Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Legyen gyerek vagy ne legyen:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Legyen gyerek vagy ne legyen: mit gondoltok? Hogyan lehet jó kompromisszumot kötni?

Figyelt kérdés

Lányunk 2 éves, családon belül újra és újra szóba kerül a kistestvér. Én nem szeretnék több gyereket, eddig a férjem is egyetértett. Most viszont ő is mondja, hogy jó lenne még egy gyerek.


Úgy érzem, csak azért változott a véleménye, hogy leszálljanak rólunk. Azért akarja, mert telebeszélték a fejét hogy a kistesó kell, különben lelki nyomorék lesz a gyerek, tönkretesszük az életét stb.


Mit gondoltok? Engedjek a férjemnek?


2013. júl. 19. 09:39
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Bevetheted azt is, hogy ő megy gyedre és gyesre...
2013. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
Közös döntés, de egy picit mégiscsak a nő érintett jobban. Végülis ő hordja ki, ő szüli meg, ő marad otthon még éveket. Alapvetően te döntesz arról, hogy legyen-e még baba. De ha te nem érzed, hogy szeretnél, akkor jobb, ha most inkább nem. Nem lesz lelki nyomorék kistesó nélkül, ezt megmondhatod a férjednek.
2013. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

"el kell kezdeni próbálkozni és ha összejön, akkor jönni akart ez a gyerek!" - nem, ez azt jelenti hogy aki védekezés nélkül szexel az terhes lesz. Egy gyereket vagy akarunk, vagy nem. Én most nem akarok, ezért védekezek.


Igen, önzés is a részemről. Ezért is gondolom úgy, hogyha a férjem tényleg akarná, talán hajlanék rá.


GYED/GYES - na pont ez, ami miatt úgy érzem nem akarja igazán. Felvetettem, azt mondta hogy annyira azért nem fontos.

2013. júl. 19. 10:03
 14/36 anonim ***** válasza:
2%
Nem tudom olvasol-e híreket, de rengeteg nő küszködik azzal, hogy nem tud teherbe esni.
2013. júl. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
4%
Egyébként rögtön látszik a kérdés kiíráson, hogy te nem akarsz több gyereket mindegy, hogy önzőségből, vagy más okból. A család viszont nem egy személyből áll. Más szempontjait is nézni kell, nem csak ebben a kérdésben, hanem az összesben, ami az élet során felmerül. Bár lehet, hogy nálatok mindenben te döntesz és neked ez jó, ne haragudj akkor, hogy itt bárki bármit merészel válaszolni a kérdésedre.
2013. júl. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de ez hogy jön ide? Ha én szülök még egyet, akkor nekik könnyebb lesz?


Amíg nem akarok gyereket, védekezek. Nem hiszek abban, hogy ha meglátom a két tesztet minden átkattan bennem és jön a rózsaszín köd.

2013. júl. 19. 10:09
 17/36 anonim ***** válasza:

az attól függ mennyire bírnátok a másik gyereket, mennyire jönnétek ki anyagilag mert tudod hogy a pelenka meg minden egyéb horror áron vannak, és többnyire mindenből új kell majd mert a régiek már nem lesznek neki jók, max a ruhák.

Akkor ugye idegileg is nehezebb mert a másik idősebb gyerek ilyenkor jobban igényli majd a törődést ám, és zavarhatja őt a kistestvér ilyen téren, meg idegileg is bírni kell főleg ha már nagyobbak lesznek olyan 5-10 évesek akkor már mehet náluk a harc mindenért amin összevesznek és ugye a ti dolgotok rendet rakni körülöttük, igazságot tenni.

A 2 éves lányotok még kicsi ahhoz hogy megszokja a kistestvér jelenlétét szerintem 5 éves koráig célszerű várni ezzel amikor valamibe már önállóbb lesz.

Szerintem beszéljétek meg a férjeddel a dolgot mert rajtatok múlik ez a dolog, én várnék egy picit a kis tesóval, de te tudjátok hogyan vagytok felkészülve egy másik baba érkezésére. De mindenképp hozzatok jódöntést.

2013. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem egy új kanapéról van szó, ami ha nem tetszik visszaviszed, vagy új huzatot kap. Egy gyerekről! Minek szülnél, ha nem akarsz? Azért, hogy leszálljanak rólatok? Ez milyen hülyeség már!
2013. júl. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Tehát akkor legyen, mert a nagymama meg a sógornő mondja?


Ha a férjem azt mondja hogy akarja és eljön vele gyed-re, semmi gond. De ő sem akarja. Tehát: adott egy nő meg egy férfi, egyik sem akar igazán gyereket. De a férfi anyja meg a testvére nagyon mondja, a férfinak mindegy, akkor a nő szüljön?

2013. júl. 19. 10:11
 20/36 anonim ***** válasza:
14%

14-esnek igaza van. Én 3 éve a két kezem összetenném ha teherbe esnék. Járok orvoshoz de eddig semmi.

Én inkább szülnék kettőt mint így h vegetálok és bánt miért nem sikerül egy sem. Egy baba mindig nagy öröm ha vágyik rá az ember ha nem.

És szerintem nem függ az anyagiaktól sem. Ha mindenki arra várna h mindene meglegyen sose lenne gyerek mert sose lesz meg minden.

Viszont te a leírtak alapján jó anyagi háttérrel rendelkezel.

A gyerek is örülne egy tesónak mivel két gyerek jobban elvan.

2013. júl. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!