Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák? Ti felvennétek ilyen...

Anyukák? Ti felvennétek ilyen esetben a párotok nevét?

Figyelt kérdés
Két pici gyerekünk van, de nem vagyunk házasok. Én sose szerettem a nevemet, a páromé viszont nagyon tetszik. Nem tervezünk házasságot, mert mindkettőnknek jó így, de beszéltük, hogy attól még felvehetném a nevét. Csak már előre félek a sok magyarázkodástól, mert ahogy megváltozik a nevem, mindenki azt fogja kérdezni, hogy mikor házasodtunk össze, én meg majd mondhatom el ezerszer, hogy nem vagyunk házasok, csak felvettem a nevét. Ez egy kicsit visszatart. Ti ilyen esetben felvennétek? vagy nagyon hülyének néznének, hogy házasság nélkül minek veszem fel a nevét? örülnék minél több válasznak
2013. aug. 27. 09:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat elég bugyuta ötlet.... Miért nem házasodtok össze?
2013. aug. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok az a nagy "mindenképp kell a házasság" típus, de nem teljesen értem miért nem egyszerűbb besételni az anyakönyvvezetőhöz és összeházasodni.


Ha közös baba van sokkal egyszerűbb minden ügyintézés, stb...



Nno de nem ez volt a kérdés, bocsi. :)

Ha szeretnéd, vedd fel nyugodtan, de a "jogi" háttere nem tudom mi, tudtommal vezetéknevet nem olyan egyszerű megfelelő indoklás nélkül felvenni. Az "ő a gyerekeim apja, de összeházasodni nem akarunk" indok nem biztos, hogy megfelelő :)

2013. aug. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

manapság bármilyen nevet felvehetsz, ez biztos. szóval nem az a kérdés, hogy mennyire nehéz a procedúra.

nem szeretnénk összeházasodni, mert mindketten voltunk már házasok egyszer, és többször már nem szeretnénk, így is tökéletesen megvagyunk. egyszerűen csak az összetartozás végett - és mert amúgy se szeretem a saját nevemet - venném fel az övét. erre irányult a kérdés, hogy szerintetek ciki-e, ha úgy veszem fel, hogy nem vagyunk házasok.

2013. aug. 27. 09:30
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem venném fel így, mert biztos sokkal körülményesebb az ügyintézés mintha összeházasodnátok. Inkább maradna a régi nevem.
2013. aug. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ciki, nem is kicsit.
2013. aug. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem ciki. Te élsz most egy olyan névvel amit nem szeretsz, és felvennél egy olyant amit tetszik. Ebbe a párod is beleegyezik, akkor miért ne. Ne érdekeljen, hogy ki mit szól hozzá, a te életed.
2013. aug. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
aki azt írja, hogy ciki, nem is kicsit...miért? ha csak annyit írsz, hogy ciki, azt megértem, de miért NAGYON ciki? annyira azért nem gáz szerintem?! na midnegy
2013. aug. 27. 09:42
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem érted miért?

Bemutatkoztak valahol mint Nagyváradi József es Nagyváradi Katalin. Egy idő utan jon a kérdés: mióta vagytok házasok? Ja, nem vagyunk házasok, csak nevet változtattam, mert tetszett a vezetékneve, de nem akartam hozzámenni.... Nekem ez röhejes


Mellesleg a névváltoztatást igény maga 10 e, az okmányok cseréje horror összeg, bankszámla, közművek stb átirata apa idő, néhol penz is. A parod nevet, ha gyakori, vagy tul különleges, nem is fogjak engedélyezni, pláne, ha a "élettársát neve, de nem akarunk össze házasodni" indokkal jössz....

2013. aug. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
figyelj, ez elég fura dolog lenne. mert ha semmiképp nem akartok összeházasodni, az is érthető, de akkor ne legyen "férjes" neved... ha meg az összetartozás jeleként felvennéd, akkor már ennyi erővel össze is házasodhattok, és nem fog mindenki furcsán nézni rád... szerintem.
2013. aug. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon érdekes ötlet.... előttem szólónak igaza van. Így nincs értelme a nevének,csak azért mert tetszett,de amúgy nem akarunk összeházasodni. Te tudod végül is, de szerintem is hülyeség így. Biztos nem a "házasság" szó miatt ment tönkre az előző kapcsolatotok. Ha most sem működik,tök mindegy,h élettársak vagytok e vagy házasok.
2013. aug. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!