Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem jobban szereti a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem jobban szereti a testvérét, mint engem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy aprónak tűnő, de nagyon zavaró problémával kapcsolatban kérném a véleményetek. A feleségem nagyon családcentrikus, egész életében az volt, valójában barátjai/barátnője sincs igazi, csak a szülei és az öccse. Tudni kell, hogy a testvére egy kicsit gyámoltalan, nehezen boldogul az életben, de van munkahelye, dolgozik rendesen, halad, csak lassan. Hétközben otthon vagyunk (másik városban), de szinte minden hétvégét otthon, náluk töltjük. A probléma itt kezdődik. Amikor otthon vagyunk, mindig azt érzem, hogy én le vagyok sz. Va. A feleségem folyamatosan a testvérét tutujgatja, úgy bánik vele, mint egy 10 évessel (23 éves), főz, mos, takarít, bevásárol rá (a mi pénzünkből), hogy legyen mit ennie a héten. Amikor elmegyünk otthonról, akkor hét közben azon aggódik, hogy vajon hogy érzi magát az öccse. Ha felhívja és jó kedve van, akkor neki is, ha rossz, akkor hozzá se lehet szólni egész nap. Nem tudom mit lehetne tenni, próbáltam már beszélni vele erről, de akkor meg csak összeveszünk. Van/volt már valaki hasonló helyzetben?

2014. febr. 4. 08:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Barátom üdv a klubban! Ne menj vele minden hétvégén haza csak ritkán és mond meg neki hogy azért nem mész hogy az öccse nyugodtan tudjon cicilni! Ha megérti akkor jó ha meg nem akkor ne foglalkozz vele! Hagyd hagy csinálja azt amit akar! Ha nem tudtad már ezt vele megbeszélni és nem érti meg akkor minden hiába. Ha szereted az asszonyt akkor elfogadod. Biztos neked is van valami olyan dolgod szokásod ami neki nem szimpatikus.
2014. febr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
Orulj neki! Jo Anyuka lesz belole. Az meg fontos. Szerintem sem kellene olyan gyakran latogatnod az occset.
2014. febr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Én is hasonló vagyok, mint a feleséged, de nálunk kicsit kevésbé kiélezett a helyzet, bár az én testvérem idősebb is nálam. Régen támogattam anyagilag, és mivel egy ideig a házasságunk után is kénytelenek voltunk hárman együtt lakni, gondoskodtam is róla. Még épp időben költöztünk külön saját lakásba, mielőtt visszavonhatatlanul megromlott volna köztük a viszony. Nehéz volt tesómat elengednem és a saját lábára állítanom, mert több, mint 5 évig együtt laktunk és mivel szüleinktől több száz km távolságba jártunk suliba, így úgy éreztem, lány létemre az én feladatom, hogy "vigyázzak" rá. Mivel azonban a férjem áll hozzám a legközelebb, és vele alapítottunk új családot, ezért az elején nehéz szívvel tettem, de elkezdtem "elengedni" tesómat. Azóta közös gyerekünk is van, és így egyre jobban a saját kis családomra koncentrálok, ettől függetlenül hétvégén tesómnak sokszor küldök ebédet vagy hívom át, és ha segítség kell neki, akkor számíthat ránk. Ezt a férjem is elfogadta, mert amikor az ő tesóinak volt szüksége segítségre, ugyanígy számíthattak ránk. Szerintem azt ne kért, hogy egyik pillanatról a másikra mindent változtasson meg, de szép lassan, ha látja, hogy a tesója a saját lábára áll, akkor ő is el fogja engedni. Viszont az tényleg túlzás, hogy a tesója hangulata ennyire meghatározza az ő életét is.
2014. febr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

A feleséged nem családcsentrikus - habár ezt a patológiás mintát szeretik annak tituálni otthon -, hanem a családja áldozata. Egy fel nem nőtt kislány.


Nem szerethet téged jobban, mint bárki mást - holott ez volna a normális (már a Bibilia is leírja!), azért, mert azt a (tudattalan lelki) parancsot kapta, hogy "a családnak össze kell tartania" és ő a felelős ezért. Idegen - értsd: te - nem teheti be a lábát, ha ott van, akkor csak azért van ott, mert pl. gyereket kell csinálnia és pénzt hazahozni, minél többet.


Az anyja az abszolút hibás ebben az egész rendszerben, ez nem is kérdés. Azért nincsenek barátnői, mert az anyja rátelepedett annak idején, ÉS mert az öcsiről vagy a hugiról gondoskodnia kellett (holott ez nem a testvér dolga, hanem az anyáé!).


A tesó azért gyámoltalan, mert soha nem hagyták, hogy önállóan éljen. Amikor kinőtt volna a szárnya, azonnal elvágták neki tőből.


Nézd, ez nagyon kemény menet lesz: harcolsz, vagy megszoksz, vagy megszöksz.


Ilyen embernél csak akkor működik a családterápia, ha maga is motivált, és ha okos és erős ember. Ebben az esetben menjetek MINDKETTEN el egy jó szakemberhez, aki segíteni tud abban, hogy ez az egész patológiás szemétdomb feltisztuljon.


Értsd jól: amíg a feleséged a testvérkéjéért aggódik, veel törődik, róla gondoskodik, addig SEM veled törődik, tehát te ún. marginális létre vagy szorítva. Magyarul: kispadról figyelheted a saját életedet.


Amíg a nejed a testvérkéjével törődik, addig sem lehet SAJÁT gyereke (azaz nem válhat le a valahai családjáról, mint önálló felnőtt ember, és az öccse sem válhat le, és nem érhet önálló, felnőtt emberré).


Azaz: a feleséged ma is a mama kislánya, aki nem tudott anyuka akarnokságával és önzésével megbírkózni, - az öccse valószínűleg nem is akar - és csak azzal érzi magát kompetensebbnek anyukánál, hogy gondoskodik az öcsikéről.

Holott egy feleségnek és anyának nem ez a dolga!


Ha nem hajlandó a feleséged vállani a családterápiát, akkor holnap reggel ad be a válópert. Komolyan mondom, a legkomolyabban! Ilyen patológiás családi katyvaszban csakis te és kivált a gyerekeid lehetnek az igazi vesztesek.

2014. febr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit beteges, ez nem a családcentrikus kategória.

Először is nem normális, hogy ti minden hétvégét az öccsével töltötök, ahelyett, hogy kettesben élveznétek a szabadidőt. Az sem normális, hogy úgy bánik vele, mint egy kisgyerekkel. De az öccse sem normális, hogy ezt hagyja. Bár neki biztosan kényelmes, hogy valaki mindent megcsinál helyette. Mosni, takarítani, bevásárolni mindenki tud, nem kell hozzá semmilyen tudomány, nyugodtan megcsinálhatja az öccse. Időnként vigyetek neki pár adag kaját. Vagy akár ehetne a szüleinél is (vagy ők nem tudom, melyik városban laknak) Vagy nyugodtan befizethet valahova menüre.

A legrosszabb az, hogy a feleséged úgy gondolja, hogy ez így jó. És mi lesz, ha lesz gyereketek? Akkor is rohan öcsihez és a gyerekekkel nem foglalkozna? Vagy akkor talán mégis belátná, hogy öcsi nem fog nélküle éhen halni 23 évesen?

2014. febr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kedves negyedik, és aki nem a Biblia szerint él ? Aki nem vallásos ?

Tény, hogy a 23 éves fiú testvérre már nem neki kellene főzni, mostni, takaritani. Hogy érdeklősik felőle, mint édes testvére, természetes, rendbenlévő. Ott az édesanya, elsősorban, de ha a feleséged ki akarja durni az édesanyját az ő helyéről, ő tudja.

2014. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Negyediknek : az anya abszolut hibás írod. Tán pszichológus vagy, vagy pszichiáter ? Mert ott mindig az anya az abszllut hibás. Az apa ? olyan nincs is ? aki azt mondaná a lányának, hogy felneveltünk, kiiskoláztattunk, férjhez mentél, sok boldogságot. Az öcséd pedig még az én és az édesanyád dolga. Azért mint édestestvérek ne hanyagoljátok el egymást. Ez nem azt jelentené, hogy ő végezné a háztartási munkát az öccsénél. hol van az apa ?
2014. febr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Bonyolítom egy kicsit a kérdés azzal, hogy tegyük fel az anyuka már nem tud, apuka meg nem képes/akar segíteni az öccsén annál többet, hogy otthon lakhat a fia.
2014. febr. 4. 09:49
 9/16 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos, nagykorúsággal a törvény előtt is magáért felel minden állampolgár. Ez nem azt jelenti, hogy amikor beteg nem nézek rá, nem főzök vagy mosok, takaritok ki, amikor magát képtelen ellátni, ideje lenne azonban tudomásul venni hogy nagykorú lett az öccs. Attól még szeretheti mint édes testvérét, hogy nem ő végzi a házimunkát nála. Szegény leendő feleség, mi vár rá ? Rabszolgasors.
2014. febr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha nem érti meg, én is kitalálnék valami tök jó programot magamnak hétvégente. Ha akarja, észreveszi magát, ha nem, nem, legalább te jól érzed magad. Billiárd, horgászat, szerzel egy kutyát és kutyázol, akármit, mind1, amiben örömödet leled.
2014. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!