Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért hűlnek ki gyorsan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hűlnek ki gyorsan manapság a párkapcsolatok? Hogy élhet (t/n) ek évtizedekig egy házasságban a felek?

Figyelt kérdés

A mostani párom azt felelte a kérdésemre, hogy az exével azért szakítottak, mert kihűltek az érzelmek.

Az exem jó ideig úgy járt utánam, mint egy pincsikutya, amiben volt bosszantó, de pozitívum is, hogy ennyire "rám kattant", majd egy, másfél év után megváltozott, holott én nem játszom meg magam sohasem, ugyanúgy viselkedek mindig, a kinézetem sem változott.

Nagyon bosszantó, hogy kezdetben odáig meg vissza van valaki a másikért, utána meg nyavalyog, hogy kihűltek az érzelmek.

Na ezért sem vállalok gyereket soha, mert én egy családot gyerekkel egyetlenegy párkapcsolatban a gyerek(ek) apjával képzelem el. Márpedig ahogy látom, manapság az a "divat", hogy kihűltek az érzelmek.

Nagyon visszatetsző ez a szememben, mert én képes lennék egy férfit megbecsülni, szeretni, ápolni, ha kell, harcolni a párkapcsolatomért, de így, hogy pl. az exem nagy rajongása másfél év után eltűnt, ill. ahogy utólag tudtam meg, valójában egy érzelmi "csökevény" vagy érzelmi "fogyaték", mert minden nőt megun kb. másfél, két év után és folyamatosan a párkapcsolatai idején is társkeresőkön van fenn és ismerkedik.

:-(


2013. júl. 17. 15:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy képes vagyok/lennék tenni, ápolni a párkapcsolatomat.
2013. júl. 17. 15:36
 2/15 A kérdező kommentje:

Azon is ki vagyok akadva, amit a mostani párom mondott, hogy kihűltek az érzelmek az előző párkapcsolatában.

Így nem lehet gyereket vállalni, hogy kihűlnek az érzelmek, én pedig nem fogok gyereket vállalni úgy, hogy nagy esélye van annak, hogy kihűlnek az érzelmek, és maradok a gyerekkel/gyerekekkel.

Utálom azt is, amikor kihűltek az érzelmek, másik pasit úgymond elfogadni, megszokni, én nem vagyok ilyen "kihűltek az érzelmek-típus".

2013. júl. 17. 15:42
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Egyszerűbb lecserélni mint a megjavítani a kapcsolatot.
2013. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A szerelemből szeretet lesz, ragaszkodás, ez marad, és a tisztelet a másik felé.

Az exed nem 2 hét alatt adta fel, de egyébként milyen korosztályról is beszélünk?;)

2013. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Az ilyen erzelmi nyomingereket, noket, ferfiakat, be kellene festeni neonsargara, h erzo lelko ember idejeben felismerje es messzire elkerulhesse...

Lsd: exem, ugyan ez.

2013. júl. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

pénztelenség, és kilátástalan élethelyzet...

ebből adódik minden probléma,még a legszebb szerelmet is a legrosszabb gyűlöletté tudja kovácsolni évek alatt a nélkülözés és a szenvedés.

2013. júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Jártam már úgy én is hogy kihült a kapcsolat.

Utána pont ezért nagyon féltem egy újabba belevágni úgy, hogy a családom is ismerje, mert féltem hogy elmúlik az érzelem.

Azőta rájöttem,mhogy ez nem egészen így működik.

Az előző párkapcsolatomban nagyon gyerekek votunk, amikor összekerültünk (érettségikor), voltak olyan problémák, amik a mindennapi életben nem okoztak gondot, akkor még, viszont amint összeköltözésre adtuk volna a fejünket vége lett volna... Pár nap kettesben nyaralást sem bírtunk ki...vagyis utána hült ki, barátságban váltunk szét.

Aztán összekerültem a párommal, sokáig féltem mint írtam, csak az ő nyomására mutattam be otthon...

Aztán haladtunk, összeköltöztünk, és rájöttem, hogyha működik valami az nem hűl ki.

Akkor van gond, ha az ember nem magát adja a kapcsolat elején, vagy túlteperi magát..,az egész életében nem tud az ember teperni...stb

Vagy haaz ember piedesztálra emeli. Amásikat...nagy bukta tud lenni, holott erről nem az tehet akit túlértékelnek.nemazt mondom, hogy az nem értékes vagy ilyesmi, de senki sem tökéletes, és vannak akiket sokkol a szembesülés , hogy a tökéletesnek hitt párjuk nem az...


Ráadásul az emberek mostanság hamarabb rúgnakel egy kapcsolatot, mint megjavítsák azt.

Ilyen a mentalitása, a mai fogyazstói társadalomnak, mert ezt sulykolják belénk (majdnem drágább az alkatrész, mint a megjavítani kívánt tárgy újonan) ez nagyon kihat az élet többi területére is

2013. júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

mert mostanában ez a divat, nem elvisszük az elromlott porszívót megjavítani, hanem veszünk újat inkább, mert egyszerűbb

ez most egy ilyen világ

egy párkapcsolatért folyamatosan dolgozni kell, ez strapás, úgy gondolják, hogy egyszerűbb találni valaki mást, mint megdolgozni a hosszútávú boldogságért

2013. júl. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A gyerekeknek is úgy a jó, ha mindkét szülő neveli, nemcsak pár évig, hanem évtizedekig együtt vannak a szüleik, együtt a család. Van a rokonságomban olyan nem egy házaspár, akik már évtizedek óta együtt vannak, jóban-rosszban.

Ha ez a "divat", h. kihűltek az érzelmek, a házasságkötés a lehető legnagyobb "baromság".

2013. júl. 17. 15:53
 10/15 anonim ***** válasza:

Pedig így van a legegyszerűbb szakítani, elválni aztán tovább lépni. Nem kell küzdeni semmiért.

Nézd meg az itteni kérdésekben ahol egy nő kérdez a férjéről, bármi apróságot az első 5 válaszba 100% hogy bent lesz a válj el, én már rég elváltam volna válasz.

Ma már nagyon sok embernek nincs értéke egy kapcsolatnak.

2013. júl. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!