Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért probléma az, hogy külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért probléma az, hogy külön alszunk?

Figyelt kérdés

A férjemmel minden szempontból príma a kapcsoltunk.

Egyetlen "ellentét" van: az alvás. Szöges ellentétben áll egymással az alváskörnyezettel kapcsolatos igényünk.


Ő horkol. Imád melegben aludni (25-30 fok), sötétben, csendben.


Én éber alvó vagyok (gyerekkorom óta), a horkolás rettentően zavar, hiába nem annyira vészes mértékű. Minél hidegebb van, annál jobban alszom, fagypont körül is simán magamra nyitom az ablakot. Nyáron vagy 16 fokon megy a légkondi, vagy vizes pólóban alszom, fagyasztott vizespalackot ölelgetve, közben magamra irányítom a ventillátort. Ha ilyenkor álmában megölel, a testhőjétől annyira felmelegszem, hogy arra ébredek, hogy megfulladok - ő meg arra, hogy vizes vagyok, vagy hozzáér a jeges palackhoz.

Elaludni csak tévére vagy valamilyen zajra tudok.



Ezek miatt megbeszéltük, hogy feleslegesen gyötörjük egymást (másnap mint a mosott sz.r..), külön szobába költöztünk éjszakára. Együttléteket nem érinti, ha valamelyikünk bealszik utána, az éberebb átcsattog a másik szobába és ott alszik.


Baráti társaságban szóba került, a többség úgy reagált, mint azt mondtuk volna, hogy esténként családi rituálé keretében élő kecskét áldozunk.


Miért ilyen megbotránkoztató ez? Mióta mindketten kipihenjük magunkat, kevesebb a vita, hiszen nem vagyunk feszültek a kialvatlanságtól, több az energiánk, jobb a hangulatunk.


2013. júl. 20. 23:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

én hol egy ágyban alszom a párommal, hol külön szobában.

mindkettőnknek így jó.

2013. júl. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Semmi, ha nektek így jó akkor ez a legjobb. Az számít a ti kapcsolatotoknak mi jó nem másnak. Lehet az aki megszólt pár hónap múlva válik, ne foglalkozz másokkal.
2013. júl. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem botránkoztat meg, mert én sem bírom a horkolást és a férjem olykor nagyon horkol, valamint imád hidegben aludni. Abszolút meg tudlak érteni. Van, hogy mi is külön alszunk, másképp egész éjszaka bökdösném, hogy ne horkoljon.
2013. júl. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nektek nem az,akkor nem probléma.Mi is külön alszunk,egyetlen egy dolog miatt,a párom horkol,én meg nem tudok úgy aludni,hogy "folyton" bökdössem,hogy forduljon az oldalára.Amúgy jó nekünk így is,mert ki tudjuk aludni magunkat,de azért örülnék,ha visszaköltözne mellém már :-) Ha minden jól megy,akkor elmegy műtétre(nem olcsó).
2013. júl. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 intrepid ***** válasza:
94%
Én alvás közben forgolódok mint a ventillátor, ha generátort kötnének rám, nem kéne fizetni a villanyért, - külön alszunk, és ez így van jól.
2013. júl. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
25%
Mi is külön aludtunk éveken keresztül. Férjem akarta. Éjszakákat internetezett, ismerkedett, nappal meg k.rvázott.
2013. júl. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%
Ha nektek így jó, akkor másnak mi köze hozzá?
2013. júl. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

Mi a párommal csak hűvösben tudunk aludni tehát ilyenkor nyáron halál, most elviselhető mert éjjel 18-20 fok körül van totál nyitott ablak mellett ezt még elviseljük akkor jól alszunk, de a horkolás meg a zajok nálunk is problémát jelentenek együtt alvásnál.

A párom csak csendben tud elaludni bár a fények nem zavarják csak lehetőleg ne erős fény legyen tehát max a kis olvasó lámpa mehet, az nálam is oké meg amúgy is mi olyan utcában vagyunk ahol erősebb a közvilágítás tehát még úgy elviselhető mert hozzá is szoktunk pedig nem forgalmas környék.

Nálunk egyedül a zajjal van gond.

Én mindig csak a TV-re tudok elaludni vagy ha megy a rádió halkan, de attól a párom hülyét tud kapni.

Mi nem alszunk külön mert a házunk még csak félig van felújítva és a másik szobába levert vakolatok mellett meg középre tolt bútorokon keresztül mászva a kanapéig nem lehet aludni.

Néha a párom is inkább kint alszik a konyhában ami ebédlő is egyben, ott van egy kis viszonylag kényelmes kanapé ahol hosszában simán elfér mert nem valami magas emberke, néha ott elalszik aztán későn olyan éjjeli 1kor amikor már mélyen alszom bejön kinyomja a TV-t vagy a rádiót és akkor alszik velem.

Szóval ezzel nincs baj, lehet mi is így fogjuk csinálni ha arról van szó és meglesz csinálva a másik szobánk.

2013. júl. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%
Férjem is szereti a hüsit!:D meg horkol is mint a veszedel:D de én imádok vele lenni, jó érezni a közelségét!:)
2013. júl. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

Engem nem igazán érdekelne hogy ki mit gondol a mi hálószobai dolgunkról. MI is sokszor alszunk külön,, pedig szeretjük egymást. Az ok: A férjem horkolása ami miatt én képtelen vagyok aludni. 2 lehetőség marad:

1. vagy minden percben amikor horkol felverem az álmából (neeeeee horkoljjjjjjjjjjj)

2. Felmegyek a fenti hálószobába, és ott szépen kialszom magam én is és a férjemis lent..

A második verzió jobb megoldás mindkettőnknek.

2013. júl. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!