Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért ágál a házasság szerződé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ágál a házasság szerződés ellen a "szegényebb" fél mindig?

Figyelt kérdés

Szerintem érthető, ha valaki jól keres és van valamilye, amit kemény munka árán megszerzett magának, nem akarja, hogy egy válás esetén leghoppolja a "szegényebb" fél olyan néven, hogy ja hát ha szeretsz, akkor nem kellene ilyen. Csak ezzel az nincs kisegítve, akitől el lettek rámolva a dolgok.


Mi bajuk van sokaknak a házassági szerződéssel és miért?



2014. febr. 22. 12:55
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
46%

Ha valaki nem szeretne ilyennel szembenézni, az vele azonos anyagi szinten lévővel kössön házasságot. Az anyagi különbségek mindig keserűséget jelentenek egy házasságban. A gazdagabb és a szegényebb is kellemetlenül érzi magát miatta.


Régi mondás: Suba a subához, guba a gubához!

2014. febr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
És még valami #31 vagyok. Én úgy tudom, hogy ha valakinek van egy saját lakása a házasság előtt. Aztán valamikor később a házasság alatt annak az árát is felhasználva vesznek egy nagyobb lakást, az már közös vagyon. Szóval veszhet a régi lakás...
2014. febr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
Aki nem akar házassági szerződést kötni, ne kössön. Nem kényszer, illetve ha valakit mégis kényszerítenek rá, nem is érvényes. Persze a házasság sem kényszer.
2014. febr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
0%
Én a legjobban azokat nem értem, akik ragaszkodnak ahhoz, hogy házasság csak szerződéssel legyen ÉS amikor a másik fél azt mondja, hogy akkor már ő inkább jobban szeretné az együttélést, házasság nélkül, mert így sokkal egyszerűbb, akkor meg végtelenül fel vannak háborodva, hogy mégis hogy képzelik ezt. Pedig szerintem ez sem egy logikátlan döntés.
2014. febr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
Na ez meg aztán tényleg olyan, mintha csak a pénzéért menne hozzá. Ha nem vihet többet, mint amennyi őt megillet akkor inkább nem is akar házasodni.. De manipuláció, zsarolás is lehet, hogy jó, ha szerződést akarsz, akkor inkább hozzád sem megyek. Aztán meg várja, hogy könyörögjön a pasi és talán nagy kegyesen megbocsát, amiért fel merte hozni.
2014. febr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
26%

"Ha nem vihet többet, mint amennyi őt megillet akkor inkább nem is akar házasodni.. "

Ez hülyeség.

Mi van, ha a vagyonosabb fél mondja ezt? Ő ugyan mit vinne többet?


Miért kényszer a házasság? Ez az igazi zsarolás.

2014. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
21%

35-ös, és miért könyörögne a "pasi"? A legtöbb házassági szerződés ellenes ismerősöm férfi. Inkább a nők szeretnének általában szerződést kötni, a férfiak ezt sértőnek érzik.

Szerintem ha két embernek teljesen mások az elképzeléseik a házasságról és más a házasság jelentéstartalma a számukra, ők ne házasodjanak.

2014. febr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
52%
37: attól, hogy más értékként kezelik a pénzt, még nem feltétlenül eltérőek a házasságról alkotott elképzeléseik. Ennyi erővel ne házasodjanak, ha nem ugyanaz a kedvenc színük basszus...
2014. febr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

Ha valakinek a házasság többek közt azt jelenti, hogy ezentúl minden téren közösséget vállalunk, ezen belül anyagilag is, amiért én dolgozok az ezentúl a másiké is, a másik pedig úgy látja, hogy a házasság csak egy papír, meg jól jön, ha majd jön a baba, ne közösködjünk, mert hátha valamelyikünk el akarja venni a másik vagyonát a végén, az azért nem ugyanaz, mint ha az egyik piros bögréből szeret inni, a másik meg kékből.


Szerintem egyik fél sem sértődhet meg egyébként, ha így alakul. Hogy az egyik nem akar szerződés nélkül házasodni, a másik meg inkább az együttélést választja, mert így fölöslegesnek érzi a házasságot. Hülyeség foggal-körömmel ragaszkodni ahhoz, hogy márpedig kell egy papír arról, hogy van egy férjem/feleségem.


Semmi olyasmivel nem értek egyet, amikor az egyik fél házasságba akarja kényszeríteni a másikat.

2014. febr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

Igen utolsó, csak ezek éppenséggel általad belemagyarázott különbségek, és nem abból a tényből fakadnak, hogy másként szeretik kezelni a pénzügyeiket.


Attól, hogy két embernek eltérő felfogása van a pénz értékéről és céljáról, még lehet jó a házasságuk. Korántsem foglalja magába azt, hogy az egyiknek a házasság vagyoni-jogi közösség a másiknak meg egy papír, ami vagy van, vagy nincs. Attól, hogy a Jóska audit venne a pénzükön, a Mari meg opelt, még szerethetik, imádhatják egymást, élhetnek harmóniában az élet minden más területén, egyetérthetnek a gyerekek számában, nevelésében, iskoláztatásában, a saját közös otthonukban még ezer más dologban.


A pénz egy dolog a millió közül, és csak azért, mert ebben nem egyeznek az elképzeléseik, hülyeség kijelenteni, hogy felesleges házasodniuk.


Természetesen adódnak olyan helyzetek, ahol ez tényleg ellehetetleníti egy normális házasság létrejöttét, de ettől még alapvetően nem jelenthető ki, hogy minden esetre igaz.


2 ember 100%-osan soha a büdös életben nem fog egyetérteni mindenben, alkalmazkodni, engedni, megegyezni muszáj bizonyos területeken. Mindegy, hogy az éppen gyereknevelés vagy pénzkezelés. Ami fontos, hogy tudják kezelni a különbözőségeiket és közös nevezőre tudjanak jutni. Amíg ez megvan, addig totálisan mindegy, hogy éppen miben nem értenek egyet.

2014. febr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!