Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kozos vagy kulon kassza es miert?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kozos vagy kulon kassza es miert?

Figyelt kérdés
2013. szept. 28. 19:30
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az van, hogy én nagyon keveset keresek, mert nem találtam normális munkát. 50.000 a havi bevételem, a férjem 90-100 körül keres.


Úgy beszéltük meg, hogy a kevesebbet úgy ahogy van, félretesszük, a többől pedig megélünk. De mindkettő közös.


Ez működő rendszer nálunk. Én annó a számlámat is megszüntettem, mert nem volt értelme, sokáig nem kaptam munkát. És csak zabálta a pénzt. Már csak a férjem számlája van, de egyenlőre nem használja, mert készpénzben kapja a fizetését. Ha olyan munkát találnék ahol utalással megy, akkor már nem nyitnék saját számlát, hanem arra menne. De úgyis egyből levettük az egészet. A férjem nem bízik a bankokban, és én sem.


27/N

2013. szept. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Közös, ez alap. Közös döntések, együttélés, közös dolgok, programok, számlák, ez egyértelmű.


Anyámék külön kasszán vannak, nem is értem őket. Pest megyében laknak, és amikor a férje beviszi Budapestre, ami 20 km, akkor elkéri a benzinpénzt... Most ez normális?

2013. szept. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Biztos mindenhol más működik. Nálunk a közös, nem is tudnánk máshogy elképzelni.
2013. szept. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

A "mi van akkor, ha az egyik fél többet keres?" tényleg egy nagyon gyakori kérdés :)


Nekem az az álláspontom, hogy ha én többet keresnék, mint a párom, akkor is közös kasszán lennénk. Arról az emberről van szó, akivel le akarom élni az életemet. Nem tudnám elképzelni, hogy én csak úgy kényeztetem magam és nem osztom meg vele az örömöt. És sosem kérném rajta számon, hogy "de hát én ezt meg ezt adtam, akkor most legyen az, amit én akarok" mert ha már odáig jutok, hogy tényleg mindent megosszak vele, akkor már az elején eldöntöttem, hogy ő ezt megérdemli. És bármi lehet, amiért így döntök, nem csak az, hogy ő éppen mennyit dolgozik. Hanem az is, amiért belé szerettem. Nem vagyok egy naiv ember. Nem vagyok könnyen csábítható és nem állnék össze olyannal, aki kihasznál.

2013. szept. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
64%

Na meg nem szabad kettős mércével mérni. Ha az esküvő közös, a gyerekek közösek, a kutya közös, a macska közös, a bútorok közösek, az célok közösek, minden közös, akkor miért kell a pénzt külön kezelni? Miért kell a pénznek vízválasztónak lenni egy házasságban? Miért a pénz különül el? Tényleg nem értem, hogy ha minden közös, akkor a pénz miért nem?


Tegyük fel 8 órás irodai munkát végez mindkét fél. Az egyik keres 200 ezret, a másik mondjuk csak egy adminisztrátor, ő keres 70 ezret. Ugyanúgy ledolgozzák a 8 órát, mindkettejük munkája fontos, csak a fizetésük más, akkor miért kellene az egyiknek parizeres kenyeret ennie hónap végén, a másiknak pedig spagettit. Ez csak egy példa. És mindezt úgy, hogy jogilag vagyonközösséget alkotnak. Egyszerűen nonszensz.

2013. szept. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

A "mi van akkor, ha az egyik fél többet keres?".


Nálunk tulajdonképpen én keresek, a párom még tanul, szinte még egy minimálbért a szülei minden hónapban küldenek Neki. Most én keresek többet, 2-3 év múlva meg Ő fog. Nem garasoskodok és Ő sem. Mint korábban írtam 16 évesen a zsebpénzünk is közös volt tulajdonképpen.


A számlák után fennmaradó összeg ugyanúgy közös, mindenki azt vesz rá, amire szüksége van. Nem szoktunk hülyeségekre költeni. Ha kell cipő, megvesszük, ha nekem kell smink megvesszük, ha neki kell fodrászhoz menni, rendben. Ez megy addig míg van az összegből, a következő meg várja a következő hónapot :)

A pénz nem állhat két ember közé.

2013. szept. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Egyértelműen közös kassza. Számomra másként nem is működhet a dolog. A szerelmemmel megosztom az egész életem, szó szerint a testem-lelkem, a legeslegfontosabb dolgokat. Akkor miért pont a pénztárcát ne osztanám meg vele, ami a fontossági sorrendben igencsak lentebb szerepel.

Egy normálisan működő kapcsolatban, nincs olyan, hogy enyém, tied. Ha van, akkor az nem működik normálisan, és akkor az már nem is kell nekem. Egyszerű.

2013. szept. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
ez a "maradék" probléma számomra rendkívül vicces.. miért kell az utolsó fillérig elkölteni a fizut? félretenni nem lehetne a közös célokra, életre, házra, kocsira, tartalékba, és ha ez mind megvan, akkor is, a gyerekeknek kezdőtőkébe?
2013. okt. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Előző: ki mondta, hogy senki nem tesz semmit félre? Nekem konkrétan a számlámon miután átutalok a közös számlánkra 300 ezer feletti összeg szokott maradni. Ez az a pénz, ami a "maradék", amit magamra költhetek, amiről én döntök, hogy mi lesz a sorsa. Van, hogy 10 ezer forintot sem költök el belőle egy hónapban, de van, hogy az egészet. Amikor nem költök, az megmarad, az gyűlik, eltesszük pl. nyaralásra, vagy valami nagyobb dologra, én pl. autóra gyűjtöttem régebben, ma már nem kell, mert van. Házunk szintén van. A gyereknek meg teszek félre, de nem havi 300 ezret. A férjemnek ennél több pénze marad, nyilván nem fogunk havi 800 ezret félre pakolni, hogy majd a gyereknek milliárdos bankszámlát nyújtsunk át 18. születésnapján. Meg fog kapni mindent, ami szükséges neki az életben való elinduláshoz, de nem fogok szégyenkezni amiatt, hogy a megkeresett pénzemet magamra is költöm. Mikor költsek pénzt, ha nem akkor, amikor megkeresem? Később már nem biztos, hogy lesz mit. Szeretem, hogy nem kell meggondolnom egy 60 ezer forintos cipő vagy kabát megvásárlását. Nem fogok úgy élni, mint aki semmit nem engedhet meg, és közben évi több milliót félretenni a semmire, és azon kattogni, hogy mi van, ha egyszer majd kéne az a pénz. És ha sose kell? Haljak meg úgy, hogy milliókon ülök? Bízom abban, hogy a gyerekem képes lesz megteremteni magának hasonló anyagi körülményeket, mint mi, és nem fog arra szorulni, hogy az általunk összeszedett pénzen vegetáljon élete végéig.
2013. okt. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
24 évig közös kassza volt, most megromlott a házasságunk és első lépésben külön kasszát viszünk, a rezsit és a gyerekek költségeit közösen álljuk.
2013. okt. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!