Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Baj hogy önállósodni akarok?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj hogy önállósodni akarok? Nem akarok semmiben függni a férjemtől?

Figyelt kérdés

Közös autónk van, elvileg. De az csak az övé, ő jár vele dolgozni, furikázza a cimboráit, jár vele horgászni és vadászni, szórakozni. Persze nélkülem, mert kicsi a gyerek itthon kell vele maradnom. Jövőre megyek vissza dolgozni, akkor tervezem, hogy veszek magamnak egy kis használt autót. Nem akarok neki szólni róla, csak az utolsó pillanatban, mert tudom, hogy ellenezi.

Nem szóltam arról sem neki, csak mikor már beiratkoztam, hogy tanulni fogok esti suliban, mert tudom hogy lebeszélt volna róla, nem finom hangnemben.

Minden lehetőséget megragadok, hogy önálló legyek, mert hiába mondom neki, hogy mi vagyunk, minden tettével azt mutatja, hogy én és a gyerek és ő van.

Nem akarok elválni, de nem akarok tőle függni. Ez baj?


2013. aug. 5. 17:37
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Fiatal házasság a gyermekünk is még csak 2 éves. Ìgy hogy csak a gyest kapom még rosszabb. Jobb munkát szeretnék ha vissza megyek dolgozni, ezért tanulok. Még nyelvvizsgázni is szeretnék de egyszerre már sok lenne most.

Mi egy kis városban lakunk, annyira kicsi hogy itt semmi munkalehetőség nincs. A megyeszékhelyre kellesz bejárnom dolgozni, ami nem gond hisz csak 15 km, de ha már a gyereket is le kellesz tennem az óvodába akkor úgy sok mert legalább 40 perces sétás kerülőt kell tennünk. Az autót pedig nem fogja ideadni, de ő csak azért jár vele hogy a cimboráit tudja furikázni. Biciklivel is nyugodtan mehetne mert a kertek alatt el tud menni, nincs 5 km.

2013. aug. 5. 18:23
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Röviden, én is pontosan ezt tenném a helyedben.
2013. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Igazad lehet kedves 11es válaszoló. Én is úgy érzem hogy fél hogy jobb leszek nála. Féltékeny ezt ő maga is bevallotta mikor a suliról beszéltem neki. Pedig soha nem adtam rá okot.
2013. aug. 5. 18:27
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell okot adnod rá. Ezt nem Te okoztad és nem is a Te hibád. A probléma vele van, sajnos, és ahogy más is írta, ez még csak a kezdet. Még frissek vagytok. Évek múlva még rosszabb lesz. Egyrészt én azt nem várnám meg mellette, másrészt, ha mégis maradsz , tényleg alapozz, hogy ha éveket is töltesz mellette, ne függj nagyon, amikor rászántad magad arra, hogy kimond, hogy nincs szükséged főnökre egy házasságon belül, elég a munkahelyeden.


A férfi, aki korábban írt, a férjemre emlékeztet. Bár babát várok, a párom támogat, levelezőn suliba járok, nyelvvizsgára tanulok, mindenben a segítségemre van, hogy ha megyek vissza dolgozni, jobb munkám lehessen. Hetente elmondja, mennyire büszke rá, hogy ilyen jól haladok, és egészséges önbizalma van, nem féltékeny sem szakmailag, sem szerelmi téren. Férfi barátaim is vannak, volt, hogy egy pár órára teáztam az egyikkel, csak mosolyogva megkérdezte, hogy éreztem magam, és ment tovább az életünk. A kölcsönös bizalom, egymás segítése, haladás együtt az alap. Én sem számoltatom el őt az idejével... stb. Szóval azt akartam ezzel mondani, hogy lehet ez másképp is! Csak keresni kell!

2013. aug. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
81%

20 éves házasságom alatt megtanultam, hogy igenis kell lenni annyi tartaléknak, hogy a magam lábán is eléldegéljek egy bizonyos színvonalon.

Nem a közösből tettem félre, apám adogat kisebb-nagyobb összegeket, és már egészen szép 7 számjegyű gyűlt össze.

Mindig is utáltam kiszolgáltatott lenni, ha nincsen félretett pénzem, a depresszió különböző tüneteit produkálom. Emellett dolgozom is, az minden megy a közösbe, de a vésztartalék csak az enyém. Borzasztó nagy biztonságot ad!!!

Egyáltalán nem baj, ha önállósodni akarsz, ezt kéne tenni minden nőnek.

2013. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én alapvetően nem akarok önállósodni a (leendő) férjem mellett, de ha a leghalványabb nyomát látnám annak, hogy magához akar ilyen módon láncolni, akkor azonnal akarnék. Teljesen jogos, amit csinálsz, és inkább az a baj, hogy megfordul a fejedben, hogy veled van baj és nem a férjeddel. Semmiképp ne hagyd, hogy a külső kapcsolataid (barátok, szülők, ismerősök) felemésztődjenek, így tarthatod nyitva a menekülő utat.


Kicsit hasonlít a helyzet arra, mint mikor egyetemistaként akartak ideláncolni: addig eszemben se volt külföldre menni, de akkor azonnal elkezdtem nézegetni a külföldi ösztöndíjakat. Ugyanis láncolni oda kell valakit, ahol nem jó lenni. Ahol jó lenni, ott magától is ott fog maradni.

2013. aug. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ideális esetben a férj inkább támogatja az előrejutást.


Egy ideig munkanélküli voltam, kijöttünk a férjem fizetéséből is, tehát nem pánikszerűen kerestem munkát. De idővel már nagyon rossz érzés volt, hogy nem teszek hozzá érdemben a közöshöz. Eleinte mondogatta, hogy 100 ezres munkát ne vállaljak el, "szinten aluli lenne". Aztán egyszer mondtam, hogy vazze, nincs semmi, nekem már a meki is kezd szimpatikus lenni.

Aztán szerencsém volt, megfogtam egy jól fizető állást. Nagyon büszke volt rám. Amikor bónuszosztás volt, velem izgult, hogy kapok-e, ha igen, akkor a teljes összeget kapom-e (évente kétszer, maximum a havi fizetés összegét adhatja a főnök, ha elégedett). Amikor megkaptam, egyrészt örült, másrészt az első kérdése volt, hogy a főnököm mit mondott mellé. Mondtam, hogy kaptam némi verbális hátbaveregetést, ennek még jobban örült.


Tanulmányi szerződést is kötöttek, akkor is nagy öröm volt, hogy de jó, haladhatok előre, vajon mikor léptetnek elő, stb (na, ez még pár év, de legyen igaza :)).


Közben egy hobbimból eszembe jutott egy vállalkozás lehetősége. Rettentően támogatta, aztán időhiány miatt fulladt be, de ha úgy döntök, nagyon támogatna.


A legfontosabb: gyereket tervezünk, kicsit megakadtam azon, hogy most olyan jól megy a munkahelyemen, nem lenne jó évekre kiesni belőle és lehetőségeket elszalasztani. Azonnal felajánlotta, hogy amint nem anyatejes lesz a gyerek, ő szívesen itthon marad vele.


Tény, hogy nincs gond az önbizalmával.


Viszont volt olyan exem, akinek volt és azért szakított, mert bevallottan nála alacsonyabb végzettségű és szellemi képességű hölgyet képes csak nőként értékelni.

2013. aug. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj. Nagyon jól teszed.
2013. aug. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
14%
Itt is nagyon hihető történetek vannak. Munkanélküliségből jól fizető állás. Persze. A nők mindig hazudnak, csak nem tudom mi értelme van. Nem értem miért kell kitalált történetekkel szórakoztatni a nagyérdeműt.
2013. aug. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Ha rosszabbra fordul a helyzet akkor viszont kimondom amit ki kell. Hála Istennek van saját lakásom. Ha menni kell valahová akkor van hova. Ez már így sokat jelent.
2013. aug. 5. 22:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!