Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért ágál a házasság szerződé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ágál a házasság szerződés ellen a "szegényebb" fél mindig?

Figyelt kérdés

Szerintem érthető, ha valaki jól keres és van valamilye, amit kemény munka árán megszerzett magának, nem akarja, hogy egy válás esetén leghoppolja a "szegényebb" fél olyan néven, hogy ja hát ha szeretsz, akkor nem kellene ilyen. Csak ezzel az nincs kisegítve, akitől el lettek rámolva a dolgok.


Mi bajuk van sokaknak a házassági szerződéssel és miért?



2014. febr. 22. 12:55
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
17%
Életbiztosítást azért kötsz,hogy ha megmurdelsz akkor utána esetleg a temetésedet ki lehessen fizetni.Na ennek mi köze van a házasság szerződéshez amit egy olyan dologgal kapcsolatban kötsz ami elméletileg azért jön létre,mert az egész kibszott életedet JÓBAN ROSSZBAN egy emberrel akarod leélni.Már alapból felesleges a házasság két olyan ember között akik nem bíznak meg egymásban.Akkor miről beszélünk...Ha meg példát akarsz felhozni előtte gondold végig mit mivel kapcsolatban mondasz.
2014. febr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
34%

"Tehát pl. ha kaptam a szüleimtől egy kocsit és két lakást még a házasság előtt jóval, ha semmiképpen nem nyúlhatja le a férjem?"

Nem akarok igazán kekeckedni, de akkor te miért is dolgoztál meg? Amid van, azért a szüleid dolgoztak meg és nem te.:)

Amúgy meg a házassági szerződés egy nagyon vitatható dolog, mivel az éremnek is két oldala van. Így ez mellett is és ellene is ugyanolyan helytálló érvek vannak.

Akinek van valóban vagyona, az valóban érthető, hogy félti, mert volt már nagy szerelemből induló tökéletes kapcsolatnak, ordító, veszekedő vége, ahol a gazdagabb fél szenvedett és amiért dolgozott, annak a felét a másik vitte.

DE! Milyen házasságra, milyen végkifejletre számít az, akinek több van, hogy ez már rögtön az elején fel is merül. Ez a másik fél számára igen csak megalázó érzés lehet, hogy ennyire nem bízik meg benne a másik, hogy egyből azt feltételezi, hogy ők el is fognak válni és ő a gazdagabb felet ki akarja majd semmizni. És ezért van az, hogy sokan ódzkodnak a házassági szerződés ellen. Nem azért, mert tényleg a párja pénzére hajt, hanem mert rosszul esik neki, hogy egyáltalán ezt a párja feltételezi róla.

De ahogy már előttem leírták, az képezi a közös vagyont, ami a házasság után lett, ami előtte volt, akinek amije a házasság előtt volt, az mindenkinek a saját vagyona is marad a válás után is.

2014. febr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim válasza:
tul sok filmet nézel kérdező.
2014. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
64%

# 11/12

Én nem láttok benne különbséget. Azért kötök életbiztosítást,mert bármi történhet az én hibámon kívül, és azért kötök házassági szerződést mert bármi történhet a házasságban is.

Amikor három házasságból kettő válással végződik nem lett csak a mának élni. Persze a nőnek könnyű ő marad a házban a gyerekekkel az apa fél fizetésével a férfi meg mehet a híd alá,mert a maradékból még egy szobát sem tud bérelni ha enni akar. Más far..val én is tudom a csalánt verni.

2014. febr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
88%

Látod, kérdező, az alapokkal se vagy tisztában!

Nem Amerikában vagyunk, mások a törvények!


Ott a házassági szerződésre azért van szükség, mert NINCS törvényi védelem a házasság előtt szerzett javakra! A házassággal ott MINDEN közös lesz, ITT VISZONT NEM!


Sőt, ha a szüleid a házasságod alatt ajándékoznak CSAK NEKED valamit, az se lesz a házastársadé!

És az se, amit örökölsz a házasság alatt!

Ez mind a tiéd házassági szerződés nélkül is!


A többire pedig alapvetően igazságtalan a szerződés, illetve alapvetően azt az elvet ássa alá, hogy a házastársak KÖZÖSEN küzdenek azért, hogy KÖZÖSEN jobb életük legyen. Ki így, ki úgy.

2014. febr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
46%
# 14 Oké akkor leírom egyszerűbben hátha sikerül felfogni bár nem hiszek benne... Aki így sem érti annak meg mindegy.Azért kötsz életbiztosítást MERT TUDOD HOGY MEGHALSZ TEHÁT MEGALAPOZOTTAN, mivel a halál egy elkerülhetetlen dolog.A válás viszont nem törvényszerü tehát aki szerződést köt annak felesleges megházasodni,mert már alapjaiban bizonytalan.Lehet lepontozni,de nem biztos,hogy ha valamit nem értesz az hülyeség.
2014. febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
77%
Életbiztosítást sem 80 évesen köt az ember, mert akkor persze hogy természetes hogy meghalunk, hanem 30 évesen is.
2014. febr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
50%
30 évesen is természetes,hogy meghalsz.
2014. febr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
37%

Én is tuti kötnék szerződést


Utolsó, te meg hülye vagy :D

2014. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
#19 voltam, és a #14 est hülyéztem le, mielőtt valaki félreérti.
2014. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!