Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Legyen gyerek vagy ne legyen:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Legyen gyerek vagy ne legyen: mit gondoltok? Hogyan lehet jó kompromisszumot kötni?

Figyelt kérdés

Lányunk 2 éves, családon belül újra és újra szóba kerül a kistestvér. Én nem szeretnék több gyereket, eddig a férjem is egyetértett. Most viszont ő is mondja, hogy jó lenne még egy gyerek.


Úgy érzem, csak azért változott a véleménye, hogy leszálljanak rólunk. Azért akarja, mert telebeszélték a fejét hogy a kistesó kell, különben lelki nyomorék lesz a gyerek, tönkretesszük az életét stb.


Mit gondoltok? Engedjek a férjemnek?


2013. júl. 19. 09:39
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha kicsit durván válaszoltam, de elég ideges vagyok.

anyósom már a lányunknak mondogatja hogy lesz majd kistesód, milyen jó lesz, hogy fogod szeretni stb.

2013. júl. 19. 10:15
 22/36 A kérdező kommentje:

"Egy baba mindig nagy öröm ha vágyik rá az ember ha nem. " - ne haragudj, de ez baromság. Egy baba nagy öröm, ha vágynak rá. Ha nem, akkor csak hatalmas feladat, felelősség, feszültségforrás a szülők között.


És megkérdezem tőled is: ha én szülök, te könnyebben teherbe fogsz esni?

2013. júl. 19. 10:16
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell rábeszélni egy nőt a gyerekre? Rossz, ha valakinek nem lehet, de azért most más szüljön? Meg jaj de jó lesz a tesó a kicsinek? Azt sosem lehet tudni!

Ha nem akarja se a nő, se a férfi, akkor nehogy már itt idegenek rábeszéljék!!!

2013. júl. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
13%
Válaszolók, jobb ha megyünk innen. A kérdező mindenkinek beszól. Nincs itt szükség véleményekre. :( Pedig ezek csak vélemények.
2013. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmiképp ne szülj, ha nem akarsz. Egy gyerek komoly felelősség, nem egy új tv. Ha annyira akar, szüljön anyósod. Beszéld meg a férjeddel, ez a ti életetek. Senkinek semmi köze hozzá. Lehet, hogy pár év múlva te is szeretnéd majd, akkor sem lesz késő.
2013. júl. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
91%

Elképesztő, hogy mennyi hülyeséget hordanak össze egyesek! Azért szüljön, mert a család babázni szeretne heti pár órát? Nevetséges.


Sajnálatos dolog, hogy valaki nehezen esik teherbe. Minden bántás nélkül mondom, de fogalmuk sincs a gyereknevelésről. Elképzelni sem tudják az, mivel még nincs gyermekük. Ezért elég röhejes, hogy ők adnak tanácsot.


A gyereknek akkor jó, ha van testvére? Ez egy oltári nagy hülyeség. A gyereknek az a jó, ha szeretetben nő fel, függetlenül attól, hogy van-e testvére. Nekem pl megkeserítette az életemet, hogy van testvérem, na most akkor mi van? :)


A baba mindig öröm ha jön? Ennél nagyobb baromságot ritkán olvastam még. Nem, egy nem akart baba sosem öröm, inkább teher. Ráadásul milyen lenne annak a gyermeknek az élete, akit nem akart az anyja? Hát tapasztalatból mondhatom: nem jó.

2013. júl. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Néhány választ nem értek.


Egyszer azért vádolják az anyákat, hogy önzésből szülnek, máskor meg azért, mert önzésből nem szülnek.


Nem lehetne végre leszállni erről a lóról?

2013. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Mi a második babánkra 4 évet vártunk, rengeteg sírás, inszem, s végül lombik, mire végre terhes lettem, úgyhogy én aztán tudom, hogy milyen borzasztóan vágyni egy babára, mégsem mondanám azt, hogy egy baba születése mindig öröm. Azért, mert nekem az, még másnak nem feltétlenül. Azért, mert én 3 gyereket szeretnék, még nem jelenti azt, hogy másnak is ez kell, hogy legyen minden vágya. A gyerekeink között 6 év korkülönbség van (nem így terveztük, 2-3 év korkülönbséget szerettünk volna), ráadásul különböző neműek, úgyhogy esélyes, hogy a büdös életben soha nem fognak együtt játszani, mégsem érzem úgy, hogy a nagyfiam lelki nyomoronc lenne. Köszöni szépen nagyon jól eljátszik a kis barátaival. Szülni akkor szabad, ha azt a férfi és a nő is úgy akarja, ebbe az egyéb rokonoknak nincs beleszólása szerintem

Arról meg, hogy egy gyerek felneveléséhez nem pénz kell... hát majd biztos nagyon boldog lesz az a gyerek, akinek este vacsora helyett azt mondja az anyja, hogy nem baj, hogy éhes vagy, a lényeg, hogy szeretet van. Ez sokkal nagyobb önzőség, és szemétség, mint nem szülni, ha nem akarok.

2013. júl. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
29%
Utolsó, éppen ezért írtam, hogy ezek egyéni vélemények, a kérdező mit várt válaszoknak, amikor kiírta a kérdését? Mindenki azt írja rá, amit igaznak gondol. Miért kell ezen kiakadni? Szerencsére azért már egyre ritkább az ilyen elszomorító reakció.
2013. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
79%

annyira látszik,hogy a gyakorikérdések több,mint fele unatkozó anyuka, akinek annyira futotta,hogy szült 2 gyereket, és ezért úgy gondolja,hogy szüljön más is.


nevetségesek vagytok

2013. júl. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!