Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Anyukák! Vágta már fejetekhez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyukák! Vágta már fejetekhez férjetek, hogy ő tart el?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: 1 éve vagyunk házasok, 2 eve ismerjük egymást, külföldön élünk a lassan egy eves babánkkal. Én egy elég kemeny egyetemet hagytam félbe otthon, tervben van hogy itt folytatom/újrakezdem.

Ami aggaszt és elkeserít, hogy többször megkaptam már vita közben, hogy ő dolgozik keményen,ő tart el minket, én meg addig... (amúgy gyerek+háztartás köt le jelenleg, és kulonben is igyekszem a minimumot költeni magamra, alapvető kaján kivul egyszeruen nem merek kolteni!!). Az fáj ebben, hogy ez nagyon érzékeny pontom, alapból szar érzés kiszolgáltatottnak lenni, hát még itt, ahol baratok nelkul teljesen rá vagyok utalva. És ezzel tisztában van, mégis nemegyszer megkaptam már tőle. Már egy honapja munkat keresek amugy, voltam is szobalánykent probanapokon, de kikeszitett kicsit az ottani legkor es a kollegak, igy még keresesben vagyok. Azért írtam a kérdést, mert szeretném ha Ti kívülről rávilágítanátok, tenyleg normalis hogy ezt kell hallgatnom? Minden férfi elobb-utóbb hozzánk vágja ezt?

Az ekezetekert és a zavarossagert bocsi, telefonrol írok es kicsit zaklatott is vagyok:)


2014. márc. 9. 21:39
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
De, kapunk kb az otthoni minimalbernek megfelelot havonta. De kulonben egyaltalan nem szorulunk ra, mert tenyleg odafigyelunk a kiadasainkra es boven eleg az o keresete felretenni is.Es igazabol en magam sem ereznem ezek utan azt sem elegendonek, ha egy fizetesnyi "gyed"-et is kapnek, mert,mivel otthon vagyok, nincs ertekem, hisz nem gurcolok napi 12 -13 orat kemenyen mint o. Utobbi az o velemenye.
2014. márc. 9. 22:29
 12/26 anonim ***** válasza:
94%

"Az fáj ebben, hogy ez nagyon érzékeny pontom,"

"Szerencsere" engem csak akkor tisztel meg vele, ha felbosszantom..."


Érted az összefüggést? Egyszerűen csak nincs "vitakultúrája" ha dühös akkor oda szúr, ahol érzékeny vagy. Ha ezentúl nem veszed sértésnek, vagy legalábbis gondosan eltitkolod, hogy ez fáj neked és lezserül visszaszólsz, hogy miután az ő gyerekét neveled, ezért nyilván az ő dolga eltartani és nem a szomszéd Hansé, vagy valami ilyesmit, akkor ezek a kis megjegyzések abbamaradnak majd.


"igyekszem a minimumot költeni magamra, alapvető kaján kivul egyszeruen nem merek kolteni!!"

Éppen ezzel a túlzott alázatossággal "provokálod" ki, hogy ő nyeregben érezze magát. Ne csak "eltartott anyuka" legyél, hanem az a nő akit megismert és elvett: igenis adj magadra úgy, mint eleinte, legyél csinos, legyél öntudatos. Ezzel a szerénykedéssel csak adod alá a lovat.

2014. márc. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Wow. Koszi, ezt igyekszem megvalositani a jovoben. Amugy nem vagyok lepukkant vagy ilyesmi, csak magamtol nem merek mar ugy elmenni ruhat venni pl. Mint akar a nyamvadt kis osztondijambol mertem anno, jo erzessel. (na, igazabol sehogy se megyek el inkabb)
2014. márc. 9. 22:36
 14/26 anonim ***** válasza:

Nem a diploma hiányára értettem, hogy lenéz, egyszerűen csak férfiként úgy érzi, hogy felsőbbrendű a nőhöz képest. Gondolom, a szüleinél ezt szokta meg.

De hogyha te is abban látod a probléma megoldását, hogy visszamenj dolgozni, (Ki neveli addig a gyereket? A bébiszittere úgyis rámenne a te fizetésed!) akkor te magad is elhiszed ezt az alárendelt szerepet. Egyenrangúak vagytok, egy pár. Azt mondod, hogy akkor vágja ezt a fejedhez, ha felbosszantod. De mivel?

Nem könnyű a helyzetetek odakinn egyedül, a férjednek sincs kihez szólnia, nincsenek barátaitok, nincsenek nagyszülők, nem csodálom, ha ebben a helyzetben ő is ideges. Itthon nincsen munkalehetősége?

2014. márc. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nem, mert nem ő tart el. Külön kasszán vagyunk és van annyi félretett pénzem, hogy 3 évig vígan élek belőle, míg vissza nem megyek dolgozni. Ugyanúgy vásárolgatok, költök magamra, mint szülés előtt, és ugyanúgy a saját pénzemből. Amúgy dolgozok is gyerek mellett, terhességem alatt elvégeztem egy műköröm építő tanfolyamot, és mióta a gyerek napirendje engedi, itthon dolgozok. Napi 2-3 vendégem mindig van, ami már nem rossz. Igazából erre se szorulnék rá, de imádom csinálni, régebben mindenféle végzettség nélkül is imádtam körmözni magamnak és a barátnőknek.


VISZONT ha nem így lenne, és valóban egy fizetésből élnénk, ami amúgy szerintem teljesen természetes a mai világban, igenis rosszul esne, ha ezt hozzávágná a párom a fejemhez, és elgondolkodnék a kapcsolatunk jövőjén. Nálunk a külön kassza hozzájárul ahhoz, hogy SOHA nem veszekedtünk még anyagiakon. Egyetlen egyszer sem. Igazából nagyon szóba sem kerül. Mindketten jól keresünk, megvannak a közös kiadások, miután az pipa, mindenki azt csinál a pénzével amit akar, és ez tökéletes így. Valószínűnek tartom, hogy az anyagiak miatt a mi kapcsolatunk sose megy tönkre, ha vége lesz, más oka lesz.

2014. márc. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

A család, attól család, mert valami egységet képez.

Abba nem nagyon fér bele, hogy ki tart el kit, - van felesége, kisbabája, ő meg szakadjon, hogy a családnak jó legyen.

Én így voltam ezzel, büszke voltam rá, hogy úgy, ahogy sikerült.

A gyereknek nem óhajt szemrehányást tenni?

Amúgy pelenkázni tud már? XD

2014. márc. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
14-es: ő már több éve itt él, a barátai szintén. Nekem is alakul az életem, de lassú a folyamat... Elmeselem,ma miert haragudott meg. Egy uj baratnommel talalkoztam, honapok ota eloszor mozdultam ki egyedul, masfel orat voltam hazon kivul. Mar hazafele setalva ereztem hogy valami balhe lesz, ugyanis MINDEN ilyen kiruccanas, amin nincs ott, valahogy zavarja. Szoval ahogy setaltam a lakas fele, meglatott az erkelyrol es rohant le hozzam, aztan szo szerint lerohant. Elkezdett balhezni, hogy hol voltam, mit csinaltam. Na igen... Ugyanis en orult, elkovettem a hibat, hogy 20percet kestem, mert a lany egy kesobbi vonattal ment haza es elkisertem a 2 percre levo allomasig is (kis varosban lakunk) Nincs még mobilom, tudom, ertesitenem kellett volna valahogy, de akkor se erzem jogosnak hogy igy lerohanjanak, a szuleim se teszik mar tizen x eve... Iszonyu merges volt, mert rengeteget dolgozik es en ahelyett hogy vele lennek stbstb. Utalom a feltunest es ha utcan ordibalnak velem (gondolom vagyunk meg igy egy paran... Baromi megalazo volt)
2014. márc. 10. 00:11
 18/26 A kérdező kommentje:

Es hogy egyertelmu legyek: NEM igertem, hogy x orara hazaerek, azt mondtam neki, szerintem a lany azzal a korabbi vonattal megy, amivel vegul is nem ment..

Utolsonak: pelenkazni tud, nagyon szereti a fiat, de mivel alig van itthon, nem sok alkalmuk van egyutt lenni sajnos.

2014. márc. 10. 00:15
 19/26 anonim ***** válasza:
42%

Mi a hazassagunk 17 eveben eddig egyszer kerultunk erosebb valsagkozeli allapotban.


Az akkor volt, amikor kimentunk kulfoldre elni. En dolgoztam es a parom otthon a 4 fal kozott biztositotta a hatorszagot.


Amin mi valtoztattunk:

-bevezettettuk a magyar tv-et. (240 EUR volt a parabola antenna es MO-rol meg kihoztuk a DigiTV dekodert.) Ez baromi sokat dobott a komforterzeten!

-megkertem, hogy keressen munkat, ami belefer a 2 gyerek melletti dologba. Heti 3x4 ora konyhai kisegites. Igy viszont mar emberek kozott van keres penzt es ujra van egy kis enkepe! Tovabba egyeztetnunk kell a szabadnapokat. Es ami meg nagyon jo, hogy a tavaly nyarat itt toltottuk kettesben. Gyrekeket hazavagtuk nagymamaekhoz MO-ra es mi csak minden 2-ik hetvegen utaztunk haza. Tehat minden 2-ik hetvegen tudtunk spontan dolgokat csinalni. Hat az valami rohadt jo volt!


Nekem tetszik, hogy ujra csinosan megy munkaba, megkapja a napi ingereket a pincerektol es most az elmult 1.5 evben megint mukodni latszik az egesz kapcsolat. Vegre nem ram van billentve az egesz.


Nem elhanyagolhato tenyezo, hogy van ott egy magyar anyanyelvu pincercsaj is. Es tok jo baratnok lettek. Tovabba latja, hogy a full gazdag pasik hogyan hazudnak a feleseguknek es viszik oda havi 1-szer az oromlanyokat.


Szoval ugy latja magat a valo eletet es ezaltal ujra vigyazunk a kapcsolatunkra.

2014. márc. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, 1 év után gyerek, Gyes-en voltam 3 évig, közben mindig hangoztatta, hogy ő tart el. Megromlott a kapcsolatunk, nem tudtam lépni, nem volt miből. Találtam munkát, el tudtam onnan jönni, és még most is azt vágja a fejemhez, hogy ő tartott el, mikor a gyerekkel voltam otthon, kiszolgáltatva az ő kénye kedvének, mert egy szolga voltam sajnos. Gyerektartást ezért nem fizet, mert a gyerekkel voltam otthon, és nem dolgoztam. Nem is akarta, mindig dolgoztam, a gyerek miatt nem tudtam. Nem mehettem sehova, mindig lelkiismeret furdalást okozott ha kimozdultam. De akkor tényleg nem tudtam lépni, első sorban mert szerelmes voltam, és anyagilag sem tudtam megoldani. De azt kell mondanom, hogy az ilyen viselkedés hosszú távon megmérgezi az egész kapcsolatot. Nehéz egy kisgyerekkel tudom. Én is mindig kerestem a munkát, de nem volt bölcsöde, nem akartak egy kisgyermekes anyát foglalkoztatni. Nekem is annyira fájt, hogy mindig megjegyzést fűzött mindenhez. Neki nem voltak anyagi gondjai, luxus körülmények voltak. A mai napig nem fizet gyerektartást, arra hivatkozva, hogy én nem dolgoztam Gyes alatt.
2014. márc. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!