Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért ágál a házasság szerződé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ágál a házasság szerződés ellen a "szegényebb" fél mindig?

Figyelt kérdés

Szerintem érthető, ha valaki jól keres és van valamilye, amit kemény munka árán megszerzett magának, nem akarja, hogy egy válás esetén leghoppolja a "szegényebb" fél olyan néven, hogy ja hát ha szeretsz, akkor nem kellene ilyen. Csak ezzel az nincs kisegítve, akitől el lettek rámolva a dolgok.


Mi bajuk van sokaknak a házassági szerződéssel és miért?



2014. febr. 22. 12:55
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
Mármint a szegényebb fél szegény, aki traktálva van egy ilyen szerződéssel, és nem kellene ilyen.
2014. febr. 22. 12:56
 2/46 anonim ***** válasza:
63%

Alapvetően az a baj vele,hogy már eleve arra számít az illető,hogy válás lesz a vége.Na most,ha valaki ennyire bizonytalan akkor minek házasodni.

Egyébként alapból úgy kéne,hogy aki amit belevitt azt viheti el ha válás a vége és akkor nem kéne szerződés.

2014. febr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Meg ha valaki nem akarja aláírni, az arra is utal(hat), hogy na azért mégiscsak kellene neki valami abból a vagyonból. Ha nem kellene, akkor simán aláírná tisztességesen, hogy hát oké, ami az övé az marad is a másiké a válás után. Nekem ez így jönne le belőle.
2014. febr. 22. 12:59
 4/46 anonim ***** válasza:
93%
"Egyébként alapból úgy kéne,hogy aki amit belevitt azt viheti el ha válás a vége" pont így szabályozza a vonatkozó törvény
2014. febr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
91%

A bevitt vagyon mindig azé lesz aki bevitte legyen ez pénz, ingatlan stb.

De a házasság alatt szerzett vagyon (általában ugye a pasik keresnek jobban...) én maximálisan a közös mellett vagyok, mert ne felejtsük el, hogy a feleség, mikor szül egy két gyereket otthon marad, hogy nyugodt kiegyensúlyozott légkört biztosítson a gyerekeknek és persze a férjnek tehát kapásból kiesik a pénzkeresetből mert ugye a gyest nem hívjuk annak. És ha évek múlva vissza is tud menni munkába, már háromszor meggondolja, hogy egy hajtós jól fizető, vagy nyugodt, családbarát, kevésbé jól fizető állást válasszon, mert a gyerek innentől kezdve mindig első lesz!

Hát ezért nem jó a legtöbb házassági szerződés, mert abban nem csak azt írják le, amit bevisz (hiszen azt felelsleges, a törvény is védi), hanem a pasi úgy gondolja az alatta keresett dolgok is neki járnak.

De ez az én véleményem nőként!

2014. febr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
62%

2. A házassági vagyonjog28


27. §29 (1) A házasság megkötésével a házastársak között a házassági életközösség idejére házastársi vagyonközösség keletkezik. Ennek megfelelően a házastársak osztatlan közös tulajdona mindaz, amit a házassági életközösség ideje alatt akár együttesen, akár külön-külön szereztek, kivéve azt, ami valamelyik házastárs különvagyonához tartozik. Közös vagyon a különvagyonnak az a haszna is, amely a házassági életközösség fennállása alatt keletkezett, levonva ebből a vagyonkezelés és fenntartás költségeit. Közös vagyon továbbá a feltalálót, újítót, a szerzőt és más szellemi alkotást létrehozó személyt a házassági életközösség fennállása alatt megillető esedékes díj.

(2) A házasulók a házasságkötés előtt, valamint a házastársak az egymás közötti vagyoni viszonyaikat - a házassági életközösség tartamára - szerződéssel rendezhetik. A szerződésben e törvény rendelkezéseitől eltérően határozhatják meg, hogy mely vagyon kerül a közös-, illetőleg a különvagyonba.

(3) A szerződés érvényességéhez annak közokiratba vagy jogi képviselő által ellenjegyzett magánokiratba foglalása szükséges. Ez a rendelkezés nem vonatkozik ingó dolgok ajándékozására, ha az ajándék átadása megtörtént, valamint az életközösség megszakadása után a házastársi közös vagyon megosztása tárgyában létrejött megállapodásra.

(4) A házastársak a harmadik személlyel kötött ügyleteik során kötelesek tájékoztatást adni arról, ha a szerződéssel érintett vagyontárgy valamelyikük különvagyonába tartozik.

28. § (1) A házastárs különvagyonához tartozik:

a) a házasságkötéskor megvolt vagyontárgy,

b) a házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy,

c) a személyes használatra szolgáló és szokásos mértékű, illetőleg mennyiségű vagyontárgy,

d) a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy.

(2) Az a különvagyonhoz tartozó tárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, valamint a szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép, tizenötévi házassági együttélés után közös vagyonná válik.

(3)30

29. § (1) A vagyonközösséghez tartozó tárgyakat rendeltetésük szerint mindegyik házastárs használhatja.

(2) A vagyonközösséghez tartozó tárgyakat a házastársak közösen jogosultak kezelni. Mindegyik házastárs kívánhatja, hogy a másik járuljon hozzá azokhoz az intézkedésekhez, amelyek a vagyonközösséghez tartozó tárgy fenntartása vagy értékcsökkenésének elkerülése végett szükségesek.

(3) A vagyonközösséghez tartozó tárgyak fenntartásával és kezelésével járó költségeket elsősorban a közös vagyonból kell fedezni, ha pedig az erre nem elegendő, a házastársak kötelesek a költséghez különvagyonukból arányosan hozzájárulni.

30. § (1) A vagyonközösség fennállása alatt, továbbá a házassági életközösség megszűnésétől a közös vagyon megosztásáig terjedő időben csak a házastársak közös egyetértésével lehet a vagyonközösséghez tartozó tárgyakat elidegeníteni vagy általában olyan vagyonjogi rendelkezést tenni, amely nem a házastársak különvagyonára vonatkozik.

(2) Bármelyik házastársnak a vagyonközösség fennállása alatt kötött, az előbbi rendelkezés alá tartozó visszterhes ügyletét a másik házastárs hozzájárulásával kötött ügyletnek kell tekinteni, kivéve, ha az ügyletkötő harmadik tudott, vagy a körülményekből tudnia kellett arról, hogy a másik házastárs az ügylethez nem járult hozzá. Ha azonban a házastárs az ügyletet a mindennapi élet szükségleteinek fedezése körében kötötte, a másik házastárs csak akkor hivatkozhat hozzájárulásának hiányára, ha az ügylet megkötése ellen az ügyletkötő harmadik személynél előzőleg kifejezetten tiltakozott.

(3) Az előbbi rendelkezések alapján a másik házastárs felelőssége a házastársa által kötött ügyletért harmadik személlyel szemben a közös vagyonból reá eső rész erejéig áll fenn.

(4) A házastárs olyan tartozásáért, amely az előbbi rendelkezések szerint nem mindkét házastársat terheli, mind különvagyonával, mind a közös vagyonból reá eső résszel felel.

(5)31 Az egyik házastárs által a vagyonközösség fennállása alatt kötött ügylethez a másik házastárs részéről megkívánt hozzájárulás nincs alakszerűséghez kötve.

31. § (1) A vagyonközösséget a házassági életközösség fennállása alatt a bíróság fontos okból bármelyik házastárs kérelmére megszüntetheti.

(2) A házassági életközösség megszűnésekor a vagyonközösség véget ér, és bármelyik házastárs követelheti a közös vagyon megosztását. Ennek során igényelni lehet a közös vagyonból a különvagyonba, illetőleg a különvagyonból a közös vagyonba történt beruházások, továbbá a kezelési és a fenntartási költségek megtérítését is. Nincs helye megtérítésnek, ha a kiadás a lemondás szándékával történt. A közös életvitel körében elhasznált vagy felélt különvagyon megtérítésének csak különösen indokolt esetben van helye.

(3) A házastársak vagyonrészét a házassági életközösség megszűnésekor meglevő közös vagyonból lehetőleg természetben kell kiadni. Ugyancsak természetben kell kiadni a házassági életközösség megszűnésekor meglevő különvagyont is. Amennyiben ez bármely okból nem lehetséges, vagy számottevő értékcsökkenéssel járna, a megosztás módját vita esetében a bíróság állapítja meg.

(4) A hiányzó közös, illetőleg különvagyon megtérítésének nincs helye, ha a házassági életközösség megszűnésekor nincs közös vagyon és a megtérítésre köteles félnek különvagyona sincs.

(5)32 A házastársak közötti vagyoni viszonyokra (házassági vagyonjogi szerződés, a házastársi közös vagyon megosztására vonatkozó egyezség, a közös lakás használatában történő megállapodás stb.) a Polgári Törvénykönyv rendelkezéseit is megfelelően alkalmazni kell. A bíróságnak gondoskodnia kell arról, hogy a vagyoni igények rendezésénél egyik házastárs se jusson méltánytalan vagyoni előnyhöz.

(6)33

2014. febr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem semmi baj vele, pedig szinte semmim sincs. Az meg nem igaz hogy válásra készülnek vele. Biztosítást se azért kötök mert halálra vágyok.
2014. febr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egyébként nő vagyok és úgy néz ki, hogy elég jól fogok keresni, ha eljutok odáig. Csak érdekelt a téma, azért kérdezem.


Tehát pl. ha kaptam a szüleimtől egy kocsit és két lakást még a házasság előtt jóval, ha semmiképpen nem nyúlhatja le a férjem?

2014. febr. 22. 13:10
 9/46 anonim ***** válasza:
46%
# 7 Hol olvastál te vágyakról?
2014. febr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
65%
Jó akkor nem a halálra készülők, így jobb?
2014. febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!