Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Felvennétek a férjetek nevét,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felvennétek a férjetek nevét, ha csúnya neve lenne?

Figyelt kérdés

Régebben úgy gondoltam, hogy X-né Y Z szeretnék lenni, a saját vezetéknevem mindenképp megtartanám.

Viszont a páromnak nincs valami szép hangzású és jelentésű neve, és belegondolva a Kovácsné Kis Katikat is sokszor csak Kovácsnénak tartják számon, a munkahelyemen is így van, anyósom is "Kovácsné", még magát is így hívja mintha keresztneve se lenne, én meg nem akarok még egy "Kovácsné" lenni. Még ha Kovácsné lennék, az egy normális név. Nem írom le mert nincs belőle sok, de a hangzása is elég rossz és a jelentése se valami felemelő dolog.



2013. okt. 25. 19:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
56%

Hm, most vajon azért lettem lepontozva, mert:

1.feltettem egy ártatlan kérdést, hogy miért változtassa meg a férfi a nevét, ha neki megfelel

2. azt írtam, hogy akkor ne változtass a neveden

3. utaltam arra, hogy a gyereketek neve is ugyanaz lehet, mint a férjedé

2013. okt. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
44%
Semmi esetben sem venném fel.
2013. okt. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
17%
Nem. És nem vettem fel a szép, és nagyon ritka vezetéknevét sem.
2013. okt. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
72%

Áruld már el a nevét, olyan kíváncsi vagyok!

Amúgy, én se tudtam először mit csináljak, mert a férjem vezetékneve román, ő erdélyi, az apja román, az anyja magyar, ő is magyar inkább. Szóval ezen vaciláltam, de végül felvettem, mert azt gondoltam, hogy egye fene, hogy ki mit gondol, nekem fontos, hogy felvegyem a nevét és kész. Eddig nem származott belőle gondom.

2013. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
48%
Mondd el! Mondd el! Mondd el! :D
2013. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
75%

az én férjemnek elég megdöbbentő neve van..Én felvettem, x-né yz lettem,vicces mikor visszakérdeznek az emberek,h jól értették-e,de legalább mki megjegyzi:)

Nekem kb. már olyan,mintha Kovács lenne,és fontos volt,hogy viseljem a nevét..Ő azt mondta rám bízza,ebbe nem szól bele..

Szóval én felvettem:D

2013. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Mondd el! Lehet, nem is olyan csúnya, csak te érzed annak.
2013. okt. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Csatornapucolóné
2013. okt. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Ha neked nem tetszik, ne vedd fel! A te neved, te fogod viselni, téged fognak rajta szólítani. Én anno a keresztnevemet utáltam, 24 évesen megváltoztattam és életem egyik legjobb döntése volt! Teljesen máshogy viszonyulok az emberekhez, mióta nem cikiznek bemutatkozás után, hogy engem nem is hívhatnak úgy, mert az férfinév... Szeretek bemutatkozni, szeretem a nevemet, sokkal könnyebben ismerkedek. 28N
2013. okt. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
szerintem itt nem észérvek döntenek, hanem h neked mi tetszik. Én felvenném a barátom nevét, pedig régen mindig meg akartam tartani a sajátomat, de kiköltöztem külföldre és elég sokat szívok a vezetéknevemmel, az övé meg olyan "nemzetközi" :) De ha neked nem tetszik, hát ne vedd fel, ez annyira helyzetfüggő...ha leírnád a konkrét nevet, meg tudnánk mondani, h szerintünk "gáz"-e de így nem
2013. okt. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!