Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vajon tönkreteheti ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon tönkreteheti ez a helyzet a kapcsolatom?

Figyelt kérdés
A párommal már 5 éve vagyunk együtt. Ebből kb. 3 éve élünk együtt. 1 évet a szüleimnél laktunk, azóta pedig külön lakásban önállóan élünk. Eddig minden szép és jó volt. Mindketten jó munkahelyet kaptunk ugyanannál a cégnél más más részlegen. Az ő fizetése jóval magasabb, mivel előléptették. Sosem szóltam bele, hogy mire költi a pénzét. Eddig mondhatom h el is szórta a rezsin felüli részt a hobbijára, haverokra. De sajnos holnap valószínüleg megszünik az én munkahelyem. Érzem, hogy ő nem fog tudni eltartani, mivel nem tud spórolni, és kénytelen leszek visszamenni a szüleimhez akik ugyebár megmondták előre, hogy így lesz. Persze igyekszek minnél előbb másik munkahelyet találni, de ha hosszú távon nem sikerül akkor bekövetkezik az elkerülhetetlen szétköltözés és végül a szakítás. Így volna rendjén? Ha nem tudja megtanulni beosztani a pénzt akkor nincs is értelme eröltetni a dolgokat?
2013. júl. 16. 21:55
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok sértődött kislány, sokkal inkább ijedt. Csak zavar és megijeszt, hogy én 22 éves léttemre kb ugyanannyi értéket megvásároltam mint ő 30 éves léttére, nekem van egy kis megtakarításom, amennyit a fizetésemből ki tudtam húzni, neki pedig semmi sincs. Hiába figyelmeztettem, még ő sértődőtt meg, hogy hogy képzelek beleszólni az ő dolgába. Nem vagyok féltékeny a nagyobb fizetés miatt, megérdemelte, valamint ő 5 éves munkatapasztalat után kapta meg az előléptetést, én viszont csak 2 éve vagyok a szakmában. Valanint ő normális emberekkel kevesebbet dolgozik, mint én. Én 2 emberrel dolgozok, abból egy nem rendes, a másik holnap felmond, engem pedig kirúgat az eszement főnökasszony. Nem vagyok rá írigy, örülök, h sikerült neki valóraváltani az álmát, de félek, hogy nem tudja megoldani a remélhetőleg átmeneti helyzetet.
2013. júl. 16. 22:56
 12/18 A kérdező kommentje:
Természetesen nem fogom felélni a megtakarításom. Úgyse volna sokáig elég, meg kelleni fog, hogy elmehessünk külföldre. Az, hogy enem kirúgnak, az új kolléga elképesztő szakmai tudásának köszönhető, amit igyekezett teljes mértékben átadni nekem. Nekem pedig túl jól sikerüt elsajátítani a látottakat. A főnöknőnk beijedt, hogy kitúrjuk, pedig nem állt szándékunkban, csak a munka minőségét szerettük volna emelni a forgalomcsökkenés megállítására. Ezért taktikusan a főnöknöm lemondott engem mindennek és folyamatosan mart és szabotálja a munkám, hogy ő megőrizhesse a helyét. Tehát a lényeg, hogy nem az én munkámmal volt a gond, ugyanannyira értek a saját munkámhoz, mint a párom az övéhez, nincs rá okom írigykedni, és nem is teszem azt.
2013. júl. 16. 23:08
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy volna rendjén, de én pl. 2 éve élek a párommal, és 1 éve nincs munkahelyem, tehát a párom tart el. De ha fordítva lenne, én se mondanám azt neki, hogy fel is út, le is út.

Ha a párodnak fontosabbak a haverok, meg a hobbija, mint az, hogy téged segítsen, mert munkanélküli lettél/leszel, akkor felesleges is erőltetni ezt a kapcsolatot...

2013. júl. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Próbálom úgy felfogni, hogy most ez lesz a kapcsolatunk próbája. Ha nem tud pár hópaig akkora fizetésből eltartani, amiből kettőnknek probléma nélkül meg kelle tudnunk élni, akkor soha nem is számolhatok rá biztos pontként. Akkor nem érdemes gyereket szülnöm neki, hogyha csak nekem jut majd eszembe a gyerekre költeni az alapszükségletein kívül. Ha ezt most kibírja a kapcsolatunk, akkor jöhet a gyerek. Ha nem, akkor akármennyire is nagy a szerelem, akkor addig, amíg fel nem fogja a takarékosság fontosságát, addíg kár is eröltetnem vele a dolgot.
2013. júl. 16. 23:39
 15/18 anonim ***** válasza:
14. Jól látod.
2013. júl. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ugye te sem gondolod komolyan, hogy a fiúd majd otthagyja a jól fizető munkáját, ahol megbecsülik, csak azért, hogy külföldre menjen miattad..?
2013. júl. 17. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem elpocsékoltál 5 évet az életedből a semmire. Párod még éretlen az együttélésre. Ha nem tudtok közös célért küzdeni, felesleges az egész. Gyakorlatilag csak együtt éltek, hogy ne legyetek egyedül Közösen fizettek rezsit, és ennyi. Gondold át, tényleg jó ez így? Van értelme?...
2013. júl. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
45%

És miért kell rögtön anyucikához hazafutni?

Miért nem tudsz másik munkát keresni?!

Ha szükséges, vállalj el bármit. Bármit!

Menj szalag mellé, takaríts, legyél portás... Akkor lesz pénzed neked is...

2013. júl. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!