Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Legyen gyerek vagy ne legyen:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Legyen gyerek vagy ne legyen: mit gondoltok? Hogyan lehet jó kompromisszumot kötni?

Figyelt kérdés

Lányunk 2 éves, családon belül újra és újra szóba kerül a kistestvér. Én nem szeretnék több gyereket, eddig a férjem is egyetértett. Most viszont ő is mondja, hogy jó lenne még egy gyerek.


Úgy érzem, csak azért változott a véleménye, hogy leszálljanak rólunk. Azért akarja, mert telebeszélték a fejét hogy a kistesó kell, különben lelki nyomorék lesz a gyerek, tönkretesszük az életét stb.


Mit gondoltok? Engedjek a férjemnek?


2013. júl. 19. 09:39
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
24%
Miért lett az elsö???
2013. júl. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Ebben a kérdésben senki más, csakis ti dönhettek! Ülj le a férjeddel és beszéld meg vele. Lehet, hogy nem egy órás beszélgetés lesz, hanem havonta visszatérő téma, de legalább nem lesz egy nemkívánt gyerkőc. Van rá elegendő pénzetek, időtök? Ha kicsit is bizonytalan a férjed nem éri meg belevágni mert annak csak baj lesz a vége! A kislányotok pedig nem lesz lelki nyomoronc mert nem lesz kistesója, effelől megnyugodhattok! :)
2013. júl. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:

Ezt itt nem fogjuk tudni neked megmondani, mivel a te/ a ti életetek.


Magadban kell érezned, hogy van-e benned elég türelem még egy gyerekre.


Ha azt írod nem szeretnél, akkor megválaszoltad a kérdést.



Miért nem szeretnél?

2013. júl. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Mert az elsőt akartuk :-) Nem tudom megmagyarázni, éreztem hogy gyereket szeretnék. Ezt most nem érzem.


Anyagilag beleférne. Az aggaszt, hogy szerintem a férjem sem akarja igazán, csak "legyen, mert az úgy jó ha van testvére az embernek". De ez nekem nem elég indok.

2013. júl. 19. 09:45
 5/36 A kérdező kommentje:

Most teljes az életünk, minden a helyén van. Így jó nekünk. Nem mondom, hogy mindig így lesz, de most így van.


Gyereket szerintem akkor vállaljon valaki, ha vágyik rá. Én most nem vágyok rá. Nem tudom jobban elmagyarázni.

2013. júl. 19. 09:47
 6/36 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, hogy. Aférjed miért akar.

A nyomás maitt, vagy azért, mert tényleg akar-e....

2013. júl. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
66%
Ha az egyik fél nem szeretné akkor ne legyen. Ez nem szeretem-nem szeretem kérdés. A te tested a tiéd. Nincs felette önrendelkezési joga (szerencsére). Ha ő nem szeretné te pedig igen akkor lenne patália.
2013. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
28%
A második gyerek is nagy öröm, de két gyerek rengeteg feladat, ami feszültséget szíthat kettőtök között. Mindkét szülő a másikra mutogat az esetek többségében, hogy nem veszi ki a részét a férj, hogy nyavalyog a feleség és még sorolhatnám. Ennek ellenére a nagyobb testvérnek nagyon sokat segít, mert ha egyke, sok esetben lesz egoista, a közösségbe nehezen tud beszokni, neki nehezebb. Persze vannak erre ellentétes példák is, de én több ilyen esetet hallottam. Szerintem ha nem ellenzed, akkor el kell kezdeni próbálkozni és ha összejön, akkor jönni akart ez a gyerek! Mindent meg kell beszélni, sokat segítsen a férj is, ha másban nem, a nagyobb gyerekkel menjen játszótérre ilyesmi, hogy néha egyedül lehessél a második babáddal. Nehéz, de amikor látod, hogy játszanak együtt, rájössz, hogy jól döntöttél.
2013. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek. Gyereket csak akkor vállalj, ha szíved legmélyebb zugáig vágysz rá.

Ne mások hatására, ne azért, mert kell a kistesó etc...


A gyereknevelés elég sok nehézséggel jár és nagyon könnyű elszúrni. Ha valaki nem tiszta szívvel és teljes lelkesedéssel vág bele, abból sok jó nem szokott kisülni.



Amúgy az is igaz, hogy tényleg "kell" a kistesó. A 6 évesemnek legalábbis nagyon kéne...nincs, de igyekszem megoldani, hogy mindig legyen kortárs barát körülötte...

2013. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
8%
"Most teljes az életünk, minden a helyén van." Értem. Féted a kényelmedet. Ezért probálod elhitetni magaddal, hogy a férjed csak családi nyomásra szeretne. Önzö álláspont.
2013. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!