Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vajon tönkreteheti ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon tönkreteheti ez a helyzet a kapcsolatom?

Figyelt kérdés
A párommal már 5 éve vagyunk együtt. Ebből kb. 3 éve élünk együtt. 1 évet a szüleimnél laktunk, azóta pedig külön lakásban önállóan élünk. Eddig minden szép és jó volt. Mindketten jó munkahelyet kaptunk ugyanannál a cégnél más más részlegen. Az ő fizetése jóval magasabb, mivel előléptették. Sosem szóltam bele, hogy mire költi a pénzét. Eddig mondhatom h el is szórta a rezsin felüli részt a hobbijára, haverokra. De sajnos holnap valószínüleg megszünik az én munkahelyem. Érzem, hogy ő nem fog tudni eltartani, mivel nem tud spórolni, és kénytelen leszek visszamenni a szüleimhez akik ugyebár megmondták előre, hogy így lesz. Persze igyekszek minnél előbb másik munkahelyet találni, de ha hosszú távon nem sikerül akkor bekövetkezik az elkerülhetetlen szétköltözés és végül a szakítás. Így volna rendjén? Ha nem tudja megtanulni beosztani a pénzt akkor nincs is értelme eröltetni a dolgokat?
2013. júl. 16. 21:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Mi lesz ha gyereketek lesz? Szerintem ne maradj vele.
2013. júl. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalataim szerint az van sajnos hogy akit gyakorlatilag gyerekkorban nem tanítanak meg a spórolásra az a felnőtt korára sem fog spórolni az is biztos.

Persze vannak kivételek ezt hozzáteszem, mert sokan belátják hogy spórolással egy kis odafigyeléssel jut minden napra kaja, plusz a rezsivel is rendbe lesznek és ha igazán jók akkor maradhat is.

Szerintem várj 1-2 hónapot ezzel még, lehetőleg ne éljétek fel az összes pénzed, próbálj meg minél kevesebbet költeni és figyeld meg hogy a párod el fog-e tartani téged vagy nem, tehát ha gond van akkor mennyire tud ő spórolni azért hogy elláthasson téged.

Én barátnőm sem tudott annyira spórolni a pénzével sajnos a rezsi ráeső részét oda adta de a kajába alig ha beszállt volna valamibe, én pénzemből ment boltba vásárolni igaz a cigijére a saját pénzéből költött, meg nagy ritkán a kajára is, de ha eltelt fél hónap akkor mindig nekem kellett neki adnom mert ő elverte másra, ugye szórakozás, cigi, buli hegyek. Én nem vagyok az a bulizós szóval én arra nem költök csak havi 1-2 alkalomra, de amikor eljött az hogy engem kirúgtak akkor a barátnőm egyből megtanulta beosztani a pénzt, nem költött mindenfélére, igyekezett jól beosztani a pénzt, persze én is pótoltam hozzá a maradékból, meg cigizni se cigizett annyit, és akkor tényleg rájött hogy ha nem lesz pénz akkor gáz lesz, de szerencsére ilyen nehéz időkben is hamar találtam munkát, és akkor kezdett szépen minden visszaállni a régibe, de a barátnőm rájött akkor hogy tényleg spórolni kellene neki is, és most fél év után kezdi észrevenni hogy van értelme ha nem költekezünk ész nélkül.

Ha mázlid van a párod erre talán ráfog ő is jönni erre ha arról van szó.

2013. júl. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ami a legnagyobb probléma, hogy a szülei spórolásra nevelték. Mégis ilyen lett. És még most is arról beszél, hogy idén megyünk tengerre meg ilyen lehetetlen dolgokról...Ahelyett, hogy azon járna az esze, h a szabadsága folyamán együtt elmenjünk Németországba a volt munkatársunkat meglátogatni és ott szerencsét próbálni.
2013. júl. 16. 22:15
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
És ha 50 évesen lesz egyikőtök munkanélküli, akkor visszaköltözik a 80 éves nyugdíjas szüleihez? (Ha még élnek egyáltalán akkor..)
2013. júl. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hónapok óta ideges vagyok, mert tudom, hogy a főnökasszonyom ki akar rúgatni, hogy saját pozicióját megőrizze. Figyelmeztettem is a párom, hogyha így haladnak a dolgok, akkor ez valószíűleg be is fog következni. És most tessék! Múlt héten a főnökasszony az egész vezetőségnek szétkürtölte, hogy milyen rossz munkás vagyok. Azóta mindenki megvetően néz rám. Holnap lesz egy értekezlet békítő szándékkal, de lehetetlen a békülés, mivel napok óta szabotálja a munkám, hogy kirúgathasson, és el is fogja érni a célját. Mit tegyek? Más munkát pillanatnyilag nem tudok. Kétségbe vagyok esve... :(
2013. júl. 16. 22:22
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
Párod mekkora egy gyökér!
2013. júl. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hű ez nehéz helyzet lesz. Nem irigyellek. A kérdésedre, igen, a pénz, az anyagiak nagyon sok kapcsolatot tönkretehetnek és tönkre is tesznek. Nagyon észnél kell lenni. Remélhetőleg a párod komolyan vesz végre, ha helyzet lesz, és visszafogja magát kicsit. És nyilván te minél előbb keresel új munkát, ha akad, azt kell majd megértetned vele, hogy ez átmeneti helyzet lesz és nem fog örökké tartani, de egyszer fent, egyszer lent.

Az én férjem sem tudja beosztani a pénzt, nincs is nagyon mit, de még azt sem. Szoktam mondani, hogy ezentúl ő kezeli teljes egészében a kasszát, na az persze nem tetszik neki, ilyenkor beismeri, hogy nem megy neki. Nagyon nem. De már csak ijesztgetni szoktam ezzel, meg kellett békélnem a tudattal, hogy ez mindig is így fog maradni, nekem kell számolgatnom.

2013. júl. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
Most lehet, hogy kemény leszek, de úgy érzem a leírtakból, mintha egy sértődött kislány lennél. Ugyanonnan indultatok, de a párodat előléptették, téged nem. Téged ki akarnak rúgni, elhiszem, hogy aggasztó, de most ne a párodat vedd elő, hogy miért ilyen vagy olyan, mikor ő eddig is szórta a pénzt. Szóval neked szükséged lesz rá, de félsz, hogy nem fog tudni teljesíteni, és inkább támadsz. Hosszú távú kapcsolatokban teljesen normális, hogy kisegítik egymást anyagilag, ha egyiknek épp nincs munkája. Szerintem beszélnetek kéne erről, mint két felnőtt ember.
2013. júl. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Állítólag volt már hasonló helyzetben az előző kapcsolatában és akkor ő kezelte a pénzt és minden rendben volt. De gyanús nekem a sztori, mivel úgy mesélte, hogy a szülőknél laktak. Ha anyós, após megdob ezzel-azzal, úgy azért ki lehet húzni...Azt mondta, hogy bízzak benne, megoldja a dolgot, ha kell, elmegy külföldre, ahol több mint kétszeresét fogja keresni, és hazaküldi nekem a pénzt, amit kétlek. Soha nem kértem a fizetéséből semmit, de soha nem is adott belőle, hogy együtt félretegyünk. Csak annyi van, amit én megspóroltam, de azt külföldi munkára tettem félre.
2013. júl. 16. 22:45
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, 5 év alatt azért már félretehetett volna ő is a közös jövőtökért. Ha eddig nem, akkor most sem fogsz tőle kérni, ha majd kell, hanem feléled, amit félretettél?
2013. júl. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!