Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Felvennétek a férjetek nevét,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felvennétek a férjetek nevét, ha csúnya neve lenne?

Figyelt kérdés

Régebben úgy gondoltam, hogy X-né Y Z szeretnék lenni, a saját vezetéknevem mindenképp megtartanám.

Viszont a páromnak nincs valami szép hangzású és jelentésű neve, és belegondolva a Kovácsné Kis Katikat is sokszor csak Kovácsnénak tartják számon, a munkahelyemen is így van, anyósom is "Kovácsné", még magát is így hívja mintha keresztneve se lenne, én meg nem akarok még egy "Kovácsné" lenni. Még ha Kovácsné lennék, az egy normális név. Nem írom le mert nincs belőle sok, de a hangzása is elég rossz és a jelentése se valami felemelő dolog.



2013. okt. 25. 19:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Hát én nem venném fel, ha nem tetszene :/
2013. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs szép neve, ne vedd fel, mert csak téged cikiznének miatta egész további életed során. Szerintem ezt a leendő férjed is megérti, de nem is kell különösebb magyarázat, csak annyi, hogy megkiméled magad sok felesleges költségtől és utánajárástól azzal, hogy nem veszed fel a nevét, mert így semmilyen okmányodat nem kell átírni. Egyébként nem értem azokat az embereket, akinek csúnya neve van, miért nem íratja át valami szebbre?! Nekem biztos az lenne az első, ha olyan nevem lenne, amit szégyellek, azonnal megváltoztatnám, amint lehet. Van az ismeretségi körömben Kopasz nevezetű, na hát én biztos, hogy nem viselném ezt a nevet soha. Tehát vagy írassa át gyorsan szebbre és akkor felveszed, vagy ne vedd fel, ha nem tetszik a mostani neve.
2013. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%
Nem venném fel akkor se, ha csúnya lenne, és akkor se, ha ez az átlagos. Mivel nekem elég ritka vezetéknevem van, nem akarnék mellé egy Kist, Kovácsot, Tóthot.
2013. okt. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nekem is ritka vezetéknevem van, ráadásul elég hosszú is, egy akárminé-vel még hosszabb lenne.
2013. okt. 25. 19:26
 5/26 anonim ***** válasza:
85%
Ismerek olyant aki Czigány nevű férfihoz ment s Czigányné lett.
2013. okt. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
48%

A férfi változtassa meg a vezetéknevét? És ha neki nincs problémája a nevével, vagy mondjuk erősebbnek érzi a családi köteléket, mint azt, hogy nem trendi a neve?


Kérdező, azt tudom ajánlani, hogy akkor ne változtass a neveden. Viszont egyébként abba belegondoltál, hogy nagy valószínűséggel a gyerekeitek vezetékneve is az lesz, mint a férjedé? Az nem fog zavarni?

Hacsak esetleg nem kérvényezitek külön, hogy a te vezetéknevedet kapják meg, már ha a férjed beleegyezik és tényleg törvényileg lehetséges.

2013. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, akkor most mi is a helyzet?

Alapjáraton hosszú a vezetékneved és nem szeretnéd kibővíteni plusz még eggyel, vagy azért nem akarsz még egyet, mert a férjedé nem tetszene? Mert így akkor ha jól sejtem, akkor se változtatnál a neveden, ha valami nagyon jól hangzó vezetéknevű férfi kérnéd meg a kezed, nem?

2013. okt. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%

Akkor kitaláljuk!


Kombiné? Matiné?

2013. okt. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
80%
Mi lenne akkor, ha a párod venné fel a te nevedet? Mondjuk akkor nem Xné lennél, de egy nevetek lenne. Így viszont a gyerekeiteknek is csúnya vezetéknevük lesz.
2013. okt. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Hosszú nevem van, de régebben (még amikor jelölt sem volt) úgy gondoltam, hogy felvenném majd a leendő levet.

Csak most jobban belegondolva irtó hosszú lenne és "a férfi" neve sem tetszik igazán a sajátom előtt.

A gyereknevekbe igazán nem gondoltam bele, magában még talán jobb, de a né-vel pláne nyelvtörővé változik - nem kombiné jellegű :) , én örülnék neki, ha az én nevem (is) örökölnék az utódok.

Külföldi nevem van, nem volt róla szó sosem hogy felvenné, lehet furcsa is lenne, meg ő megvan a saját nevével.

2013. okt. 25. 19:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!