Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem évek óta munkanélküli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem évek óta munkanélküli. Valjak? Most lenne lehetőségem költözni tőle, mert állást kaptam egy másik városban. Persze égre-földre eskudozik, hogy megváltozik.

Figyelt kérdés
Van ket gyerkocunk. Es házam ott a másik városban. Jelenleg az anyosommal élünk, én viszek mindent a hátamon. Már belebetegszem ebbe a tepelodesbe. Azt mondta, hogy ha most vele maradok, megváltozik, lehozza a csillagokat is az egrol. Egy napom van, hogy véglegesen dontsek. Sos!

2013. júl. 16. 07:38
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
91%

a jóban-rosszban nem vonatkozik arra mikor kihasználod a másikat


ez már nem az a kategória mikor ajaj van egy rosszabb időszak és vészeljük át


apuci otthon anyunál lakik és a párja tartja el a 2 gyerekkel együtt

gondolom neki ez marha kényelmes

gondolom a munka NEM keresése mellet sem csinál semmit sem

2013. júl. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
20%

Csak nehogy az legyen, hogy visszamész vidékre, ott megszűnik a munkád, és nehezen találsz másikat. Én is Bp-ről költöztem vidékre, azóta kb úgy érzem magam, mintha egy időgépbe kerültem volna. A nagy büdös semmi itt, eseménytelenül, a napok összefolynak.

A férjedet sajnos kissé elkényeztette valaki, amíg nem kapja meg a fejbekólintást, addig nem fog semmit csinálni.

Ha valaki nagyon akar dolgozni, az tud is.

Sőt, megkockáztatom, még ha nem is akarna, akkor is elrángatják dolgozni az ismerősök. Nálam a facebookon tonnaszámra osztanak meg álláslehetőségeket.

Ha otthagyod a férjed, nagyon észbe fog kapni, mert biztos szeret titeket. Csak sajna lusta.

2013. júl. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
60%
Persze, marhára szeretheti őket...van aki beveszi ezt a maszlagot???
2013. júl. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 Kései Sirató ***** válasza:
66%

HA igazán szereted a férjed, akkor nem támogatod a lustaságát, hanem elválsz tőle, ez által arra tanítod, ösztönzöd és bátorítod, hogy legyen szorgalmas, szedje össze magát és ne a sült galambot várja.

Én biztos, hogy elhagynám, egy percig se gondolkodnék.

Sok sikert! A gyerekeknek is jobb lesz egy új apuka , akitől jó példát látnak, mint a vér szerinti, aki csak ígérgetni tud.

2013. júl. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
90%

Azért ne kavarjuk már össze, hogy amikor az apának van munkahelye, ő viszi haza a pénzt, és a feleség van otthon évekig.

Mert a feleség elvégzi a házimunkát, neveli a gyerekeket, kiszolgálja a férjét, bevásárol, megfőz, mos-vasal-takarít, odafigyel a gyerekekre, intézi az iskolai dolgaikat, hozza-viszi őket. A dolgozó férjnek ezekre nincs gondja!!!

De a kérdező férje ebből semmit nem csinál. A kérdező ledolgozza a munkahelyén a munkaidőt, utána hazamegy és nekilát a házimunkának!


Ne mossuk össze a két szitut, és ne mondjuk, hogy ez a helyzet azonos azzal, amikor a férj jár el dolgozni, és a feleség a "munkanélküli". A férj csak meresztgeti a magáét, ül az anyuka szoknyáján, és elvárja, hogy a munkából hazatérő felesége ellással asztalnál-ágynál minden földi jóval!

2013. júl. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a típus vagyok aki azt mondja,hogy ha van egy kis gond költözz el,vagy válj el.De!Óriási különbség van aközött,hogy munkanélküli,de keresi az állást szorgalmasan,vagy mikor lenne lehetőség,de nem is érdekli.Én ahogy olvastam, itt az utóbbiról van szó.Sajnos én is munkanélküli vagyok,így gyes után,de viszont én bármilyen tisztességes állást elfogadnék,csak lenne már.Kettő között óriási a különbség.

Kérdező én azt tanácsolom neked,hogy az ilyentől sajnos jobb szabadulni.Te tartottad el eddig a családot,most már a férjed nélkül csak könnyebb lenne.Nem azt mondom,hogy válj el,hanem költözz a gyerekekkel az új munkalehetőség városába.Nem mindegy.Ha igazán szeret titeket és tényleg szeretne visszakapni,akkor úgyis elfogad bármilyen munkát,csak legyetek vele.Neki így tökéletes.És neked?Meg a gyerekeknek??Ez nem mindegy.Az új munkalehetőséggel jobban is járnál?Anyagilag, időben,...is?


Írd meg azért hogy döntöttél!

2013. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
54%

#35, OK, ne mossuk össze... és akkor erre a szitura a válás és külön költözés a megoldás, és nem az, hogy ráveszed az otthon maradó felet, hogy akkor ő vállaljon nagyobb részt a háztartásból, otthoni teendőkből? Egyfelől.

Másfelől meg itt azért egy történet is van a dolog mögött, amit nem tudunk, Kérdező és a férje nyilván valamiért összekötötte az életét, bevállalt 2 gyereket, együtt végigcsinált 2 terhességet, GYED/GYES időszakot, stb, tehát már bebizonyították, hogy képesek a kooperációra, képesek együtt végigcsinálni dolgokat. Valahonnan innen kellene talán kiindulni...

2013. júl. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
19%

en is ezt irtam de lepontoztak A valas semmire nem megoldas A valas egy menekules a problemak elol gyava dolog.

Igazi emberi dolog az ha megoldast kerestek eggyutt kozossen beszletek rola oszinten.

Ha nem megy kerjetek segitseget valakitol aki segit megbeszelni a dolgot.

semmi gond egy haztartasbeli ferjjel szerintem igy te nyugodtan dolgozhatsz o pedig vizi a haztartast gondozza a gyerekeket.

2013. júl. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
82%

Kései Sirató "Sok sikert! A gyerekeknek is jobb lesz egy új apuka , akitől jó példát látnak" - ja, mert a férfiak csak úgy állnak, hosszú tömött sorokban, hogy hagy vállalhassanak már be egy elvált nőt két gyerekkel... kicsit talán reálisabb tanácsokat kellene adni..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Bár itt nem derül ki a kérdésből, hogy mekkorák a gyerekek, ahogy az se, hogy ahova költözne a Kérdező, ott lenne-e segítsége bárki...

2013. júl. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! holnap reggel kell döntenem állás ügyben. Szeretem még a ferjem, de azt az eletmódot ami mellette volt, azt nem! Ha tényleg képes megváltozni és szeret minket, akkor tesz majd értünk, ha nem... Most neki kellene szó szerint is felelős férfiként viselkedni!
2013. júl. 16. 20:16
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!