Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek, hogy szeretni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy szeretni tudjam a férjemet?

Figyelt kérdés

Párommal több mint húsz éve vagyunk együtt, van három gyerekünk. Én a kapcsolatunk elején megmondtam neki, hogy mást szeretek azt mondta nem baj, majd megszeretem. Nem így lett de ő erről semmit sem tud. Ő egy nagyon jó ember aki imád engem és a gyerekeit. Mit tegyek, hogy én is szeressem őt? A kérdést azért teszem csak most fel mert már nem bírok tovább így élni, de elválni nem akarok. Segít nekem valaki?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. aug. 14. 20:56
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

20-as pont az ilyen felfogás miatt mennek tönkre 20-30 éves házasságok. Az emberek azt hiszik az intimitás meg a szerelem örök. De ez a hülyeség. Ha nem tesz érte egyik se, akkor egy lángoló kapcsolat is ugyan itt köt ki ha hiszed ha nem.

Persze egyszerűbb a tündérmesék által belénk vert örök "szerelmet" és boldogságot keresni. Csak az a helyzet, hogy a boldogságért olykor vért kell izzadni. Jó kis anomália mi?

Nem hullik az ölébe senkinek és nem, nincs olyan ember a Földön aki az idők végezetéig boldoggá tesz egy másikat.

A válás/szakítás és a reménykedés, hogy majd jön aki boldoggá tesz mindig egyszerűbb megoldásnak tűnik, csak az a nagy büdös helyzet, hogy az emberek jelentős részének nincsen instant nagy Ő.

Ha a kérdező egy 3 hónapos kapcsolatról beszélne, akkor nyilván tipli, de ha valaki 20 évet leél a másik mellett, nyugalomban, békében, akkor az már igenis egy értékes kapcsolat, nem eldobandó.

Ne haragudj, de azért ennyi a magányos ember manapság, mert ezt a süket dumát beveszik, amit Te is írtál. Kilépnek egy amúgy működőképes kapcsolatból, aztán ülnek és csodálkoznak, hogy nem lett jobb és nem jött az a nyamvadt herceg sem.

2013. aug. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Drága jó 22-es, ha kinyitottad volna jobban szemed, felfoghattad volna, hogy egy szóval sem írtam azt, hogy a lángoló szerelemnek örökké kell tartania, hanem épp azt, hogy a szerelemmel kezdődő kapcsolatokban, később házasságokban soha nem szűnik meg az a fajta intimitás, mély kötődés, amit csak az élhet meg, aki eleve szerelemmel kötődött. Aki pusztán racionális alapon ment bele egy házasságba, ló nincs jó a szamár is alapon, ezt soha nem érti meg. Régen azért tűnt úgy, mennyire "értékesek" és baromi jól működnek ezek a vonzalommentes házasságok, mert a nőnek erről mélyen kussolnia illett és hálát adni az égnek, hogy egyáltalán elkelt. Nem volt választási lehetőség. Manapság, amikor az embernek önrendelkezési joga van, pont ez a beteges, torz felfogás, hogy szerelem, mély vonzalom nélkül ideális házasságra ugrani. Szerintem minden ép gondolkozású, egészséges mentalitású embert ettől a hideg ráz. A kérdező sem véletlenül tette fel a kérdést, ő is érzi, hogy nem helyes, amibe belekeveredett.
2013. aug. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
*elnéztem, 21-esnek szólt.
2013. aug. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!