok a lehetőségeket, az egyszer szent, de hát mindenki ezt teszi, aki tudja...

2014. máj. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
Magyar családi??? Érdekes.
2014. máj. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A párom új autót szeretne én meg a munkatársa szerint beleugatok abba,hogy mire költi a pénzt,amikor nekem ahhoz semmi közöm.

Úgy érzem a mostani is remek kocsi,nem kell 6 milliós autó ahhoz,hogy eljussunk Aból-Bbe.

2014. máj. 3. 10:08
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen,magyar családi pótlékot kapunk havonta,illetve évente egyszer az osztrák családi pótlék különbözetét.Ebből + a gyesből szeretné a 6 milliós autót,én nem szeretném és a munkatárs hergeli,hogy én minek ugatok bele.
2014. máj. 3. 10:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Apamnak is voltak ilyen " jóindulatú" munkatarsai es sajnos apam nagyon befolyasolható volt.

Evtizedekig rontották az eletunket. Apam nagyon adott a velemenyukre, biztattak h nözzön, hulyesegekre szórja a pénzét, stb

2014. máj. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Sem a családnak sem a kollégának nincs semmi köze a ti anyagi helyzetetekhez, sem ahhoz, hogy mire költitek a pénzeteket. Ketten a pároddal beszéljétek meg mindig hogy álltok, mire jut, mire nem és soha ne engedjétek hogy ebbe bárki is beleüsse az orrát.
2014. máj. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Állj elé ha úgy adódik és mutasd be neki a középső ujjadat.És,röhögd pofán.Nem kell senkivel foglalkozni,had egye a penész
2014. máj. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!