Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan lehetne megváltoztatni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne megváltoztatni a házasságunkat?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem...

Régen nagyon jó volt a kapcsolatunk, szinte hibátlan. Anyagilag is nagyon jól álltunk, nem szórtuk a pénzt de mindent megvettünk. A második gyerek születése után elvesztettem a munkámat, utána ő is. Én találtam újat ahol nem kerestem jól és sose voltam itthon, utána ő is talált, én felmondtam és találtam másikat ahol jelenleg is dolgozom. Az elején többet kerestem, most meg nem, ráadásul éjszaka kell dolgoznom így elkerüljük egymást, nagyon keveset találkozunk de azalatt a kevés idő alatt is csak veszekszünk mert mindketten ki vagyunk merülve, meg ezek a mindennapok plusz a két kisebb gyerek is ott van. Szeretem amúgy a gyerekeimet, annyit foglalkozok velük amennyit tudok. Nincs lehetőségem új munkát keresni. Illetve kerestem de nem találtam.

Elkövettem egy iszonyatosan nagy hibát. Elkezdtem inni az alkohol nagyobb mennyiségben amúgy sincs rám jó hatással de az állandó veszekedés, anyagi problémák rátettek még egy lapáttal. Úgy nézett ki egy napom, hogy dolgoztam, ittam, aludtam. Ez így ment kb 1 hónapig de már nem csinálom. Ez annyira tönkretette a kapcsolatunkat, hogy már egyáltalán nincs kedvünk egymáshoz de válni nem akarunk (úgyhogy ezen kívül valami mást mondjatok). Heti egyszer, max kétszer van egy kis időnk egymásra és akkor se szexelünk mindig. Elkezdtünk higgadtan beszélgetni, hogy ez így mennyire nem megy és bevallotta, hogy nem tehet róla de kezd szerelmes lenni az új szomszéd csávóba. Nem hibáztatom mert igazából én is vonzódom valakihez de csak testileg és próbálom elfelejteni. Bármit képes vagyok megtenni azért, hogy együtt maradjunk csak nem tudom, hogy mit lehetne. 10 éve vagyunk házasok. Valamit még érzünk egymás iránt, ez nem szerelem hanem valami más de én nem tudnék nélküle élni, elmondása szerint ő se nélkülem csak valami nem jó közöttünk. Szerintetek hogyan lehetne megváltoztatni az egészet?



2013. júl. 27. 22:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon sajnálom, ami történik veletek, de nagyon örülök, hogy nem rögtön a bíróságra szaladgáltok a válás miatt!

Nekem a környezetváltozás jutott eszembe. Hol laktok most? Kereshetnétek munkát egy másik, nagyobb városban, a gyerekek sem olyan nagyok, hogy megviselje őket egy új hely. Elköltöznétek, teljesen új életet kezdenétek. És képezzétek magatokat, tanuljatok, hogy új lehetőségetek legyen, pl. egy új nyelv tudása segíthet egy munka megszerzésében. Vagy a jelenlegi, pl. angol nyelv tudásának tökéletesítése.

2013. júl. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Kicsit ismerős az ügy, bár persze nincs két teljesen egyforma. Nálunk már 3 gyerek volt, de nem ilyen állásprobléma volt, volt más. 10 év, elmentünk egymás mellett. Aztán mélypont, beszélgetés, külsős szakember segítsége és még egy: gyerekek nélkül kettesben szabadság. Ha anyagilag nem engedhetitek meg, hogy elmenjetek valahova, akkor lehet otthon is, de a gyerekek nélkül legyen. (Nagyszülők, barátok igénybevétele.) A piát felejtsd el; - legfeljebb kettesben borozgassatok beszélgetés közben - bár már az is szuper, hogy be mered vallani, ez már az első lépés afelé, hogy le is tudd tenni! Beszéljétek át, ki mit vár a másiktól, ami reálisan változtatható és arra kifejezetten figyeljetek! Beszéljétek át, mi a szomszéd csávóban illetve abban a csajban a plusz, amit szerintetek ők tudnának adni, és ezt próbáljátok megadni TI egymásnak!

Ha lehet, vagy szükségét látjátok, kérjetek külsős terapeuta segítséget - ha komolyan gondoljátok, hogy együtt akartok maradni nem árt ha felekezeti (kat, ref, evang stb.), mert ők házasságpártiak erősen, és abba az irányba fognak terelni benneteket.

Nekünk sikerült, már a 20. év felett járunk és szuperul működik azóta! Nagyon szurkolok nektek.

Ha gondolod magánban is megkereshetsz.

2013. júl. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
A legtöbb házasságból elveszik a meghittség. Ezután elmúlik a türelem és a tolerancia is. Ezt kell nagy türelemmel újra építeni. Nincs rá konkrét recept, mert minden kapcsolat más. De pl. vannak párok, akik a kapcsolat elején még gyakran megöltelték, simogatták egymást, búcsúzóul mindig volt puszi, vagy tv nézés közben egyik masszírozta a másik talpát. Pár év után ez valami oknál fogva elmarad. Általában arra beszélik ki magukat, hogy nincs rá idő. Kell rá időt szakítani. Adni kell, adni és adni, ami megtérül. A feleséged nem azért kezd szerelmes lenni a szomszéd csávóba, mert az jobb, mint Te, hanem mert feladta a reményt, hogy tőled valaha is megkapja azt a meghittséget, ami hiányzik az életéből.
2013. júl. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

"én nem tudnék nélküle élni, elmondása szerint ő se nélkülem"


Ez baj. Csúnyán mondva: kinek kell egy kripli, aki nem tud egyedül élni?

Hány évesen kerültetek össze? Lehet ez pótszülői kapcsolat, és nem igazi társkapcsolat, hanem egymásra támaszkodós.

Egy felnőtt ember meg ha nem áll a saját lábán érzelmileg (ez igazolja az ivás is), akkor az nem vonzó partner.

Jöttek a gondok, és kiderült, érzelmileg nem vagy felnőtt, és úgy viselkedtél, mint egy gyerek, persze hogy nem vagy így vonzó neki.

Kezdj el foglalkozni a személyiségeddel, érzelmi éréseddel, menj el kineziológushoz, előadásra, tanfolyamra, olvass - ami alatt és amiből ivással foglalkoztál, bőven kijön időben, pénzben is, sőt a töredékéből. Légy önálló férfi, aki szembenéz a lelki nyavalyáival, és tesz ellenük! Győzd le a mentális sárkányaidat!

(37N)

2013. júl. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Kieg.: Az is biztos, hogy ezeknek az életkörülményeknek (érzelmi és egzisztenciális megterhelés, kimerülés) van nagyon rossz hatása, ugyanakkor a leírásodban ott van az is, hogy külön-külön vagytok rosszul (nagyrészt a fentiek miatt), és mivel Ti alkotjátok a párt, hát hogyan is lehetne jobb a viszony, mint ahogyan külön-külön is vagytok.
2013. júl. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Még ha együtt mennétek párterápiára, az is nagyon jó lehetne!
2013. júl. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek el újra első randira - egymással. Addig vigyázzon valaki a gyerekekre. Külön menjetek, és külön is érjetek haza. És ezt még párszor. És ne számoltassátok el egymást az idővel. Vegyétek úgy, mintha teljesen új emberrel randiznátok - és ez valahol igaz is, hiszen alig van időtök egymásra, és változtatok is az elmúlt időszakban. Magyarán, ismerjétek meg újra egymást.
2013. júl. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Most nem tudunk elköltözni, örülök ha egyáltalán ki tudjuk fizetni azt amit kell. Az ivászat az már ilyen végső nem tudom mi volt, csak szenvedés. Amúgy csak akkor szoktam inni ha valamilyen buli van. Azóta nem ittam. Ez jó (meg a randis ötlet is csak lehet, hogy azt elszórakoznám) meg fogom kérdezni, hogy mi tetszik neki abban az emberben. 25 évesen házasodtunk össze 2 év járás után de már azelőtt is ismertük egymást.

Köszönöm az ötleteket, ment a zöld mindenkinek.

2013. júl. 27. 23:12
 9/12 anonim válasza:
0%
Gratulálhatsz a nejednek, két gyereke van, házasságban él, és szerelmes valaki másba.
2013. júl. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez az én hibám is...
2013. júl. 28. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!