Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek a házasságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a házasságban vannak még elkülönülő "szerepek"?

Figyelt kérdés

Nő-->házimunka, gyerekek

férfi-->pénzkeresés

Ezek lennének azok? Mennyire mosódnak el a határok a Te kapcsolatodban? Vagy egyáltalán nincsenek?


2014. ápr. 1. 18:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
A férjem utál és nem is tud főzni, én meg szeretek, ezért én főzök, viszont ő végzi a nehezebb munkákat a ház körül. Nálunk ez így alakult, ha belegondolok, nem is annyira azért, mert annyira ragaszkodtunk a szerepekhez, hanem az alapján, melyikünk mire a rátermettebb. Ő a tipikusabb férfimunkákra, én meg a nőire. Viszont segítünk egymásnak ahol tudunk.
2014. ápr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem igazán.

Senki nem azért tanul, hogy utána 40 évig otthon port töröljön.

2014. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerencsére manapság ez már nem igazán jellemző a környezetemben, a kapcsolatunkban meg egyáltalán nem természetesen!


Nálunk mindketten egyformán takarítunk, főzünk, és egyikőnknek sem derogál a gyerekekért menni, tanulni velük, játszani velük, mesélni nekik vagy korábban etetni, kelni hozzájuk, pelenkázni, fürdetni...


Nem mentem volna hozzá olyan férfihoz, aki úgy gondolja, hogy ezek rá nem tartoznak.


Az egyetlen dolog, ami nálunk max. elkülönül az az, hogy a férjem szerel autót és nyír füvet és barkácsol, én varrok, gondozom többet a kertet (bár ez utóbbit ő is), és általában én rakom a helyükre a ruhákat, mert azt kényszeresen "elfelejti" mi hova való :)) Viszont egyéb, nem "nehéz" munkákat én is csinálok vele, pl. festés vagy bármilyen ház körüli munka ami mondjuk nem favágás.

2014. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Elkülönülő szerepek vannak, de azok nem olyan feketén és fehéren, ahogy azt a kérdésedben leírtad. Szerintem, az esetek nagy többségében, még mindig a férj feladata az anyagi jólét megteremtése, és a feleség dolga az otthon meghitté varázsolása. Ez nem ugyanaz azzal, hogy a férj dolgozik, a nő otthon van. A házimunkát is lehet megosztani (mi is együtt csinálunk mindent), de az is biztos, hogy a férjem sokkal nagyobb kudarcként élné meg azt, ha neki nem lenne munkája és itthon kellene maradnia a háztartást vezetni és a gyerekeket intézni, mint nekem. ...és lehet, hogy pontosítanám is azt, amit először írtam. Szerepek vannak, de a szerepkörök hasonlóak (akár lehetnek ugyanazok is). Szerintem a prioritás az, ami különbözik (ez pedig nem feltétlen függ a nemtől, inkább egyénfüggő). Nálunk abszolút működik a háztartás együttes vezetése, de meg van az, hogy mit szeretek én jobban csinálni, és mit a férjem. Pl.: Ő imád főzni, mosogatni, de a mosást, a teregetést, a vasalást soha nem bíznám rá, mert tudom, hogy nem szereti, csak összecsapná. A munkájában ma már Ő a sikeresebb, a gyerekek dolgait én intézem, annak ellenére, hogy gyakran hozza-viszi őket, jön szülőire stb...
2014. ápr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Alapvetően ez a felállás nálunk DE én is keresek pénzt és a férjem is neveli a gyereket és szó nélkül végzi a házimunkát is.Szóval mindenki azt csinálja amire épp szükség van,jelenleg én keresem a pánzt(aukcio)és a férjem kint van a gyerekkel,aztán bejön és helycsere.
2014. ápr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

nálunk is közelebb vagyunk a régi, hagyományos felosztáshoz, mint a ma divatos minden munkát felezünk-módihoz.

Mindketten dolgozunk, enyémek a könnyebb női melók, férjem pedig a kerti nehezebb munkákat végzi. Persze meg tudom metszeni én is a szőlőt, meg ő is be tudja pakolni a mosogatógépe.

2014. ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
hát, én nem sírnék, ha ez így menne. Most mindketten dolgozunk, és mellette a szaladó háztartás romjait próbáljuk összekaparni esténként. Ha lenne lehetőségem, nagyon szívesen maradnék itthon főzni. Egyébként párom remekül főz, szeret is, újabban kenyeret süt. Mosni meg vasalni utál. Viszont a mosogatást felosztjuk. Alapvetően szükség szempontok alapján van felosztva a házimunka. Ha előbb ér haza nálam, elmosogat, ha én érek haza előbb, én mosogatok.
2014. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Mi megosztjuk a férjemmel a házimunkát, és a gyereknevelést is közösen fogjuk csinálni. Már megbeszéltük, hogy felváltva fogunk mellette dolgozni (a foglalkozásunk otthonról is végezhető), és ő is mondta, hogy szívesen maradna otthon a gyerekkel majd. Jelenleg ő a fő a pénzkereső, mivel nemrég szakmát váltottam, és most kezdek alkalmi munkákkal tapasztalatot szerezni, de lesz majd olyan időszak is, hogy én leszek a fő pénzkereső, legalábbis így tervezzük. egyik felállással sincs egyikünknek sem problémája, amit lehet, azt megosztunk egymással. Van azért pár kivétel, pl. szerelési munkák (ezt ő csinálja), varrás, mosogatás (ezt meg én). Takarítani viszont sokkal szebben tud, mint én. A főzéshez én még egylőre jobban értek, és az idő 70-80%-ában én is csinálom, de már ő is kezd beletanulni, és olyan finomat csinált a múltkor, hogy az utóbbi időszakban az az étel van nálam az első helyen:)


Vannak olyanok, akiknél a szerepek jobban elkülönülnek, én viszont nehezen viselném, ha nem keresnék semmi pénzt (már így is nehezen viselem, hogy az én részemről sokkal kevesebb pénz jön most be), és nagyon remélem, hogy lesz olyan időszak, amikor a férjem dőlhet hátra, és kezdhet bele olyan munkába, ami a szíve vágya, miközben az én keresetemből bőven meg tudunk élni mellette.

2014. ápr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom ki pontozott 0%-ra, de legyen ez a legnagyobb öröme a lusta férje mellett, akinek a sörére előbb áll fel, mint a feleségére! Mert gondolom azért ilyen irigy az illető :)
2014. ápr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki ez a beteg lepontozó? Valami középkorból itt maradt pasi?
2014. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!