Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért probléma az, hogy külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért probléma az, hogy külön alszunk?

Figyelt kérdés

A férjemmel minden szempontból príma a kapcsoltunk.

Egyetlen "ellentét" van: az alvás. Szöges ellentétben áll egymással az alváskörnyezettel kapcsolatos igényünk.


Ő horkol. Imád melegben aludni (25-30 fok), sötétben, csendben.


Én éber alvó vagyok (gyerekkorom óta), a horkolás rettentően zavar, hiába nem annyira vészes mértékű. Minél hidegebb van, annál jobban alszom, fagypont körül is simán magamra nyitom az ablakot. Nyáron vagy 16 fokon megy a légkondi, vagy vizes pólóban alszom, fagyasztott vizespalackot ölelgetve, közben magamra irányítom a ventillátort. Ha ilyenkor álmában megölel, a testhőjétől annyira felmelegszem, hogy arra ébredek, hogy megfulladok - ő meg arra, hogy vizes vagyok, vagy hozzáér a jeges palackhoz.

Elaludni csak tévére vagy valamilyen zajra tudok.



Ezek miatt megbeszéltük, hogy feleslegesen gyötörjük egymást (másnap mint a mosott sz.r..), külön szobába költöztünk éjszakára. Együttléteket nem érinti, ha valamelyikünk bealszik utána, az éberebb átcsattog a másik szobába és ott alszik.


Baráti társaságban szóba került, a többség úgy reagált, mint azt mondtuk volna, hogy esténként családi rituálé keretében élő kecskét áldozunk.


Miért ilyen megbotránkoztató ez? Mióta mindketten kipihenjük magunkat, kevesebb a vita, hiszen nem vagyunk feszültek a kialvatlanságtól, több az energiánk, jobb a hangulatunk.


2013. júl. 20. 23:12
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

A legszebb az, hogy bármilyen testhelyzetben horkol.

Ráadásul ha létezik alvási agresszió, akkor neki van. Amúgy birkatürelmű ember, még részegen is inkább viccelődik, jópofa, de alvás közben néha agresszív lesz.

Volt már, hogy horkolt, böködtem, leüvöltötte a fejemet (ébren soha!), reggel meg azt hitte, hogy ugratom, amikor elmeséltem.


Egyik éjjel háttal feküdt, átöleltem. Valamit álmodhatott, rámarkolt az alkaromra és olyan erővel megszorította, hogy majdnem bebarnáztam. Vérnyomás az egekben, iszonyú ideges lettem. Felpattantam, hogy agyonverem, szemétállat,fúú. Nézem, alszik édesdeden, keze-lába mozog, gondolom nyulat üldözött.

Még mindig hót idegesen összeszedtem az ágyneműt és kicuccoltam a kanapéra. Reggel támolyog ki, félénken kérdezi, hogy ennyire horkolt..? Én még mindig iszonyú pipa voltam, elmeséltem, hogy mit csinált. Őszinte rémület, hogy ő bánt engem, és nem is tud róla. Két hétig a nappaliban aludt, nem mert mellettem, hátha bántani fog :)


Néhány napja elgázolt béka pózban szétterülve aludt az ágyon. Van egy polc felette, le akartam venni valamit onnan, véletlenül hozzáértem a lelógatott talpához. Felugrott és fennakadt szemekkel karatézott-hadonászott és távozásra szólított fel. Én WTF? fejjel álltam és értetlenül néztem. Erre közölte, hogy "maga takarodjon kifelé a lakásból!". Visszakérdeztem, hogy EGY: ez az én lakásom, KETTŐ, mióta magázódunk?


Itt már magához tért és csodálkozva kérdezte, hogy mi történt és hova lett a betörő... No comment :)

2013. júl. 22. 20:25
 22/23 anonim ***** válasza:
57%

Én tegnap szóba hoztam ezt a dolgot a férjemnek. Ha lenne rá pénzünk, nem aludnék vele egy szobában. Teljesen depresszióba süllyedt, szomorkodott...rosszul esett neki. Szóval szerintem ő nem viselné el. Bár lényegtelen, mivel úgysincs helyünk külön aludni.


27/N voltam ismét

2013. júl. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Bocs kérdező, de nagyon jókat röhögtem ezen. Tudom, hogy neked nem annyira vicces, de ezzel felléphetnél egy stand up esten.
2013. júl. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!