Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szülés után mennyi ideig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülés után mennyi ideig "kell" leadni a felszedett kilókat, újra elkezdeni foglalkozni magával a nőnek? Mennyi ideig kell a férfinak türelmesnek lennie ilyen téren?

Figyelt kérdés
2013. szept. 4. 11:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
48%
4-es, nem a férfi szül...én szültem, amint rendesen tudtam mozogni, jobban foglalkoztam magammal, nem hagytam el magam.
2013. szept. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
92%

A férfi elvárásai... ajj ez már rosszul kezdődik. Türelmesnek lenni? Mi van? A pasi karban tartja magát, ösztönzi a nőt, hogy tegyen magáért, bókol neki, mutatja, hogy szereti? Ha csak elvár, akkor rosszat tesz.

Engem nem motivál a férjem, nem is reklamál, hogy nézek ki, abszolút türelmes. De jól esne, ha néha ki is mutatná, hogy így is jó vagyok, szépnek talál stb. Most egy éves a kicsi, és én rohadtul nem érzem magam sem nőnek, sem emberformának a mai napig sem. Úgyhogy rájöttem arra, amit csak javasolni tudok, akkor kell tenni magadért, amikor te akarsz, és annyit, amennyit te akarsz.

2013. szept. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
94%

Genetika és egy nagy adag szerencse.


Ha úgy jársz, hogy a hormonjaid úgy megborulnak a szülés és szoptatás következtében, akkor segítség nélkül nem biztos, hogy le tudsz fogyni.

És amíg szoptat a nő, nem avatkoznak be az orvosok.


Plusz, normál esetben se ajánlott a szoptatás alatt durván fogyókúrázni, mert a tejmennyiség láthatja kárát.


Persze sokaknak pont a szoptatás plusz kalóriaigénye segít a kilók leadásában.


DE

előre nem lehet megjósolni, hogy ki melyik kategóriába tartozik.


Pont ezért én azt gondolom, hogy a szoptatás befejeztéig nem "illene" vegzálni a nőt azzal, hogy "nyerje má' vissza a szülés előtti formáját".


Ha az a nő a szülés előtt is adott magára, akkor úgyis azon lesz, hogy mielőbb a régi legyen.


Határidők meg minden egyéb "elvárás" helyett inkább azon legyen a férj, hogy segítse a nőt, hogy minél előbb legyen ideje és ereje foglalkozni magával a gyerek mellett.

2013. szept. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
93%

Elvileg az az egészséges, és normális, és ideális, ha ugyanannyi idő alatt, mint amennyi idő alatt felment...

Elvileg a méh ugyanannyi idő alatt nyeri vissza teljesen a régi méretét, és ugyanannyi idő alatt regenerálódik, mint amennyi idő alatt megnőtt.

Ez 9 hónap...

Természetesen a súly, ha tényleg nem ment fel sok, akkor hamarabb lemegy, főleg, ha figyel az ember, de szoptatás mellett nem szabad fogyózni, drasztikus diétázni, de igenis oda KELL figyelni mit eszik az ember...

Fglalkozni magával azonnal kell a nőnek, persze nem arról van szó, hogy 1 hét után hasprés...:D

Szerintem maximum 2 év, de ez már sok, de tovább nem, ha támogatja, segíti a párját akkor kevesebb (magyarul vállalja a gyereket amíg a nő edz, tornázik, jógázik...stb)

2013. szept. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

A férfi sokat dolgozik, nem tud segíteni a gyerek körül.

Nagyszülők távol, senkire nem lehet hagyni a gyereket.

2013. szept. 4. 12:27
 16/31 anonim ***** válasza:
Akkor otthon is lehet tornázni meg sokat sétálni a kicsivel, az is mozgás.
2013. szept. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
25%
Akkor nem is értem, mi a kérdés: babysitter vagy az otthoni torna (ami azért nem olyan hatékony, mint az edzőterem, vagy az aerobic óra, de a semminél sokkal jobb). A babysitternél még az ár miat tmegértem, ha húzódzkodik valaki, de aki már az otthoni tornára is húzza a száját, meg kifogásokat keres, azt nem tudom sajnálni...
2013. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
96%

"A férfi sokat dolgozik, nem tud segíteni a gyerek körül."


Nem tud vagy nem akar?

Inkább az utóbbi. Ők szokták a munkát kifogásként használni.

Az, aki szereti a gyerekét, örömmel szalad haza és "veszi át a feladatot" a nejétől, mert nem kötelességnek érzi, hanem örömnek.


Csak tudnám, hogy ilyen kapcsolatba miért szülsz?

2013. szept. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
49%

Fodrászhoz a férj szabadnapján menj, illetve van olyan fodrász aki házhoz is megy! Minap láttam egy ilyen hirdetést.

[link]

Manikűrös, pedikűrös, stb. is kimegy házhoz.

Amíg alszik a baba annyi idő pont elég lesz ezekre.

Hétvégén ha nem dolgozik a férj el kell menni bevásárolni, addig a férj tudja tologatni a babakocsit amíg a nő vesz pár ruhát... (mi is így csináljuk, ráadásul nekem szinte mindent le kellett cserélnem (szoknya-nadrág, mert nem ment vissza a csípőm, nem a fenekem nagy hanem a csont...

A férjnek nem kell türelmesnek lennie, tudta azt amikor babát vállaltak, hogy meg fog változni a nő teste! Például én nem híztam meg, ödémás lettem a végére nagyon, de egy hónappal a szülés után kb. annyi voltam mint előtte, mert nem volt felesleges kilóm az ödémás súlyt + baba és tartozékai a szülés alatt sem, viszont visszavonhatatlanul megmaradt a hasam, lóg rajta a bőr, ráncos, stb. a hasfalam olyan mintha nem is lenne, keményen küzdök felülésekkel, de nem javul a helyzet már egy éve, és a csípőcsontom is kiáll. Most ezeket vagy megműttetem, vagy sosem leszek a régi, a csonttal meg nem tudnak mit kezdeni. Hiába szeretné a régi feleségét a férjem én már sosem leszek az, de szerencsém van, hogy tényleg szeret és a gyerekvállalás előtt is tudta, hogy annak bizony ára van sok esetben, akit meg megkímélt a genetika az örüljön.

A férjed meg előbb magán változtasson.

Ha súlyfelesleged van, akkor iktasd ki a szénhidrátot, cukrot, zsírt stb. sétálj sokat a babával. Lényeg, hogy ne nassolj!

2013. szept. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

9 hónap alatt mentek fel a kilók. Ennyi idő kellhet ahhoz is, hogy lemenjenek.

Diétázni, odafigyelni nem mindenki tud a szoptatós időszak alatt. A legtöbb anyának kell szénhidrátot fogyasztania, hogy rendesen termelődjön teje. Tornázni sem mindenki tud, sokaknak csökken a tejmennyiség, vagy megváltozik a tej íze, és nem ízlik a gyereknek.

Ezen okok miatt én azt gondolom, hogy a szoptatós időszak végéig legyen türelmes a férfi. Utána már jobban tud a nő magával foglalkozni, csak a saját testéért felelős a teste, a gyerek fejlődéséért nem.

Emellett a nő lehet ápolt és igényes, ehhez nem kell odafigyelés. Én mindig normálisan felöltözöm, tehát pl melegítőben még az életben nem mentem utcára. Ok, hogy a 3 gyerek mellett ritkán hordok magas sarkút, de nem csak abban csinos az ember :)

Sok múlik a genetikán is. Nekem szerencsém van, 3 gyerek sem hagyott nyomot. De ez tényleg csak mázli, mert pl ahhoz, hogy tudjak szoptatni, legyen elég tejem, nagyon sokat kellett ennem. De nem híztam el.


És a lényeg, ha a férjemnek elvárásai lennének, és nem tetszenék neki terhesen, pár plusz kilóval, kialvatlanul, lazább öltözetben... Szerintem nem lenne akkor a férjem. Tetszem neki úgy ahogy vagyok. Elvárásaim csak magammal szemben vannak/lehetnek, mástól nem tűröm el.

2013. szept. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!