Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért probléma az, hogy külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért probléma az, hogy külön alszunk?

Figyelt kérdés

A férjemmel minden szempontból príma a kapcsoltunk.

Egyetlen "ellentét" van: az alvás. Szöges ellentétben áll egymással az alváskörnyezettel kapcsolatos igényünk.


Ő horkol. Imád melegben aludni (25-30 fok), sötétben, csendben.


Én éber alvó vagyok (gyerekkorom óta), a horkolás rettentően zavar, hiába nem annyira vészes mértékű. Minél hidegebb van, annál jobban alszom, fagypont körül is simán magamra nyitom az ablakot. Nyáron vagy 16 fokon megy a légkondi, vagy vizes pólóban alszom, fagyasztott vizespalackot ölelgetve, közben magamra irányítom a ventillátort. Ha ilyenkor álmában megölel, a testhőjétől annyira felmelegszem, hogy arra ébredek, hogy megfulladok - ő meg arra, hogy vizes vagyok, vagy hozzáér a jeges palackhoz.

Elaludni csak tévére vagy valamilyen zajra tudok.



Ezek miatt megbeszéltük, hogy feleslegesen gyötörjük egymást (másnap mint a mosott sz.r..), külön szobába költöztünk éjszakára. Együttléteket nem érinti, ha valamelyikünk bealszik utána, az éberebb átcsattog a másik szobába és ott alszik.


Baráti társaságban szóba került, a többség úgy reagált, mint azt mondtuk volna, hogy esténként családi rituálé keretében élő kecskét áldozunk.


Miért ilyen megbotránkoztató ez? Mióta mindketten kipihenjük magunkat, kevesebb a vita, hiszen nem vagyunk feszültek a kialvatlanságtól, több az energiánk, jobb a hangulatunk.


2013. júl. 20. 23:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%

OFF: Az 5. válaszolóról a volt kolis szobatársam jutott eszembe, csak nekem sosem jutott eszembe ilyen találó hasonlat. :D


Kérdező, ha nektek így jó, akkor ne foglalkozz mások véleményével. :)

2013. júl. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Igen, azt ki is felejtettem, hogy ágyneműt zsákmányolok éjjel. Van vagy tíz db párnánk, reggelre mind nálam szokott lenni. Állítólag morgok (pont úgy, mint a kutyák), ha megpróbálja kihúzni a kezeim közül.

Takaróval meg télen ez nem olyan kellemes neki. Nem terítem magamra, csak gombócba tekerve magamhoz szorítom és vadul őrzöm. Gondolom előző életemben mókus vagy kutya lehettem.

2013. júl. 20. 23:46
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

#12: Ezek nagyon jók :D


Nos, teljesen jó okaid vannak a külön alvásra, nincs ezzel semmi gond :)

Mi is külön alszunk, mindenki a saját szobájában. Eleve teljesen más időpontban alszunk, holnap pl. akkor fogok kelni, amikor ő lefekszik, máskor inkább fordítva van... Ő korai típus, míg én nem, viszont ő gyakran éjszakás műszakban dolgozik. A sötétet igényli az alváshoz (éjszakázás után elsötétített szobában alszik nappal, ami nekem nem élettér), a hangokat elviseli, de azért nem szeretném a kedvenc, erőteljesebb metáljaimat nyomatni mellette az alvásideje kellős közepén, hajnali 2-kor, márpedig ilyenkor nekem ez igen csábító elfoglaltság. De zavar is egy alvó ember a szobában, ha én éppen zenét hallgatok, táncolok, edzek s általánosan aktívkodom. Ösztönösen nem akarom zavarni, de én élek.


Mondjuk nekem a saját szoba alap, nyilván van, hogy más zenét akarunk hallgatni a saját hangfalainkon. Az ő hátsó hangfalainak a hangját, az elsőknek az elhelyezkedését nem szeretem, az enyémek nagyok és hátul vannak. Mondjuk ezért is kell külön szoba, 2 gép és 6 hangfal nem helyezhető el rendesen egy szobában...


De ennek semmi köze a kapcsolathoz és hiába vagyunk alapvetően külön szobában még napközben is, állandóan átmászkálunk egymáshoz, mert igényünk van rá :) Néha eszembe jut, hogy van nekem ő és átrohanok és teljesen függetlenül attól, hogy motorozásról vagy útépítésről ír vagy olvas egy fórumon, ráejtem magam finoman :) Meg persze nem a gép előtt töltjük az életünket, van egy csomó közös tevékenységünk, a házban és azon kívül. Nincs ezzel semmi gond.

2013. júl. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
én szeretnék külön aludni,de nem tudok,mert csak két szobánk van,az egyik gyerekszoba,a másik a miénk.
2013. júl. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

mi is külön alszunk egy ideje, ennek semmi köze a kapcsolat minőségéhez. szeretkezni szoktunk (de sztem nappal már többször csináltuk eddig mint éjszaka ;)

a párom nálunk is horkol mint az ágyú, én meg filmre szeretek elaludni, amit ő nehezebben tolerál.

az ágy amin ő alszik nekem nem felel meg, fáj a derekam reggelente, szóval ilyen kényelmi és eü. okokból is választottam a másik ágyat.

nem szoktuk reklámozni, bár ő az elején kicsit zúgolódott, mondhatni személyes sértésnek vette, de az érveim alapján belátta, h mindkettőnknek jobb így.

2013. júl. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Szintén külön alszunk, az ok a férj horkolása. Semmi értelme, hogy mindketten nyúzottan, fáradtan ébredjünk. Így viszont tényleg pihentető az alvás és derűs a napunk.
2013. júl. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, jót nevettem a kommentjeiden. :))

Mi nemrég csináltattunk a nappali mellé egy hálószobát, pont emiatt, hogy legyen lehetőség külön is aludni. Én pl sokáig szeretek tévézni, ill. este vannak olyan doku.filmek amiket nappal nem tudok megnézni, ő meg korán alszik. Nincs ezzel semmi baj, csak nem kell mások orrára kötni, mert elkezdenek kombinálni. :)

2013. júl. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Kinek probléma? Nektek nem és ez a lényeg.

Nyilván jól működik a kapcsolatotok, hiszen meg tudtátok beszélni, találtatok olyan megoldást, ami mindkettőtöknek jó.


Valószínűleg az ismerős párok legalább felénél nyűg az együtt alvás, pont hasonló okok miatt, de nem beszélik meg, ert hát pároknak illik együtt aludni. szenvedjenek ők, kit érdekel.

2013. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

szerintem nem probléma


én csak csöndben tudok elaludni, vagy halkan tvre vagy rádióra, a barátom pedig horkol néha. ő sokkal előbb elalszik mint én, nagynehezen mire elszenderedem felébredek a horkolására, és akkor szólok neki,hogy forduljon az oldalára. állandóan mozgolódik, és szmátalanszor volt már példa rá, hogy elvette a közös takarónkat.


ezt úgy oldottuk meg, hogy mindkettőnkek külön takarója van, és én elhúzódok az ágy sarkába, hogy ne ébresszen fel a forgolódásával.


nálam a fényekkel nincs gond, tudok lámpa mellett is aludni, sőt szeretem, ha az ablakon ki lehet nézni elalvás előtt. viszont csak csöndben, vagy halk zenére és beszédre tudok elaludni, ami tévéből, vagy rádióból szól.


a barátom szeret sötétben aludni.


ha mellettem lévők beszélgetnének halkan, őket kihallgatnám, de nem aludnék el a beszédüktől.

2013. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Mi együtt alszunk, mert csak 1 szobánk van sajnos. Szeretnék külön szobában aludni de nincs:) Így marad az együtt alvás, és a férjem horkolásának és fogcsikorgatásának halltatása...amit külön utálok.


Bár egyszer mikor még nem itt laktunk, aludtunk úgy, hogy felébredtem a horkolására, átmentem a másik szobába. Pár percre rá jött utánam:) Nem tudom, hogy a férjem mennyire viselné el a külön alvást...


De ha lenne hely, külön aludnék. Ettől még ugyanúgy szeretem.


27/N

2013. júl. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!