Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Felvennétek a férjetek nevét,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felvennétek a férjetek nevét, ha csúnya neve lenne?

Figyelt kérdés

Régebben úgy gondoltam, hogy X-né Y Z szeretnék lenni, a saját vezetéknevem mindenképp megtartanám.

Viszont a páromnak nincs valami szép hangzású és jelentésű neve, és belegondolva a Kovácsné Kis Katikat is sokszor csak Kovácsnénak tartják számon, a munkahelyemen is így van, anyósom is "Kovácsné", még magát is így hívja mintha keresztneve se lenne, én meg nem akarok még egy "Kovácsné" lenni. Még ha Kovácsné lennék, az egy normális név. Nem írom le mert nincs belőle sok, de a hangzása is elég rossz és a jelentése se valami felemelő dolog.



2013. okt. 25. 19:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

"Hacsak esetleg nem kérvényezitek külön, hogy a te vezetéknevedet kapják meg, már ha a férjed beleegyezik és tényleg törvényileg lehetséges."


Nincs itt szó semmiféle külön kérvényezésről. Esküvő előtt kell nyilatkozni a leendő gyerkőcök vezetéknevéről.

Ha te meghagyod a saját neved, akkor minden további nélkül viselhetik a gyerekek akár önállóan csak a te vezetékneved. Vagy kötőjelesen a férjed vezetéknevével.

Ha te teljesen felvennéd a nevét, akkor nem lehetne a gyerekek vezetékneve más, de ha nem teszed, akkor minden további nélkül ragaszkodhatsz ahhoz, hogy a te nevedet is viseljék.

Mielőtt valaki összezavarna azzal, hogy szegény gyerek majd amikor házasodik, akkor lesz vagy 4 vezetékneve, ez sem igaz.

Akkor majd neki kell döntenie, hogy hogyan viseli tovább a nevét, meghagyja, vagy az egyik vezetéknevét lecseréli, vagy mindkettő helyett felveszi a jövendőbelije teljes vezetéknevét. Nem enged a magyar jog kettőnél több vezetéknevet.


Kérdésedre a válasz: nem, nem venném fel a férjem nevét, ha idegenkedek tőle.

2013. okt. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Kovács Lakatos Takács Szabó Magda
2013. okt. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Az én férjemnek is egyedi vezetékneve van.Rajtuk kívül nincs is több család ezzel a névvel.Igazából annyira nem tetszik,de felvettem.Nekem így természetes.Xné Y Z lettem.A gyerekek az ő nevét kapják majd.Szerintem ezt a leendő férjeddel beszéld meg,biztos neki is van hozzáfűzni valója.
2013. okt. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 zabmester ***** válasza:
Nem venném fel, ha nem tetszene. Sőt, ha tényleg valami olyan neve lenne, ami csúfolódásra ad okot, vagy nevetnek rajta az emberek, akkor elég erősen fellépnék azért is, hogy a gyerekeink inkább az én nevemet kapják.
2013. okt. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Én nem venném fel.
2013. okt. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én felvenném, pedig ritka vezetéknevem van. Számomra ez azt jelenti, hogy összetartozunk, egy család vagyunk, és ez fontosabb, mint az, hogy "csúnya a neve".
2013. okt. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!